אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לא רק משפט ובטחון: היעד של בן גביר בכנסת הבאה

מועמד איחוד מפלגות הימין, איתמר בן גביר, הצהיר כי בכוונתו לפעול בכנסת הבאה להורדת שכר הלימוד במוסדות החינוך של הציונות הדתית: "למה החרדים יכולים ואנחנו לא?"

לא רק משפט ובטחון: היעד של בן גביר בכנסת הבאה
  (צילום: אבי דישי/ פלאש90)

מועמד 'איחוד מפלגות הימין', עורך הדין איתמר בן גביר מזוהה בעיקר עם התחום המשפטי והבטחוני, אך נראה שבכנסת הבאה בכוונתו לעסוק גם בנשואים חברתיים הנוגעים לציונות הדתית.

בשיחה שמסר בפני למעלה ממאה תלמידי הישיבה התיכונית בדימונה, תקף מועמד איחוד מפלגות הימין את חלקם של הפוליטיקאים מהציונות הדתית, באשר לשכר הלימוד הגבוה הקיים בישיבות התיכונית, באולפנות ובבתי הספר הממלכתיים דתיים.

בן גביר אמר לתלמידים כי "אני לא מבין מדוע בכל תחום החרדים יכולים להציב אולטימטום ולהשיג מה שהם רוצים, כחלון יכול להציב אולטימטום ולהשיג מה שהוא רוצה, ואילו רק הציונות הדתית נותנת ונותנת מעצמה אבל לא מסוגלת להציב אולטימטום? במובן מסויים הפכו אנשי הציונות הדתית לילדי הכאפות של מדינת ישראל".

בן גביר בישיבה בדימונה

בן גביר המשיך: "זו הסיבה שבגללה בישיבות התיכוניות, באולפנות ובבתי הספר הדתיים יש לשלם הון עתק על הלימודים. כיום, כדי לשלוח את הילדים שלנו להתחנך במוסדות לימוד דתיים ראויים, יש להוציא מהכיס שלנו על כל ילד וילדה עשרות אלפי שקלים ללימודים בישיבה או באולפנה".

בן גביר הצהיר כי במקביל למאבקיו בתחומי המשפט והבטחון "זהו אחד מהנושאים שאני הולך להעלות על סדר היום הציבורי בקדנציה הקרובה בכנסת. אני אגיע לראש הממשלה, אדפוק לו על השולחן ואומר לו: מר נתניהו, הסתיימו הימים בהם הציונות הדתית רק נותנת ומקבלת מעט בתמורה. דינם של הורי ילדי הציונות הדתית חייב להיות זהה לכלל התלמידים בישראל, וכמו שכל הוריהם של הילדים ובני הנוער המתחנכים בבתי הספר הממלכתיים הרגילים זכאים לשלם שכר לימוד ריאלי כך יש לאפשר זאת לתלמידי החינוך הציוני דתי"

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד!
סוף סוף | 28-03-2019 11:47
את קולי קבלת
2
בתור עוזר פרלמנטרי לא השארת רושם רב
איך בדיוק? | 28-03-2019 13:29
איך בדיוק תפעל? לכנסת לא תיבחר, ותור עוזר פרלמנטרי כבר ראינו מה אתה שווה. הרבה רעש, מעט מאד תוצאות
3
האמת אני מאמין בדרך של בן גביר
אריק | 28-03-2019 14:34
זה המינסטרים האמיתי של הציונות הדתית . הרב רפי פרץ עוד תצטרך את איתמר לצידך ורק בזכותו אולי נקבל פעילות מושלמת
אם
התמים | 31-03-2019 12:48
זה המיינסטרים האמיתי של המיגזר הסרוג - הלך עלינו והלך על המדינה. זרם כהניסטי, משיחיסטי, הזוי שאינו מבין מה נכון ומה לא נכון, מה אפשרי ומה לא אפשרי. זרם שסומך על נסים ונפלאות ולא מבין שיש גבול לכל תעלול - יחסל את מדינת ישראל.