אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אברי גלעד: עם ישראל נחלק לשניים בגלל יחס לאדם אחד

איש התקשורת, הטלויזיה והרדיו, אברי גלעד, מתייחס לשיח המתנהל בתקופה האחרונה בין המפלגות השונות ואומר כי מדובר בשיח גועלי, נמוך ומרושע: "ממלכת השמאל וממלכת הימין הרוצות להכניע אחת את השניה. יש חלק שהיו הולכים על השמדה"

אברי גלעד: עם ישראל נחלק לשניים בגלל יחס לאדם אחד
  (צילום מסך מתוך פייסבוק)

איש התקשורת, הטלויזיה והרדיו, אברי גלעד, מתייחס לשיח המתנהל בתקופה האחרונה בין המפלגות השונות ואומר כי מדובר בשיח גועלי, נמוך ומרושע.

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב גלעד: "ארבעה ימים לפני הבחירות, עם ישראל מפוצל לשני עמים. מעריצי מול מתעבי בנימין נתניהו. על יחס לאדם אחד נחלק עם. מדהים. רמת השנאה שמתרחשת כעת בכל המרחב הציבורי קשה יותר משנאתנו לאויבינו. לא ראיתי ביטויים קשים על סינוואר ימ"ש כמו שאני רואה ביטויים של ימין על שמאל ולהיפך, ואף אחד לא יותר עדין בכמה נמוך ומרושע וגרפי ומגעיל אפשר להיות. כולם משתתפים במסיבת השנאה והכיבוד מוזרם מלמעלה. כל אחד והלמעלה שלו. לפעמים גם אני קופץ למסיבה הזאת, ונגעל מעצמי. זה ממכר. זה נותן תחושת כח וחיים. זה שקר מוחלט, זה הורג ולא מחייה".

גלעד ממשיך לתאר את המצב כפי שהוא רואה אותו וכותב: "נחלקנו לשני עמים המעורבבים זה בזה, דלת מול דלת, שולחן מול שולחן, אוטו ליד אוטו, ומהמחשבים שלנו או מהטלפונים שלנו אנחנו משגרים אחד על השני טילים מדוייקים וקטלניים ושוברים כל כלל נימוס שהיה אי פעם בין בני אדם. יש כאן מלחמה, בדרך חדשה אבל עם אותם רגשות קדמוניים, בין שתי ממלכות שקמו כאן, ממלכת השמאל וממלכת הימין הרוצות להכניע אחת את השניה. יש חלק שהיו הולכים על השמדה".

"בבחירות האלה התחברו כמה גופים שאינם מסכימים על דרך משותפת, לצורך הבחירות בלבד, לבלוקים טכניים. נדמה לנו שזה יכול לעבוד גם על כלל עם ישראל. חולמים שנהיה שני עמים, מתבודדים ושונאים, נספק את צרכינו בעצמנו, נחרים ונהיה מוחרמים, נתאחד בזמן מלחמות, ובשאר הזמן נשנא את המנהיג של הצד השני, את כל מי שמביע דעה של הצד השני, את כל מי שאנחנו נתייג כצד שני כדי להיפטר ממנו מהר".

"עם ישראל זאת לא מפלגה. עם זה גוף חי. כפי שאי אפשר לחתוך גוף חי לשניים, לאורך, ושיהיו חיים, כך העם, אם ימשיך ללבות מחלוקת ושנאה, ימות. קודם ימות רוחנית, ואחר כך ימות בחרב. כן, אדוני, הסמולני הזה הכרחי לקיומך, וכן גבירתי, המתנחבל הזה חיוני לחייך. טאף לאק".

בסוף דבריו כותב גלעד: "במלחמה מנצח מי שהתכונן אליה טוב יותר. ההתכוננות שלנו למלחמה הבאה היא בהרגעת האווירה והרגשות. אחרת נגיע מותשים משנאה וממלחמת סרק, ונפסיד בקרב. כך תחזור ההיסטוריה על עצמה. תפקידנו ההיסטורי הוא לשנות את ההיסטוריה. תפקידנו ההיסטורי הוא להירגע. דחוף".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
17 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
הוא מתוק יש פה עבודה עצמית
רמי | 04-04-2019 19:50
עמיר
2
כל כך פשוט לפתור את הבעיה
שמעון לוי | 04-04-2019 20:05
פשוט מאוד להרחיק מהבמה הציבורית את האיש שבגללו הגענו למצב זה ואם לא יהיה שינוי אז המצב יחמיר עוד יותר
ישראל
סתם | 04-04-2019 22:07
זה לא האיש עשו את זה להכין ירו על יהודים באלטלנה .תמיד צד אחד רוצה להרוג את הימניים
3
בגלל הסתה של איש אחד
אלי | 04-04-2019 20:45
נחלק לשניים בגלל הסתה של איש אחד
4
התפכחות
פתחי | 04-04-2019 21:03
איש נבון, פיקח ופיכח, מה שהרבה מאתנו אבדו, יש מה ללמוד ממנו! הגיעה העת להתאחד לעם אחד.
5
שנאה בין חלקי העם
דוד קורף | 04-04-2019 21:51
ההיסטוריה חוזרת על עצמה. אותה שנאה היתה בתקופה שגרמה לחורבן הבית השני. אותה שנאה היתה בתקופת המחתרות ואין להרבות בנושא המכאיב. אותה היתה שנאה היתה עם קום המדינה כשבן גוריון לא היה מזכיר חלילה את שמו של בגין אלא היה אומר ״זה שיושב לחג ח״כ באדר״. צריכים להתבגר כעם ע״י שנתגבר על שנאת זה שחושב אחרת מאיתנו.
6
שנאת אחים?!
שולה | 04-04-2019 22:19
אברי יקרי. אין זה פלא שהגענו למצב הזה.כשנשיא המדינה עומד בהספדו את באומל זל.מודה לזה ולזה לכולם.ומדלג על ראש הממשלה שהוא בעצםהיה דומיננטי לא פחות.ולא אומר מילה.כאילו שאינו קיים.הרי ברור לכל בא דעת שהשנאה או אולי הקנאה העבירה אותו על דעתו. אני מתבישת בנשיא שכזה.ואוי לנו שהגענו לעת הזאת.
7
אברי אתה נאיבי !
אבי | 04-04-2019 22:35
אם ביבי יפעל לפי הצעתך והיא טובה...הוא ימות משינוי זהות...כל חייו זה קיטוב ושיסוע אין מילימטר של חמלה..תיסתכל רק על שפת הגוף שלו תבין ... אנשים בשבילו הם פיונים על לוח שח מט...
8
אברי
אב | 05-04-2019 5:40
כמה אתה צודק!אך דבר אחד לא ציינתה שתמיד אבל תמידהשמאל נשא עימו , דחיה של הצד השני, התנשאות , והגרוע מזה שינאה היום,מאחר ועברו 70 שנה , הימין החליט לא לשתוק ולא להעשאר אדיש לנוכח מתקפת השקרים והעלילות ואז החלה ההתכתשות, שעלולה להרוס כל חלקה טובה במדינה האהובה, שדם רב נידפך על מנת לגאול אותה.אז למי תיפנה אברי,? תחיל לתוקף ולא להגיב, איח לי ספק שאתה מבין זאת , אך מעולם לא ניתקלנו בשינאה תהומית מצד השמאל באופן שהיא באה לידי ביטוי היום. את המחיר לצערי ישלמו כ ו ל ם. כי האוייב יכול לנו כשאנו מ פ ו ל ג י ם!
9
צריך לעודד הגירת שמאלנים מהארץ!
יהודי | 05-04-2019 8:52
ר
טרנספר
בר מוח | 11-04-2019 10:42
תגובה ל-9. למה אתה מגדיר את עצמך, יהודי, מנגלה? איך תעשה סלקציה למידת שמאלניותו של המועמד להגירה?, והאם הטרנספר יעשה לפני או אחרי שתגיע ,לפתרון הסופי של הבעיה הערבית?
10
סוף המדינה כפי שאנו מכירים אוותה
אברי חבל | 05-04-2019 11:14
שתי בעיות עם הפוסט .שטחי מאד כמקובל במקומותנו ולכן מיותר. הבעיה השניה, דבר על עצמך מותק ועל הטעויות שאתה עשית , זו התרומה המשמעותית ביותר שאתה יכול לתת. כל השאר קישקוש קלישאתי, אנחנו יודעים את זה, עזוב.
11
כל השנאה בסמול
חלי | 05-04-2019 17:51
הסמול הנמוך לא מוכן לקבל הכרעה דמוקרטית, מבחינתו רק החונטה שלו צריכה לשלוט. העם השפוי לא מוכן לקבל תכתיבים. דמוקרטיה נמדדת בבחירות.
12
נכון
אמיר | 05-04-2019 19:30
ביבי זיהם את תרבות הדיון הציבורית עד כדי כך שאי אפשר להציע שום שיטת ניהול סכסוך חלופית לזו מבית היוצר של הליכוד מבלי שיקראו לך בוגד
13
אברי המתוק
בלהה | 06-04-2019 13:35
הפוסט של אברי גלעד הוא כל כך נכון דבר אחד אני לא מצליחה להבין מאיפה יש לאנשים כל כך הרבה שנאה...
14
האמת שהוא צודק
צ | 06-04-2019 18:12
אבל הבולשיביקים משלבים את השנאה לעם הימני ומחבקים אתאויבי שני חלקי העם קרי הערבים זו האמת
15
צודק
חיים | 22-07-2019 14:48
כל מילה לחקוק בסלע, ילמדו ממך אלה שמובילים את העם, יישר כח.