אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יצחק סבתו: "לתמוך באיחוד מפלגות הימין"

בשיחה שעוסקת במצע מפלגת 'זהות' אומר ראש ישיבת מצפה יריחו שבצד הערכה לפייגלין הוא החליף תפיסה אמונית בתפיסת החירות, וקורא: "יש חשיבות גדולה מאוד להצביע למפלגות הימין מצווה גדולה מאוד לפעול למען הזהות של המדינה ארץ ישראל"

הרב יצחק סבתו: "לתמוך באיחוד מפלגות הימין"
  הרב יצחק סבתו (צילומסך מתוך יוטיוב)

הרב יצחק סבתו ראש ישיבת מצפה יריחו אומר בשיחה: "יש חשיבות גדולה מאוד להצביע למפלגות הימין, מצווה גדולה מאוד לפעול למען הזהות של המדינה ארץ ישראל. בסוף המשחק הפוליטי הוא משחק של מנדטים וכל מנדט הוא חשוב, הליכוד והעולם היהודי יותר נמצאים בשלטון זה בגלל מנדט אחד, לכן יש להקדיש את הזמן בבן הזמנים זו מצווה גדולה, זזים ימינה למען כל המפלגות הימין כולל הליכוד".

הוא מוסיף, "ללמוד תורה ויחד עם זה פעילות לאומית רוחנית יהודית. עדיף שלושה ימים עבודה עכשיו מאשר אחרי זה הפגנות בלי סוף, אני זוכר את אוסלו ובכפר מיימון היינו שבועיים, הפגנות ללא הועיל או כמעט ללא הועיל".

בשיחה שעסקה כאמור במצע זהות, הוא מצטט את מוטי קרפל שדיבר שפייגלין החליף את התפיסה מאמונה אמונית לאמונת החירות. לגבי מצע זהות הוא אומר, "קודם כל יש במצע הזה שאר רוח, יש חזון ויש אומץ ובכל הנושא המדיני וארץ ישראל יש לו תפיסות ברורות ונכונות, הרוב הגדול הוא אמיתי, הוא מדבר על בית מקדש, אלו דברים מצוינים, דברים שלא נמצאים בשיח הפוליטי, הרענון של השפה למושגי האמונה זו עבודה רוחנית שאנחנו צריכים לעשות.

יחד עם זאת אומר הרב סבתו, "חירות זה ערך מאוד מאוד מערבי קל מאוד לקליטה ולשיווק". הוא גם מבקר את יחסו של פייגלין לכך שהמדינה והרשויות יוצאות מחיי הפרט ומהפרהסיה הישראלית. לגבי חופש הנישואין מזהיר הרב מכך שזה יקרע את עם ישראל לחתיכות מכך שיהיו ממזרים רבים, שזה נורא ואיום גם בן גוריון הבין את עומק הטרגדיה האדירה שיכולה להיות בשל כך שאסור שיבואו בקהל ישראל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
אין קשר בין הכותרת לדברי הרב
יהודה קליין | 04-04-2019 13:02
בסד לעניות דעתי הכותרת מסלפת את דברי הרב . וחבל שאתם נותנים לכך יד .זזים ימינה למען כל המפלגות הימין כולל הליכוד. זה מה שהוא אמר . ונתתם יד לסלוף דבריו . בברכת התורה ולומדיה יהודה
2
כולם מתגייסים לטובת האיחוד. ימין מאמין אמיתי
שמוליק | 04-04-2019 13:36
בבין הזמנים משקיעים להביא כמה שיותר 'טב' לקלפי
3
סמוטריץ יעשה את המוות לבן גביר
זלמן | 04-04-2019 14:20
בן גביר מאיים ישירות על סמוטריץ כי בן גביר הרבה יותר טוב ממנו הרבה יותר חכם ממנו ויש לו הרבה יותר תומכים מלסמוטריץ לכן אתם תראו שמייד אחרי הבחירות איך סמוטריץ יחסל את בן גביר זה ברור לכן אדם שמבין את זה לא יתן את קולו לסמוטריץ
4
פייגלע רוצה להכניס סמים למדינה שלנו
יוני | 05-04-2019 9:34
הוא יותר גרוע מהסמולנים.