רגע לפני הנחיתה: החללית הישראלית מתקרבת לירח

רגע לפני הנחיתה על הירח, החללית הישראלית "בראשית" ביצעה הבוקר (שני) תמרון נוסף בחלל כדי להתאים את מועד המפגש. לאחר התמרון צוות החללית הצליח לצלם תמונה של ישראל ממרחק של 16,000 ק"מ

רגע לפני הנחיתה: החללית הישראלית מתקרבת לירח
  שיגור החללית הישראלית (צילום: SpaceIL)

החללית הישראלית "בראשית" ביצעה הבוקר (שני) תמרון נוסף בחלל, שמטרתו התאמה מדויקת של מועד המפגש עם הירח- זאת לקראת הנחיתה הצפויה ביום חמישי הקרוב.

הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית ביצע את התמרון, שבמהלכו פעלו המנועים של החללית במשך כ 72 שניות. כעת הצוותים בודקים את תוצאות התמרון, כדי לדעת אם יידרש תמרון התאמה נוסף לפני הנחיתה.

ביום חמישי הקרוב תפגוש החללית את הירח ותבצע את תמרון "לכידת הירח"- תמרון מורכב שמטרתו להילכד על ידי כוח המשיכה של הירח ולהתחיל בהקפות סביבו לקראת נחיתה.

כמו כן, אתמול בשעות הצהריים עברה "בראשית" בפעם האחרונה בקרבת כדור הארץ, במרחק של 1,700 ק"מ. הצוות ההנדסי הצליח לצלם תמונה נדירה של כדור הארץ ממרחק של כ-16,000 ק"מ בלבד, שבה ניתן לראות את חצי האי ערב, את צפון מזרח אפריקה ואת ענני הגשם של אתמול המסתירים את ישראל.

ישראל במרחק 16,000 ק"מ (צילום: SpaceIL)

מהתעשייה האווירית נמסר כי "עמותת SpaceIL והתעשייה האווירית נערכות לתמרון "לכידת הירח" על ידי תרגול תרחישים שונים, ביצוע סימולציות ובדיקות מעמיקות במעבדה ההיברידית".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו