אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מדהים: בעקבות העלייה במפלס- האי שבכנרת נעלם

מפלס הכנרת ממשיך לעלות, ולראשונה אחרי הרבה שנים האי המפורסם שעמד במימי הכנרת נעלם. מתחילת עונת הגשמים הנוכחית עלה המפלס ב- 2.51 מטרים

מדהים: בעקבות העלייה במפלס- האי שבכנרת נעלם
  (צילום: סרוגים)

אחרי המערכת החורפית שהתחילה בסוך השבוע שעבר וגלשה לתחילת השבוע הנוכחי, נרשמה הפסקה בירידת הגשמים בימים האחרונים, עם זאת מפלס הכנרת ממשיך לעלות, ולראשונה אחרי הרבה שנים האי המפורסם שעמד בכנרת נעלם.

בנתונים שפרסמה הבוקר (חמישי) רשות המים עולה כי מפלס ימת הכנרת עלה ביממה האחרונה בלבד בשני ס"מ נוספים. בכך משלים המפלס עלייה כוללת של 2.51 מטרים מתחילת עונת הגשמים הנוכחית. כעת חסרים לכנרת מלאה 3.36 מטרים.

על אף הנתונים היפים שרשם מפלס הכנרת, ברשות המים מזכירים כי רק בקיץ האחרון איבדה הכנרת 126 ס"מ מגובהה כתוצאה משאיבה והתאדות. ברשות המים מציינים עוד כי שליש מעליית מפלס הכנרת מתאדה במהלך הקיץ.

(מפל סער; צילום: עופר שנער/ רשות הטבע והגנים)

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אני אוהבת את הקב"ה האחדדדדדד והיחידדדדדד
יהודיה אוהבת את ה'!! | 28-03-2019 18:08
ה' איתנו!!!! אני מרגישה בחוש שהמשיח כבר כאן. אני מקלידה כאן בדמעות מכיוון שאנו מוקפים במפלצות, זאבים, אנטישמיים ורעי לב, אך הקבה יתברךךךךךךךך מגן עלינו-שם ה' מבורךךךךךך לעדדדדד!!!!! ומי שלא מאמין שייפחד. בשורות טובות ועם ישראל חי וקיים לנצח. אני כמהה לבואו של המשיח, כפי שאבי עה ציפה לו בכל רגע שיבוא. אני מצפה בכל יום שבית המקדש ייבנה ונעלה לרגל הירושלימה-אמן כן יהי רצון וזוהי שעת רצון.