אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ש״ס יעתרו לבג״ץ נגד פסילת כתיבת ספר התורה

בש"ס מתכוונים לעתור לבג״ץ נגד החלטת ועדת הבחירות לפסול את מבצע אותיות בספר תורה שמוענק למצביעי המפלגה: "רדיפה תרבותית שכזו נגד ציבור ענק שהמסורת היהודית חשובה לו"

ש״ס יעתרו לבג״ץ נגד פסילת כתיבת ספר התורה
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

בש"ס מתכוונים לעתור לבג״ץ נגד ההחלטה לפסול את מבצע ״יוסף עליכם״, בו מוענק למצביעים אותיות בספר תורה שייכתב במיוחד לזכר הרב עובדיה ז"ל. "קשה להאמין איך בישראל של 2019 עדיין מתנהלת רדיפה תרבותית שכזו נגד ציבור ענק שהמסורת היהודית חשובה לו", הגיבו מנגד בתנועה.

לטענתם, "בעוד מפלגות אחרות מחלקות בהיתר כובעים, חולצות בעלות כספית גבוהה בהרבה, דווקא כלפי ש"ס נקבעת שוב ושוב החלטה תמוהה שאות בספר תורה הנה "מתנה אסורה" למרות ערכה הממוני הפעוט". בש"ס לקחו את ההחלטה לכיוון גזעני נגדם: "הניסיון "לחנך" מחדש את הציבור המזרחי ולנתקו מהזיקה למסורת, לתורה וליהדות לא יעבוד", הדגישו.

הם מציינים כי בשלב זה יימשך מבצע המצטרפים לתנועה ללא כתיבת האותיות. ומוסיפים כי "בלי קשר להחלטה כזו או אחרת – איש לא יעצור את דרכו ומורשתו של מרן, ולעילוי נשמתו נכניס את ספר התורה ברוב פאר והדר לכותל המערבי".

לפי עמדת היועץ המשפטי לממשלה אותה אימץ יו"ר ועדת הבחירות מלצר, יש להורות על מתן צו מניעה אשר יאסור על המשך הקמפיין משום שמדובר בעבירה על סעיף בחוק הבחירות לכנסת האוסר על שידול אדם להצביע או להימנע מלהצביע בכלל בעד רשימה מסוימת בדרך של השבעה, קללה, נידוי, חרם, נדר, התרת נדר, הבטחה להעניק ברכה או מתן קמע.

את העתירה הגישה התנועה לאיכות השלטון, כאמור נגד קמפיין "מבצע יוסף עליכם, כל אחד מוסיף קול אחד", כאשר לצד תמונתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, מופיע הכיתוב "הנרתמים לפרויקט 'יוסף עליכם' וכל התומכים החדשים יזכו באות בספר תורה מיוחד שיוכנס לכותל המערבי". הקמפיין קורא לכל אחד מתומכי ומצביעי התנועה "להרחיב את גבולות הקדושה ולהוסיף לפחות עוד קול אחד של מצביע נוסף, ובכך להכפיל את כוחה של ש"ס".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
דרעי נוכל
חיים | 04-04-2019 13:14
דרעי שקרן ספר תורה קונים אותיות לא מקבלים בחנים תעשה את הספר תורה שבוע הבא בוחר שס לשעבר דרעי שקרן גנב רשע לך הביתה
2
עאוויאד. לא נימאס מקמפיין הנירדפות?!
אנדר דוג,יעני. | 04-04-2019 14:19
אכלו לי . שתו לי. ולמה שס מתנכלת לחלשים ממנה ?! בכל הרשויות בארץ.
3
שס
אמנון | 07-04-2019 19:38
בעזרת ה' שס לא תעבור את אחוז החסימה אמן כן יהי רצון