אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב מאיר מאזוז: "הלכתי לאשכנזים כי הספרדים לא אוהבים אותנו"

ראש ישיבת 'כסא רחמים' ומנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד' התייחס להחלטה לפרוש מהתמודדות בבחירות ולהעביר את תמיכתו למפלגת 'יהדות התורה' ולא לש"ס: "האשכנזים אוהבים את כולם"

"הלכתי לאשכנזים כי הספרדים לא אוהבים אותנו"
  (צילום: יעקב נעומי/ פלאש90)

ראש ישיבת 'כסא רחמים' ומנהיגה הרוחני של מפלגת 'יחד', הרב מאיר מאזוז, התייחס אמש (מוצ"ש) בשיעורו השבועי להחלטה של אלי ישי לפרוש מהתמודדות בבחירות ולהעביר את תמיכתו למפלגת 'יהדות התורה' ולא לש"ס.

במסגרת שיעורו השבועי, שתוכנו הובא באתר החרדי 'כיכר השבת', הזהיר הרב מאזוז מהצבעה לשמאל ואמר: "אין להם לא שבת ולא כיפור. כלום. לכן אסור להצביע לא גנץ ולא לפיד, ולא כל האנשים האלה".

הרב מזוז הוסיף בלשון צחות ואמר כי "אמנם יש לנו רמז ב'גנץ', גנץ – ר"ת: ג' נצביע". לאחר מכן הסביר מדוע החליט לתמוך דווקא ב'יהדות התורה': "האשכנזים אנשים טובים שדואגים לכולם, דואגים לתורה ומקדשים שם ה'. אפילו החילונים מכבדים אותם, לפני כמה זמן התפרסם שהשר הכי פופולרי – אפילו אצל החילונים – זה ליצמן. כי גם החילונים כשהם רואים מישהו שיודע להתעקש על האמת שלו, הם מכבדים אותו".

"לא הייתה לנו ברירה כי ש"ס עשו איתנו 'ברוגז', עושים 'וטו' עלינו בכל מקום", המשיך הרב מאזוז. לדבריו: "'וטו' בש"ס מותר להם, כי זה שלהם, אבל 'וטו' אצל ביבי, ועוד ועוד. זה לא דרך התורה ככה להילחם. אבל ה'וטו' הזה שהם מנסים לעשות לנו התבטל ב"ה ביום 'וטו' (21) כ"א באדר ב' – ב"ה יצאנו לחופשי. הפעם תומכים ב'יהדות התורה'".

הרב מאזוז המשיך ואמר כי "'יהדות התורה' הוקמה בזמנו כדי להילחם נגד המשכילים, וגם היום הם נלחמים על קדשי ישראל בצורה חזקה מאד. וזה שמה 'אגודת ישראל' – מה זה 'אגודה'? כל מיני דברים, כמו 'ארבעת המינים' – לולב, הדס, אתרוג. גם פה זה אגודה של יהודים שמתאחדים יחד למען התורה. להגן על התורה. כי הם מסמלים את השלום. כל הזמן היינו רחוקים מהם, היה לנו את הספרדים שלנו (ש"ס) אבל מה לעשות הספרדים שלנו לא כ"כ אוהבים אותנו, הם אוהבים שאני אבגוד באלי ישי. שאנחנו חברים שנים, הם רוצים על לא דבר שאני אבגוד בו. למה שאני אבגוד בו? למה אני לא עוזב את אלי ישי? מי שיש לו חבר שנים רבות, והוא לא חטא לו אין שום סיבה לעזוב אותו".

"אומרים לי, בוא תבגוד באלי ישי, ותהיה לנו 'מנהיג הדור'", סיפר הרב מאזוז, "לא רוצה להיות מנהיג הדור. לא רוצה. תנו לי את הפינה שלי, לימוד התלמידים זה שווה את כל המנהיגות של הדור. אני מנהיג הדור? השתגעתם? אני אהיה מנהיג הדור? אין לכם מה לעשות?".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
אני המום
רפאל סבג | 31-03-2019 11:26
שמעתי את הרב בשיעור וכל כך לא הבנתי הרי האשכנזים כל השנים רדפו את הרב מזוז ואת ישיבתו כסא רחמים כפי שכל הזמן הרב היה מדבר. כל שני וחמישי הרב מזוז היה מדבר נגדם ופתאום הם צדיקים. יתירה מכך הרי כל המוסדות של הרב מזוז נתמכים עד עתה ועד בכלל ממעיין חינוך התורני של שס ובכלל הם לא רק עכשיו הפסיקו להצביע שס אלא מיד אחר שמרן הרב עובדיה נפטר הם התפלגו משס ולבנתיים אני שומע רק מהצד של יחד תקיפות וסיפורים נגד שס בצורה מפורשת אז מי מחרים את מי ובכלל שמעתי וקראתי שאלי ישי קודם כל פנה לאיחוד הימין ועוצמה יהודית ואחר שכשלה הדרך מצאו את ג' פתאום מה שמוכיח שההחלטה לבחור בג' לא מאהבת ג' אלא משנאת שס ומה שגם מוכיח שמי שמתנדנד עם הדעות של החרדים ולא מייצגם בנאמנות זה יחד ולא שס אז חבל קודם כל שיבדקו את עצמם לפני שמדברים על אחרים ונמצא שפוסלים את עצמם. חבל שישלימו עם זה שמרן הרב שלום כהן והרב יצחק יוסף יחד עם חברי מועצת חכמי התורה הם המנהיגים המובילים בציבור הספרדי ובענייני הפוליטיקה אריה דרעי הוא היור ושיפסיקו להילחם מי יהיה בראש זה לא יוריד מהם בכי הוא זה. ממש חבל!
בחישוב המחודש פעל הרב מזוז בחוכמה.
רווח לגוש תורה+עם+אי | 01-04-2019 18:25
המרוויחים : גוש/ימין/ליכוד/נתניהו. אגודה. שס. בית-יהודי.בנט.כחלון.
2
כבוד הרב שכח
שלמה | 31-03-2019 11:27
שיש הסכם עודפים בין שס לג', ולכן הקול שלו ילך בסופו של דבר לשנואי נפשו......
3
הרב מזוז
אני | 31-03-2019 11:28
אשרינו שזכינו בגדול דור כזה רק האמת מול עיניו נושא השבת מתווה הכותל שלמות ארץ ישראל. וכמה גדולה ענוותנותו
4
אכן
התמים | 31-03-2019 11:57
יצא המרצע מן השק. אומר הרב מאזוז : נלחמים במשכילים. שמעו היטב . המפלגות החרדיות נלחמות במשכילים. רוצות להשאיר את הציבור ללא השכלה. שואבות את עיקר כוחם מציבור חשוך, חסר השכלה, חסר ביקורתיות וחשיבה עצמאית. אוי לנו שכך עלה לנו. והבעיה העיקרית : התרחבות הציבור מחוסר ההשכלה, כך שהיתרון האיכותי שלנו על אויבינו הולך ומצטמצם. במקום שיותר כסף ילך לחינוך - הולכים התקציבים לתמיכה באלה שיושבים בישיבות ואינם תורמים לכלכלה, לצבא, למדע, לרפואה ולתרבות. במקום שהציבור ידרוש הפניית תקציבים למקומות שיחזקו אותנו - מרימים ידיים ואומרים הכל מידי שמיים. ובתרגום לשכונה שלנו : כולו מן אללה. וכשנהיה לגמרי דומים לבני דודינו , יקיץ הקץ על המדינה. אנחנו במדרון חלקלק ואם לא נתעורר - הקיצוניים והמשיחסטים ישלטו כאן ואיראן תיראה לעומתנו כגן עדן.
השכלה??
גדי | 02-04-2019 5:45
מאיפה באה החוכמה וה'איכות' של הראש היהודי אם לא מלימוד התורה, מהישיבות, מדרך החיים היהודית האוטנטית....מי שמתרחר מהתורה, ומלמד את ילדי ישראל שייקספיר במקום רמבם- הוא הורס את היתרון האיכותי שלנו. החילונים-כשנוח להם הם אוחזים ביהדותם. ובכל הזדמנות אחרת בועטים בכל דבר יהודי. זה לא רר שטחי ולא איכותי זה חיים של שקר. ולשקר אין רגלים והוא קורס.
החרדים
גברת | 02-04-2019 4:47
נכון מאוד .אסור להמשיך לתמוך בחרדים לבטלה.הם חייבים ללמוד לפרנס את עצמם.אי אפשר להמשיך לשאת אותם על הגב של החילוניים.ביבי עשה פשע גדול.לימד אותם מה זה להיות לשון מאזניים.סחיטה ברמות הגבוהות ביותר.די מספיק אין קשר בין שמירה על המצוות לעבודה .אחד לא פוסל את השני.שימוב לא לבחור בהם
5
יחד פורשת מהמירוץ לבחירות
בנימין | 31-03-2019 14:54
שטויות מדבר מנהיגה הרוחני של יחד.שס לא צריכה אותם בכלל.הוא קלט שבבחירות הם יתרסקו. ועכשיו בושה להגיד שטעה.אז הוא מספר סיפורים. חחח
גדלות
ינאי | 01-04-2019 2:50
להיפך כאן רואים את גדלותו של מארן מזוז שליטא שלא ביקש מהם שום משרות.
6
אריה דרעי נביא שקר
אברהם | 01-04-2019 20:17
אין אדם גרוע מדרעי הפך את התורה לקרדום לחפור בו אוי לו למי שמצביע לדרעי יש בו הכל חוץ מערכת שמים ואהבת התורה
7
הרב
חים | 01-04-2019 21:03
אני. רוצה. לראות. שאכנזים. יקבלו. את. בנות. הספרדיות. בכבוד. והרב לא. ישכח. ידת. לא. נא ן. פגעו. קשות. במקום. די. לדבר. שטיות
8
סתם
דתיה | 01-04-2019 22:08
הם אינטרסאנטים לקבל עוד כספים על חשבונך
9
לא ללכת עם שס
אברהם | 01-04-2019 23:06
לדעתי זו בגידה במרן .