אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למרות חוסיין אובמה: 30 בתי כנסת חדשים בחומת שמואל

אחרי אין סוף פניות ובקשות יזכו תושבי שכונת חומת שמואל בבתי כנסת חדשים. השכונה הירושלמית סבלה ממחסור בבתי תפילה והשבוע ביום ירושלים אושר תוכנית התב"ע להקמת עשרות בית כנסת. תושבי בשכונה: "זו התשובה לכל המקטרגים והלחצים מארה"ב"

למרות חוסיין אובמה: 30 בתי כנסת חדשים בחומת שמואל
  ביבי וסער מבקרים בשכונה. לימינם עו"ד יחזקאל

היו זמנים שבימים הנוראים בשכונת חומת שמואל (הר חומה) היו התושבים מתפללים בגני ילדים. בשכונה שהוקמה לפני כעשר שנים ישנם כעשרים אלף תושבים רובם דתיים ומסורתיים, אך גם מספר לא מבוטל של אוכלוסיה חילונית. עד עכשיו, למרות כל הבקשות וההפצרות של תושבי השכונה היו שני מבנים ששימשו לבתי כנסת לאוכלוסיה של אלפי דתיים ומסורתיים.

יו"ר המנהל הקהילתי של השכונה, עו"ד הרצל יחזקאל, רדף שנים אחרי הרשויות בירושלים ואחרי משרדי הממשלה שיטפלו במצוקת התושבים. והנה דווקא עכשיו כאשר שכונות ב"מחלוקת" כביכול בירושלים, כמו רמת שלמה, מוקפאות וארה"ב דואגת להקפיא את עיר הבירה של מדינת ישראל, אושרה תוכנית לשינויי תב"ע ולמתן תוקף- מבני ציבור ובתי כנסת.

מזה 8 שנים, החל תהליך לתיקון תב"ע למבני ציבור . ביוזמת המינהל הקהילתי, עיריית ירושלים ומשרד השיכון, הוכנה תוכנית מס' 10766 לשינויי התב"ע, האמורה לתקן את המשגים בתכנון המקורי. נראה שהרשויות והמתכננים, לא צפו את ההצלחה באכלוס השכונה.

יו"ר המנהל הקהילתי, הרצל יחזקאל, היה שמח מאוד לאור ההחלטה המרעננת. יחזקאל אמר לסרוגים "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו, אני שמח שהתוכנית אושרה למתן תוקף דווקא ביום החשוב של יום ירושלים ובימים, שאוייבנו מנסים לפגוע בהמשך הבנייה בירושלים."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו