אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ישיבת רמת גן נלחמת בהתמכרות לסמים, אלכוהול ואינטרנט

בישיבת רמת גן התקיימה סדנת הכשרה מקיפה להכרת מושגים והתמודדות עם התמכרויות, שמטרתה מתן כלים למחנכים להתמודד עם בעיות ההתמכרות של צעירים ומבוגרים דתיים לסמים, אלכוהול ואינטרנט.

ישיבת רמת גן נלחמת בהתמכרות לסמים, אלכוהול ואינטרנט
  הרב שפירא וצבי הנדל בטקס הסיום (יח"צ)

עשרות ראשי ישיבות תיכוניות ומכינות קד"צ, רמי"ם ומנהלים, יו"ר חברת הייטק ואנשי צבא מהמגזר הדתי לאומי והחרדי בכל רחבי הארץ סיימו בשבוע שעבר סדנא ייחודית בת 15 מפגשים לטיפול בבעיות ההתמכרויות לסמים, אלכוהול ואינטרנט.

הסדנה התקיימה בשיתוף פעולה יוצא דופן עם הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול, והועברה על ידי מדריכים מטעם הרשות, אשר עברו בעצמם תהליך עמוק של גמילה מהתמכרויות.

הסדנה שהתקיימה במשך חמש שעות בכל מפגש (15 מפגשים סך הכל), נערכה בשיטת '12 הצעדים' – הגישה המצליחה בעולם לטיפול בהתמכרויות. המשתתפים בסדנה עברו תהליך שכלל ניתוח פנימי עמוק וקבלת כלים לטיפול בצעירים דתיים המתמודדים עם בעיות התמכרות.

דרך שיטת ה-12 צעדים, מעריכים יוזמי הסדנא כי המחנכים ואנשי החינוך הדתיים יוכלו לטפל ולהתמודד עם בעיות התמכרות מכל הסוגים אך בעיקר עם בעיות הקשורות לרשת אשר יותר נפוצות בקרב הנוער הדתי לאומי.

במפגש הסיכום המשתתפים הנרגשים דיברו על מהפך אישי שעברו בחיים הפרטיים שלהם ובודאי שהוא יועבר ויחלחל לחייהם של אלפי תלמידים שלומדים אצלם. הקולות הרבים לא הסתירו את השמחה וההתרגשות ואף נשמעו לא פעם מילות הודיה.

להתמודד ישירות

הרב יהושע שפירא התייחס בדבריו לזרעים חדשים שנטמנו בסדנה, כמו כן התמקד באפשרויות לקחת את המסרים שנלמדו ולהעתיק אותם אל עבודת ה' שלנו. יו"ר הרשות מר צבי הנדל בירך בחום את הרב שפירא והמשתתפים, באומרו כי קיימת חשיבות גדולה של המהלך וסיכם שהרשות תמשיך ותוביל חיבורים כאלו דרך המנהיגות החינוכית והרבנים.

מנכ"ל הרשות מר יאיר גלר, לא הסתיר את התרגשותו: "הרשות תמשיך לפתח תכניות, ומודה לישיבה ולמשתתפים שהתחילו לזרוע את הזרע החשוב הזה"

אורי פינסקי, מנהל ישיבת רמת גן, בירך את הרב יהושע שפירא על הנהגתו: "אנו רואים את ההנהגה האמיצה שלך לאורך השנים. המשך במאבקים האמיצים והקשים במסגרת פורום תקנה כדי להוסיף טהרה גם כשזה לא נעים ומורכב מאוד, ולבסוף בלקיחת הנושא החשוב של התמכרויות וטיפול ישיר בו מעל השולחן למרות כל המלעיזים".

פרויקט זה מהווה חלק ממגמה חדשה של ישיבת ההסדר והגרעין התורני ברמת גן להיכנס לתחומים נוספים של רווחה וסיוע בשיתוף הרשויות השונות, הישיבה מקווה להמשיך בפרויקטים נוספים בתחום זה ובתחומים אחרים יחד עם הפרויקטים החינוכיים הרבים אותם היא מבצעת בהצלחה רבה מאז הקמתה. בימים אלו נפתחת שתי סדנאות נוספות לנשים ולגברים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
משמח לשמוע על הנהגה רוחנית כמו אמיצה כמו הרב יהושע
רותם. פתח תקוה | 10-06-2012 18:30
2
האם ניתן עוד להרשם לסדנאות הבאות?
| 10-06-2012 20:49
3
עשיה ברוכה!
| 11-06-2012 7:55
יישר כח!
4
מה עם רוקנרול
| 11-06-2012 8:36
5
בטח אפשר להרשם דרך המזכירות של הישיבה
| 11-06-2012 9:01
או באתר אינטרנט שלהם.
6
בטח שאפשר להרשם לסדנאות הבאות
מיכאל | 12-06-2012 20:20
אני הייתי בסדנא הנוכחית - והשתניתי.