יומיים לפתיחת הקלפיות: מסתערים על גוש הימין

מפלגות הימין זועמות על 'קמפיין הגוואלעד' שמוביל ראש הממשלה. לפיו, הרכבת הממשלה תוטל על כחולבן בשל פער מנדטים. ליצמן: "ייתכן שקמפיין הגיוואלד של נתניהו פוגע, אבל נלך איתו"

יומיים לפתיחת הקלפיות: מסתערים על גוש הימין
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

יומיים לפתיחת הקלפיות ומפלגות הימין הקטנות זועמות על 'קמפיין הגוואלעד' שמוביל ראש הממשלה נתניהו בליכוד. לפיו, "אם לא נפתח פער, הרכבת הממשלה לא תוטל עלינו". במפלגות הימין טוענים: "הוא משקר, הליכוד מוביל בסקרים".

לטענת נתניהו, שהחל מיום שישי חוזר על המסרים:  "אם יהיה לגנץ ולפיד פער של 4-5-6-7 מנדטים, ברור שהנשיא יטיל עליהם את הרכבת הממשלה".

יו"ר יהדות התורה, ח"כ יעקב ליצמן אמר הבוקר בגל"צ, כי "יכול להיות שקמפיין הגיוואלד של נתניהו פוגע בשוליים של יהדות התורה י "יכול להיות שקמפיין הגיוואלד של נתניהו פוגע בשוליים – אין שום סיכוי שנישב עם גנץ-לפיד. גנץ ידע מראש שהחיבור שלו עם לפיד פוסל אותו ועל אף זאת הלך איתו, זה נגמר ואנו עם נתניהו בלבד".

"נתניהו התחיל בקמפיין הגעוואלד המסורתי, שמשרת את האסטרטגיה הזו ויביא להקמת ממשלת ביבי־גנץ־לפיד", אמרה גם יו"ר הימין החדש, השרה איילת שקד. "גוש הימין חזק ועומד על 64־65 מנדטים. נתניהו יהיה ראש ממשלה גם אם יקבל פחות מנדטים".

חרף הפסקת האש שדווחה בין הליכוד לאיחוד מפלגות הימין, טען בצלאל סמוטריץ': "מדהים לראות איך נתניהו עובד בדיוק לפי תסריט הגעוואלד שהיה ידוע לכולם מראש. רק שהפעם, בניגוד לבחירות הקודמות, הוא משחק באש. והאש הזו עלולה לכלות את כל גוש הימין. אסור ליפול למניפולציה הזו".

שלטון הימין בסכנה. נתניהו הכניסה לביתו בבלפור

הסיבה לטענת הליכוד היא, כי "לפחות שתי סיעות ימין מסרבות להתחייב שימליצו על הליכוד להרכבת הממשלה". ככל הנראה מדובר במפלגת זהות של משה פייגלין שטרם הצהירה על מי תמליץ לראשות הממשלה ומפלגת כולנו שיושב הראש שלה לא התחייב על המלצת נתניהו.

בסרטון שפרסמו אתמול בליכוד, מובא ציטוט של ריבלין: "השאלה מה עושה הנשיא כשאין רוב לאף אחד מהצדדים – 61 ממליצים, השיקולים שצריכים להנחות אותי למי הסיעה הגדולה ביותר".

גם יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, אמר כי הדיבורים על כך ששלטון הימין בסכנה הם ספין פוליטי: "הממשלה הבאה שתקום תהיה ממשלת ימין. גוש הימין איתן עם 67־68 מנדטים ואנחנו נהיה חברים רק בממשלת ימין".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
סכנה אמיתית לממשלת ימין
חשבון פשוט | 07-04-2019 9:14
אסור לקחת סיכון. אם ליכוד יקח 2 - 3 מנדטים מבנט , ליברמן ואחד מהם לא יעבור אחוז החסימה - גנץ יהיה ראש הממשלה. מי שרוצה שראש הממשלה יהיה ביבי - חייב להצביע למפלגות ימין קטנות. כמובן זה לא מתייחס לכחלון ופייגלין שהם לא בטוח ימין.
2
הבחירות
נץ השחר | 07-04-2019 10:33
אין כלום כי לא היה כלום ביבי וגנץ לא לוקחים ראשת ממשלה תהיה ממשלת חירום לאומית אירן חיזבוללה חמאס אלה עומדים על הפרק היום איחד כוחות ימין שמאל זה מה שיהיה ויכוחים על תפקיד זה או אחר אבל בגדול ממשלת חירטם לאומית כל תוצאה אחרת מסוכנת
3
אגואיסט אמיתי
גדי | 07-04-2019 19:31
אם מישהו מדומיין שלביבי מפריע גוש הימין, אם הוא יקבל פחות מ30 מנדטים האגו המנופח לא ירגע, ושכולם ילכו לעזאזל.