דריכות במפלגות הימין: "הגוועאלד של ביבי עובד"

בחצי יום הבוחר מיפינו את התחושות במטות השונים, כאשר אחוז ההצבעה הנמוך יחסית בבחירות, מביא את כלל מפלגות הימין ללחצים והן קוראות לתומכים להתעורר. נתניהו יכנס דיון חירום

דריכות במפלגות הימין: "הגוועאלד של ביבי עובד"
  (צילום: הימין החדש)

שש שעות לסגירת הקלפיות, אחוז ההצבעה בציבור נמוך, וכלל המפלגות בימין קוראות לתומכיהם להתעורר.

איחוד מפלגות הימין – "הזיזו את הצבעתם"

לאיחוד מפלגות הימין יש עוצמה שאין לאחרים – אלפי פעילים עם מטה שטח חזק שפרוסים בכל הקלפיות בארץ.  כך, שמצד אחד הם  ממריצים ומצד שני מודאגים: "זה יכול להיגמר במספר מכובד וזה יכול להיגמר שהציונות הדתית תיעלם", אומר לסרוגים גורם בכיר בצוות ניהול הקמפיין.

"נראה מבחינתנו שאנחנו עובדים קשה, אבל עדיין לא רגועים", את ההסבר הוא נותן ל"גוואעלד של בנט אתמול ושל ביבי היום שמשפיע וגורם למצביעים פוטנציאליים, חלקם לפחות ,להזיז את הצבעתם". הוכחה הוא מביא מנתונים שקבלו מאתמול בלילה. והמסר, "אנחנו אומרים את זה כל היום, הרב פרץ וסמוטריץ אומרים דברים דומים לציונות הדתית, 'אם לא תתעשתו, הציונות הדתית יכולה להיעלם'.

כשאני מבקשת את הנתונים הם מסרבים. "אין כרגע מספרים, בניגוד לפייק מטות אחרים שמנסה להגיד שנוהרים, הגוואעלד של ביבי עובד".

הליכוד – נתניהו מכנס דיון חירום

ראש הממשלה החל מיום שישי האחרון במתקפה נגד המפלגות הקטנות, במטרה שכמה שיותר יצביעו לליכוד. בימים האחרונים מדברים בקמפיין הליכוד על סקר שנערך ביום ראשון לפיו, הליכוד עומדים על 25 מנדטים ואילו כחול לבן מקבלים 30. הנתונים אותם צריך לקחת בעירבון מוגבל מלחיצים את הנוכחים ומוציא את ראש הממשלה נתניהו לשטח.

כך שבהועדה שיצאה מהליכוד נאמר כי "ראש הממשלה  שהיה בדרכו לאשדוד קיבל עדכון בדרך על אחוזי ההצבעה הנמוכים במעוזי הליכוד. ראש הממשלה ביטל כעת את האירוע והוא יכנס בעוד זמן קצר דיון חירום במעון ראש הממשלה בירושלים בהשתתפות מטה הבחירות ונציגי השטח".

זהות – "ירדו ל- 4 מנדטים"

המפלגה שהייתה מתחת לאחוז החסימה, התרוממה למספרים גבוהים וציפו לה נצורות אך ככל הנראה היא נפגעה בימים האחרונים, כשבמפלגות הימין האחרות מדווחים כי הם ירדו לאזור ה- 4 מנדטים בחזרה: "הם בסכנה אמתית", טענו באחת ממפלגות הימין.

במטה של זהות אומרים: "דיווח מוטה, לנו אין שום מידע כזה". האם יש מספרים שמעידים אחרת? "לא עשינו סקרים, אבל אנחנו רואים את המגמות  ברשת כלפינו וגם תומכים שמגיעים שממש מעולים. כל השאר זה סתם ספקולציות. לפקפק בנתונים אחרים שמישהו נותן והוא בעל עניין. אנחנו יודעים שהתחושה בשטח היא מדהימה, חורשים את השטח והקלפיות ומקבלים קיבול אדיר ובעז"ה יהיה טוב.

הימין החדש – "נפתלי בלחץ"

הימין החדש סובלת מזליגת קולות לליכוד ולבית היהודי, אך שומרת על אופטימיות לאור הנתונים המעודדים שהם מקבלים על זהות, לפי הם – הם לא עוברים את אחוז בחסימה והצליחו לעצור את הסחף. "היום נפתלי בלחץ, מבקש שאנחנו נתפוס אנשים בקלפיות ונשכנע אותם", כך אומר עובד במפלגה, בהתאם לאינדיקציות שמחזיק בהם יו"ר הימין החדש. "יכול להיות שזה אמיתי ויכול להיות שזה בשביל להלחיץ אותנו", הוא מסייג.

על זהות הוא אומר: "הבית היהודי והימין החדש הצליחו  לבצע כל אחד מהצד שלו לזנב בו, אני לא יודע באיזו רמה".

אמש הציג היועץ האסטרטגי לקמפיין שלמה פילבר סקר לראשי המפלגה כי הם עומדים על שבעה מנדטים.  "בהתאם ללחץ שנפתלי מדבר, לא נראה בכלל שיגיעו למספר הזה", מוסיף הגורם. עם זאת, בשטח הוא מדבר על הרבה מאד תמיכה ובראיון לסרוגים הצהירה שקד כי הערב כשיתכנסו במטה המפלגה – יהיה נאום ניצחון.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לא ישר לכלא
ביבי לא הביתה | 09-04-2019 16:47
עוכר ישראל
2
שיעלםםםם כל הימין
אייל | 09-04-2019 17:57
שיעלםםםםם כל הימין
השעה 23:17 ואכלת אותה
אורי | 09-04-2019 23:18
חחהה השמאל נעלם
3
זה לא נגמר עד שזה נגמר
מנחם | 09-04-2019 20:49
ותפסיקו עם השיסוי, ההפחדות והשנאה.
4
הימין הקיצוני גרוע יותר ממפלגות ערביות
דון קישוט | 09-04-2019 22:12
הלוואי , ברוך שפטרנו
5
יש אלוהים עם הפשיסטית וחברה לא עברו
הצדיק | 09-04-2019 22:20
הלוואי
6
גדעון סער מבזה את עצמו בערוץ 2
דון קישוט | 09-04-2019 22:37
איכס
7
שלום ולא להתראות מירי רקב
יואב | 09-04-2019 22:52
ברוך שפטרנו מפרחה זו