אלישיב רייכנר: "דתיים שמצביעים לזהות זה כשל חברתי ערכי"

אלישיב רייכנר בסרוגים, על המעבר לימין החדש: "לא זזתי ס"מ בזהותי הציוני דתי", תוקף את מצביעי זהות הסרוגים: "אני משתגע, זה עצוב". על בן גביר: "יצעק ויפגין מהאופוזיציה"

רייכנר: "דתיים שמצביעים לזהות זה כשל חינוכי ערכי"
  (צילום ועריכה: אריאל ליבא)

"מצאתי מפלגה שאני מאמין בערכים שלה", מתמצת אלישיב רייכנר, מספר שבע בימין החדש את המעבר שהרים כמה גבות במגזר הדתי לאומי לימין החדש. "מפלגה ימנית, ששותפים בה דתיים וחילונים" . עם זאת הוא מדגיש, "אני חבר מליאה בבני עקיבא, עדיין ציוני דתי, לא זזתי סנטימטר בזהותי הציוני דתי".

(צילום ועריכה: אריאל ליבא)

בעקבות הסקרים הנמוכים של המפלגה הוא מזהיר: "למדינת ישראל יהיה עצוב אם היא תאבד את השרה שקד במשרד המשפטים וצריכה את בנט בביטחון, זה לא ברמה האישית שלי ועצוב לי אם זה לא יימשך". רייכנר מסביר את הירידה: "אנחנו במערכת פוליטית, יש המון לחצים. קהלים שמצביעים באופן מסורתי למפלגה מסויימת, יש ראש ממשלה והמון גורמים. אנחנו עוד לא יודעים מה יהיה בבחירות, יש עוד כל כך הרבה גורמים בימים האחרונים והרבה תלוי באחוז ההצבעה. כשאני מסתובב, אני שומע דברים נהדרים, בואו לא נסכם את הבחירות".

בדקות ארוכות תוקף רייכנר את מצביעי משה פייגלין, מהציונות הדתית: "לא משנה לי אם הוא לוקח קולות מאיתנו או מאחרים, כשאני רואה צעירים דתיים מצביעים לזהות זה כשל חברתי ערכי. כמי שגדל בציונות הדתית והתחנך על ערכים של סולידריות, ערבות הדתית, הם ממירים את הכל לערך מקודש של 'חירות הפרט', ו'רק אני ואני', שהמדינה זה הדבר הכי רע ונוראי".

על המצע של זהות: "אין פריפריה, אין ביטוח לאומי, אין קצבאות, אין חלשים, אין קצבאות רק אני ואני ואני. אני משתגע מאנשים ציוניים דתיים שהתחנכו על ממלכתיות כלפי המדינה, לאיפה כל זה נעלם?, זה עצוב". הוא היה סוג של דון קישוט בכנסת ואל ראינו תוצר מי יודע מה פוליטי".

רייכנר מגיב לראשונה לקמפיין שעושה נגדו מועמד עוצמה יהודית איתמר בן גביר: "זה הצחיק אותי, אנחנו באמת שונים. מי שהסגנון של בן גביר מדבר אליו – שיבוסם לו. אני ימני לא פחות ממנו, ההבדל בנינו זה הסגנון. אני לא מנסה להיות בן גביר, לא מתחפש. בן גביר יהיה באופוזיציה כי נתניהו לא ייקח אותו ויצעק ויפגין ארבע שנים, מי שמתחבר של להיות מפגין בכנסת – שיצביע בן גביר בכיף".

תיכנס או לא תיכנס, מה תעשה ביום שאחרי?

אני רוצה לקדם דברים מסויימים, ולפעמים אתה מחליף אולי ארגז כלים או חוזר לארגז כלים קודם, אבל העיקר זה מה האג'נדה שלך, מה הקול שאתה רוצה והשינויים שיש לעשות,המילה זה להשפיע לנסות ולהשפיע איפה שתהיה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
25 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
זהות
יהונתן | 04-04-2019 16:59
מדהים איך כולם מפחדים ורועדים מפייגלין!!! אבל לא יעזור להם פייגלין עם 10 מנדטים ויותר
אומרים לא לימין חלש!
אלרועי | 05-04-2019 12:25
מי שמכיר את פייגלין יודע שהוא ראוי ביותר לקולות מהציונות הדתית! רבותיי, תשכילו לפני השבת ותלמדו מה עשה פייגלין בימי אוסלו הארורים- נלחם למען הארץ ועם ישראל, בדיוק כמו שיעשה אחרי הבחירות. כל הרפורמות הכלכליות זה בונוס :)
2
הבעיה שהמצביעים לפייגלין לא במצב של לקבל
יעקב | 04-04-2019 17:00
הם ננעלו לא שואלים רב לא בוחנים את האני אני הם במלחמה רק שזה לא ידפוק את הימין
מי כאן זה שננעל?
תפסיקו לשקר לעצמכם | 04-04-2019 18:18
מצביעי זהות בודקים כל גישה וכל פרט, ומבררים מה מתאים ומה נכון. מי שנמנע מלברר הוא מי שפשוט סומך על הרבנים - גישה לגיטימית - אבל אין לו הזכות לטעון שכך בדק ומצא. מעניין שדווקא מי שעצמאי מחשבתית מואשם בסגירות ומקובעות. זוהי הצביעות שאפילו אינה מודעת לעצמה.
3
גם בצעקות מהאופוזיציה
בן דוד של רייכנר | 04-04-2019 17:03
בן גביר יעשה הרבה יותר מהרבה חכים אחרים גם אם זה יהיה מהאופוזיציה
4
לא אתם ולא זהות טב הכי נורמלים לימין
לימור | 04-04-2019 17:05
מקבלים הרבה כוכבים בפתק אחד
5
עוד קומוניסט שרוצה שנהיה שותפים ברכוש.
מצביע זהות | 04-04-2019 17:38
סטאלין גאה ברייכנר ממשיך מורשתו.
6
אם הערכים של הציונות הדתית הם
זהות נאמנה לתורה | 04-04-2019 17:45
הוצאת שם רע, טינוף בפומבי, עיסוק בסיסמאות, היסטריה רבתי ולחץ אימים - אני גאה להיות כשל חינוכי וערכי. חברי הימין החדש החביבים עד לא מזמן, הפוליטיקה העבירה אתכם על דתכם ודעתכם, מן השמים תנוחמו.
ערכי הציונות הדתית
מצביע | 05-04-2019 2:04
ערכי הציונות הדתית הם כן אחדות העם וערבות הדדית- התוכחה שעשה אלישיב רייכנר למצביעי מפלגת זהות היא נדרשת, ואם לא היה עושה אותה- היא מוגדרת כענווה פסולה. בנוסף לדעתי, לבית היהודי הייתי מצביע אם לא היו מתאחדים עם עוצמה יהודית- לעניות דעתי, המפלגה הזו מקדמת בעיקר גזענות ולא נראה שיש לה יותר מדי מוסר יהודי. מבחינתי- עוצמה יהודית לא מייצגים את ערכי היהדות (לימוד תורה המביא לידי מעשה- המעשה שלהם הוא טרנספר בכפייה. איזו מן תורה הם למדו?). אמנם רק איחוד המפלגות הוא באמת ידאג לדתיים ולישיבות, אבל לכך נלווים כל כך הרבה דברים שאני לא מוכן להתמודד איתם.
7
רייכנר, גם החברים החדשים שלך הם לא משהו
דתי מצביע זהות | 04-04-2019 17:58
ותפסיק להשמיץ אותנו .תודה
8
אלונה ברקת תרמה כספים למען ההתנתקות
רק 'טב' | 04-04-2019 18:04
רק פתי יאמין שהיא שינתה את דעותיה ברגע שבנט ושקד פנו אליה והציעו לה מקום בכנסת ...
9
מדברים שטויות
קובי | 04-04-2019 18:12
כשל חינוכי ערכי זה להצביע למפלגה שנשארה בממשלה אחרי פינוי נתיב האבות ועמונה, מפלגה שאחרי 500 רקטות על הדרום נשארה בממשלה, מפלגה שנשארה בממשלה למרות תשלום הפרוטקשן לחמאס, מפלגה שנשארה בממשלה שלא מקדמת את פסקת ההתגברות ועכשיו סובלת בגלל זה. בקיצור להצביע לזהות זה הדבר הנכון לעשות. בה 10 מנדטים לפחות.
כי זהות לצערי הפכה לכת. להבין שאתה בשבי זה קש
אין שיח עם מצבעיזהות | 05-04-2019 18:26
וכן קראתי את המצע ! ואני לא פוחד מהרעיונות חדשנים של חירות..יש רעיונות חלקם יפים , חלקם לא מעשים כלל גם אם תקבלו הרבה מנדטים . זה לא בחירות לאיש רוח ...צריך בסוף לבחור לכנסת בית המחוקקים אנשי חקיקה ואנשי עשיה עם רקורד של עבודה מול ועדות הכנסת מול לוביסטים ולא רב / מרצה..אפס ישום של הגורו שלכם שהיה כבר בכנסת עצוב שאין כלל הקשבה רק אמונה במשיח החדש וזלזול בכולם .ממש כמו כת ..כל האמת אצלכם וכולם טועים..בסוף המכה תהיה כואבת כמו בכל יציאה מכת.
10
איך הוא מפחד מהמנדט שלו שהולך לזהות
גד | 04-04-2019 18:17
.
11
עוד "חברתי" שלוטש עיניים לכיס שלנו
קפיטליסט | 04-04-2019 18:18
תפסיקו לגנוב ממני מיסים לממן אוכלי חינם
12
הם מ פ ח ד י ם.
אורי | 04-04-2019 18:22
כרגיל בשביל לגרוף קולות הם משקרים. בזהות החלשים לא יפגעו, אלא בדיוק להיפך. כל השירותים שהמדינה מספקת היום יהוו רצפת סף למה שהם יקבלו, וזהות רק תשפר את השירותים, בעזרת שוק חופשי. איך? זה פשוט מאוד. שוק חופשי גורר שפע לכולם, גם לחלשים. לא סתם עניים מהגרים למדינות קפיטליסטיות. יש התאמה של אחד לאחד בין המדינות העשירות, שהם כולם קפיטליסטיות( כמו הונג קונג), לבין המדינות העניות, שהם כולם סוציאליסטיות( כמו ונצואלה) . רייכנר הסוציאליסט הזה מדבר על ערכי הקהילה והממלכתיות. או שהוא לא מבין בכלכלה, או שהוא מבין, ואז זה יותר חמור. כי היום ברור לכולם שסוציאלים זה מודל כושל. גם מבחינה תיאורטית, גם מבחינה היסטורית, כל מדינה סוציאליסטית היא כושלת. וישראל היא חצי סוציאליסטית. צריך לקדם בה שוק חופשי.
13
בדבר1 הוא צודק. מצביעי זהות זה כשל דתי וערכי.
לא תומך בימין החדש | 04-04-2019 19:55
לא תומך בימין החדש שהיא מפלגה חילונית עם כיפות לייט לקישוט ובלי מחויבות לתורה, אבל דתי שמצביע לזהות זה אכן כשל חינוכי וערכי.
14
ומצביע זהות
אני כשל חברתי וערכי | 04-04-2019 20:12
סוף סוף אחד שמביא תוכן ונשמה ולא רק הפחדות. בכנס של זהות היו אנשים מכל הסוגים שמה שמחבר ביניהם זו החירות והזהות היהודית. אהבת ישראל אמיתית.
15
לא הבנת כלום הרצון איננה הדאגה לאינטרס האישי
יהונתן ברבי | 04-04-2019 21:48
הזהות של ה'אני' היא הדבר הכי חשוב שיכל להיות לאדם בהלכה אמרו חייך קודמים. מדוע?מכיון שה'אני' הוא המחליט לבחור רב האני הוא הרוצה לקיים מצות לאכל חברים וכו מתי האני מקיים רצון בוראו מתוך נבואה שבו חלק מהזהות של האני מתגלה בו אני ה' אלוהיכם. כאשר אתה בא ומוחק על ידי כפיה את זהות האדם משעבד אותו בהפחדות חיצוניות מבלי יכולת להזדהות אתה יוצר שנאת חינם בעם ישראל שכל אחד מנסה לשמור על זהותו דרך כפייה על חבירו בית.המקדש יבנה על אהבת חינם על ידי שתפסיקו לכפות ערכים בכח כמו מכירת יוסף זה לא שיעבוד אתה מאמין בתורה? אז תאמין שהתורה היא המפה שעל פיה ברא ה' את העולם. בתוך החיים תוכל לזהות את אלוהיך מתוך זהותך כמו שאברהם הכיר את אלוהיו מחיפוש עצמי תוך הזדהות ושכנוע ולא מתוך כפיה שאינך מזוהה עימה שבאופן כזה אתה חי עם ערכים רק כי אתה עבד לרבנים או לשכל אבל זהותך כפי שהיא איננה מכירה את אלהים במצות אלו כי לא נתנו לה הזדמנות. לכן אני בוחר בזהות בשביל כלל ישראל ולא בגלל אני
16
רייכנר צודק לגבי הכשל החינוכי ערכי...
יהל | 05-04-2019 9:14
שבהצבעה לפייגלין, אבל לא פחות מכך יש כשל חינוכי ערכי בדתיים שמצביעים לבנט ושקד. מי שהתחנך על ערכים של נאנמות לא יכול להצביע למפלגה שעקרונותיה הם בגידה.
17
הימין החדש (כנסו)
שלום | 05-04-2019 10:15
התחילה את הבחירות בחטא ומסיימת אותם בפשע.
18
דתיים שתוקפים מתחת לחגורה
שלום | 05-04-2019 10:17
זה כשל חינוכי הרבה יותר חמור.
19
בחמישייה הראשונה של פייגלין 4 אנשי שמאל!
טב | 06-04-2019 21:36
איך אפשר לסמוך עליהם?! מצביעים רק - טב - איחוד מפלגות הימין!
20
שחררו אותנו מדתיי המחמד,תנו לנו עוצמה יהודית
מספיק עם הצבועים | 08-04-2019 3:39
עוד רייכנרים ובנטים,לא ישנו שום דבר במדינה. צריך לתת לאנשים עם קבלות לעשות את העבודה
21
המפדלניקים של עשו כלום לחברה מקשקשים "חברתיות
בנט לא קשור לפריפריה | 08-04-2019 3:46
ואלישיב רייכנר הקשקשן,לא מבין דבר וחצי דבר בקהילתיות. בעולם הרחב,קהילות נתנו לפרט- הרבה יותר, ובצורה איכותנית, מאשר המדינה... חוץ מזה,מדינת ישראל ששבויה בידי הועדים הגדולים ובבירוקרטיה מסואבת- בולעת כל שקל שנשלח לחלשים,ואלה לא רואים מזה פירורים...