אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עד כמה אתם מכירים את פועלו של הרב נריה?

דמותו של הרב משה צבי נריה נבחרה כדמות השנתית של החמ"ד לשנת הלימודים תשע"ט. אבי הכיפות הסרוגות ומנהיגה הרוחני של הציונות הדתית. לכבוד שבוע החמ"ד ערכנו חידון על פועלו

עד כמה אתם מכירים את פועלו של הרב נריה?

שבוע החמ"ד הציג את הדמות השנתית הנבחרת – הרב משה צבי נריה זצ"ל.

הרב משה צבי נריה זצ"ל נבחר כדמות השנה של החמ"ד לשנת הלימודים תשע"ט, כאשר חייו ופועלו יהיו המוקד של שיעורים במוסדות החמ"ד בשנת הלימודים הקרובה. כהכנה ללימוד, ארגון ידידי החמ"ד השיק סרטון אנימציה ייחודי המספר את סיפור חייו ופועלו של הרב נריה.

הרב נריה, "אבי הכיפות הסרוגות", מנהיגה הרוחני של הציונות הדתית ומייסד מרכז ישיבות בני עקיבא, נולד בשנת 1913 בלודז'.  השריש בחברה הדתית לאומית את השילוב של תורה, עבודה ומדינה, וייסד את ישיבות בני עקיבא לאור ערכי תנועת הנוער ושילוב תורה ועבודה.

בכנסת כיהן קדנציה אחת מטעם המפד"ל, וזוכה פרס ישראל בחינוך.

עד כמה אתם מכירים את פועלו של הרב נריה? ענו

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
הרב צבי נריה, גזען שערך סלקציה למניעת קבלת ספרדיםלישיבותיוקרתיות
יוסף | 09-04-2019 9:40
לשאלה, עד כמה אתם מכירים את פועלו של הרב צבי נריה, איביה ומייסדה של תורת הגזע, בתקופה חשוכה, בה דאגו להדיר תלמידים מעדות המזרח, לקבל מספר מבוקר, ולא הרשמה פתוחה לכל. עד היום אני זוכר אותו לרעה. עד אז, הייתי תמים, הוא לימד אותי את תורת הגזע, הוא לימד אותי לתעב את הדת, כגורם מפלה, שמשתמשים בו. הוא לימד אותי שיש דם אדום ויש דם כחול. בתקופות הנהיגו נורמה, לא לאפשר לבני עדות המזרח ללמוד בישיבות יוקרתיות, ביניהן, הישיבה בראשה עמד, ישיבת כפר הראה, בעמק חפר. לקראת סיום לימודי היסודיים בכיתה ח, לקראת חופשת פסח, נבחנתי בבחינות כניסה לישיבת כפר הראה. נדחיתי בתואנה שנכשלתי באנגלית. הציעו לי ללמוד בישיבה הסמוכה, ישיבה של בני עדות המזרח, ישיבה כאילו מקצועית, נוסח מפתן. כעבור שנים, נפגשתי בסמינר עם בוגר 4 שנות לימוד בישיבת כפר הראה. ערכו לנו מבחני מיון באנגלית. בוגר התיכון כפר הראה, שובץ בקבוצת המתחילים באנגלית, בעוד אני בן השכונות, שלא סיימתי תיכון, שובצתי לקבוצת המתקדמים באנגלית. בשעתו נרשמתי גם לישיבות מרום ציון בירושלים ולישיבת נתיב מאיר, ואלה, בכלל לא התייחסו לפניותי, התעלמו לחלוטין. כך, שהרב צבי נריה, לפחות זימן אותי למבחן שקר, כאילו מבחן. היום, יש לי תואר שני במינהל החינוך, תואר שני במדעי המדינה לתואר ראשון בהיסטוריה. הדתיים, לימדו אותי, כי דת, כל דת דוגלת בתורת הגזע, של עם סגולה, העם הנבחר, וזה לא כולל אנשים כמוני. ככל שאדם דתי יותר, הוא גזען יותר. לא מקרי, שמפלגות עדתיות צמחו, כריאקציה למפלגות הדתיות. תמי של אבוחצירה, צמחה מהמזרחי הפועל המזרחי, מאוחר יותר המפדל, הבית הלא יהודי, הבית הטמא, המזוהם שסחר בילדי עדות המזרח, שהשרים הדתיים הרלוונטים לפרשיות חטיפת ילדי תימן והבלקן, ולחטיפת ילדי שכונות ומעברות, לעריכת ניסויים רפואיים, שנאסרו בקיומם בארהב ובאירופה. היהודים הדתיים תאבי הבצע, מעלו בתפקידם כשרי הבריאות, ושרי הסעד, דאז, היום משרד הרווחה, ותמורת בצע כסף אמריקאי, חטפו ילדי מהגרים, אוכלוסיה חלשה, וראו בזה ענף מכניס כספים. ערכו ניסויים ההקרנות ראשים, לבדוק , איזו מידת הקרנה פוגעת בראש. הילדים הללו, חייהם נהפכו לגיהנום ממושך עלי אדמות. רבים מתו מסרטן המוח ועוד, שלא לדבר על קרחות, כולל למערות, אי צמיחת שיער,. והכאב, הכאבים הפיזיים והנפשיים. השסניקים הגנבים, צמחו כריאקציה של החרדים הלבנים, שהשפילו אותם, בזו להם, זילזלו בהם. עד היום, לא קולטים ילדים מזרחיים למוסדות שלהם. אוסרים על נישואין אתם. דואגים לחתן ספרדים, רק לסוטים, ולסןטות, המפגרים והמפגרות של הגזע הלבן לספרדים. כפי שאנו מצווים לזכור את אשר עשה לנו עמלק, כשאנו מותשים, והוא מזנב בנו, כך, לא שכחנו מה שעוללו לנו חובשי הכיפות הסרוגות והחרדים הלבנים. התוצאה, בין היתר צמיחת מפלגה חרדית שחורה, גזענית והמושחתת ומשחיתה
אתה זקוק לעזרה מקצועית
יהודי | 11-04-2019 12:11
אם כולם רעים ומושחתים בעיניך ובמיוחד הטהורים והנקיים ביותר, אתה בברוך. ומה הכי עצוב? שמהרוע והאפילה הנשמתית הזו אתה והקרובים לך סובלים הכי הרבה. במחשבה שניה, יכול להיות שהרב נריה זיהה את המבנה הבעייתי של אישיותך ובשל כך דחה אותך בעדינות.