הכר את המועמד: יפעת ביטון- גשר

בפינתנו 'הכר את המועמד' אנחנו מנסים להכיר את אלו שהחליטו לקפוץ אל המים הפוליטיים הסוערים ולרוץ לכנסת ה-21. בקשנו מהם לענות על כמה שאלות ולשלוח תמונה מייצגת

הכר את המועמד: יפעת ביטון- גשר
  באדיבות "דוברות גשר"

שם: יפעת ביטון

גיל: 48 (כמעט)

מצב משפחתי: נשואה לאייל ואמא ליערי ולליילי

מגורים: הרצליה

מפלגה: גשר

מקצוע: מרצה למשפטים, מייסדת ומנהלת "מרכז תמורה לקידום", אקטיביסטית חברתית ופובליציסטית

איך היית מגדיר את עצמך במשפט אחד: אישה יהודיה, ישראלית, מזרחית שוחרת שוויון, צדק וחמלה.

איך מתחיל הבוקר שלך: במפגש חטוף עם הילדים שלי לפני שהם יוצאים לבית ספר, שיחת בוקר קצרה על קפה עם בן-הזוג וכמה ליטופים לחתול.

למה לי פוליטיקה עכשיו: אחרי שנים של עבודה כנציגת ציבור במגזר השלישי והקמת מפעל חיים של מרכז משפטי ובמגזר הציבורי הבכיר, נקראתי להכין דו"ח רפורמה בביטוח הלאומי שיפתור את שקיעתו לחדלות פרעון והבנתי שעליי להיכנס לזירה בה מתקבלות ההחלטות החשובות והגדולות, ולא רק לפעול בהן מבחוץ.

האיש שאיתי: אייל, המתנה הגדולה של חיי. האיש שמאפשר לי את המרחב ונותן לי את הבטחון לעוף רחוק וגבוה.

אם לא הייתי במפלגה הנוכחית: הייתי איפה שאני תמיד. מחנכת דורות של עורכי/ות דין, מייצגת בבתי-משפט אוכלוסיות מוחלשות, מגדלת את ילדיי, חוקרת ומשמשת כנציגת ציבור.

כך נראה שולחן השבת שלי: יש לנו מסורת של ארוחות שבת המתחילה סביב האי במטבח ונגמרת סביב השולחן. בן זוגי מבשל את ארוחת הערב (אני עצמי בשלנית איומה!), אנחנו מקדשים יחד והילדים מעדכנים אותנו בכל מה שפספסנו במהלך השבוע.

אני הכי אוהבת: לנצח בשביל הלקוחות שלי בבית משפט. תמיד מדובר במי שרגילים להפסיד באופן צורב ולרוב רואים במערכת המשפט כאויבת ולא כאוהבת. הרגע הזה, שבו הצדק מנצח והם מפוצים על העוולה הבלתי מתקבלת שנעשתה להם, הוא רגע גדול עבורם, ורגע נוסף בו משתנים יחסי אי השוויון בישראל.

מעצבן אותי כש: אני מביטה בחברה הישראלית מתרחקת מהערכים החברתיים ביהדות, עליהם גדלתי (נולדתי בקרית מלאכי ואחכ עברנו בבית אל, בוגרת מדרשיית עמליה בירושלים): חמלה, שוויון, אהבת אדם. גם מערכת המשפט מנוכרת להם לעתים. אני מאמינה שאנשים ויודעת שמנהיגות אחרת תעזור לכונן חברה ראויה יותר לכולנו.

ספר שאני קוראת עכשיו: "חיים יקרים" מאת אליס מונרו. מדובר בסופרת השוזרת בכתיבתה תובנות נשיות לצד תיאור חיי היומיום עם הרבה הרבה חמלה ואהבת אדם. חוצמזה, היא כותבת סיפורים קצרים וזה מתאים למידת הקשב שלי בימים עמוסים אלה. מומלצת בחום!

בחרתי את התמונה הזו כי זו תמונה מאירוע הענקת פרס חינוך של "כל ישראל חברים". כמרצה למשפטים וכמי שפוגשת צעירים וצעירות בכל הארץ במסגרות מנהיגות וחברה, אני רואה עצמי אשת חינוך והייתי כל כך גאה ונרגשת לקבל את הפרס הזה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מסכת פורים
שלי | 07-04-2019 19:29
אישה שמאלנית מתעבת את הימין, לא פעם בעבר שמעתי אותה, גישתה היא שמאל סמול. פשוט מחפשת כסא בכנסת. צביעות במיטבה.
2
אשת חינוך לתפארת
עידית | 07-04-2019 23:21
גאה ומתפעלת מהשילוב המנצח בין משפטנית לאשת חינוך, קשר בל ינותק!
3
גשר
מיכאל | 08-04-2019 4:54
בהצלחה בבחירות.