אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלמנת הרב אטינגר בעתירה לבג"ץ: דרישה להרס חנויות בזירת הפיגוע

תמר אטינגר, צפויה להגיש עתירה לבג"ץ כנגד החנויות הבלתי חוקיות בצומת אריאל, מהן יצא המחבל שרצח את בעלה הרב אחיעד וסמ"ר גל קיידאן הי"ד בפיגוע המשולב בשומרון בשבוע שעבר

אלמנת הרב אטינגר בעתירה לבג"ץ: הרס חנויות בזירת הפיגוע
  תמר אטינגר וביתה בלוויה (צילום: סרוגים)

אלמנת הרב אחיעד אטינגר הי"ד, תמר, צפויה להגיש עתירה לבג"ץ כנגד החנויות הבלתי חוקיות בצומת אריאל, מהן יצא המחבל שרצח את בעלה הרב אחיעד אטינגר הי"ד ואת סמל ראשון גל קיידאן הי"ד בפיגוע המשולב בשומרון בשבוע שעבר.

בבדיקה שערכו לאחר הפיגוע הנורא, במחלקת המיפוי של רגבים העלתה, כי כלל המבנים הוקמו בניגוד לחוק על אדמות מדינה, בתחומי שטח כביש הגישה לעיר אריאל, ולפיכך המנהל האזרחי הוציא כנגדם צווי הריסה אך לא מימש אותם למרות הקרבה המסוכנת לכביש. צילומי האוויר הראו כי לאורך השנים חלה צמיחה עקבית במתחם הבלתי חוקי שבו המחבל מצא מחסה.

הרב אחיעד אטינגר הי"ד (צילום: נדב גולדשטיין/TPS)

תמר אטינגר הסבירה מדוע הדבר חשוב לה: "נוצרה סיטואציה שבה, יש שם מסחר, באיזור מאוד נפיץ, דבר שבבירור מוריד את הערנות של החיילים. אותו דבר היה במקרה של איתמר בן גל. יש שם חיכוך מאוד גבוה בין ערבים לחיילים שלא לצורך. את החנויות האלו שהן ממילא לא חוקיות, צריך להוריד".

ישי חמו, רכז יהודה ושומרון בתנועת רגבים מדגיש, כי בשנים האחרונות מתעצמת הבניה הערבית הבלתי חוקית לאורך צירי תנועה מרכזיים ביהודה ושומרון. "המקום ממחיש היטב את 'תיאוריית החלונות השבורים'. כשמזניחים ומעלימים עין מהיבטים 'קלים' של הפרת החוק, הדבר מוביל לזינוק בפשעים חמורים. המתחם הבלתי חוקי שהמחבל הסתתר בו יכול וצריך להיהרס ויפה שעה אחת קודם".

העתירה תוגש יחד עם מועצה אזורית שומרון ותנועת רגבים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אני תומך בבקשת האלמנה
עוזי | 31-03-2019 16:21
להרוס להרוס להרוס !
2
עטרה, תושבת אריאל
אני מודה לך!!! | 31-03-2019 17:25
מאז הפיגוע כל פעם כשאני חולפת עם רכבי עת יציאתי וכניסתי לעיר אני מסיתה את מבטי שלא אביט אל החרפה הזאת שמשפחה שלימה באבל ואותה חנות ממנה הרוצח יצא וששיתפה פעולה בהוראת החמאס למחוק את ההקלטה ממצלמות החנות למנוע ולהסתיר מידע ממדינת ישראל, עדיין עומדת על תילה. חוסר האונים וזעקת הכאב לצדק לא תתואר! אני בטוחה שאם היתה זו חנות בבעלות יהודית היא היתה מואשמת בסיוע לרצח ועוד באותה שעה היתה נהרסת כליל.