למרות המתיחות: עולים רבים מתיישבים בעוטף עזה

למרות המצב הביטחוני המורכב, יהודים מכל העולם לא נרתעים וממשיכים להגיע ולהתיישב בישראל. ביומיים האחרונים כ-250 עולים חדשים נחתו מאוקראינה, כשחלקם אף בחרו לגור ביישובי עוטף עזה למרות ההסלמה הנוכחית

למרות המתיחות: עולים רבים מתיישבים בעוטף עזה
  (צילום: אוליביה פיטוסי, הקרן לידידות)

למרות המצב הביטחוני המורכב, יהודים מכל העולם לא נרתעים וממשיכים להגיע מדי יום ממדינות ברחבי העולם ולהתיישב בישראל. ביומיים האחרונים כ-250 עולים מאוקראינה נחתו בנתב"ג, כשחלקם אף בחרו לגור ביישובי עוטף עזה למרות ההסלמה הנוכחית.

(צילום: באדיבות הקרן לידידות)

העולים הגיעו מערים כמו אודסה, קייב וזפורז'יה כאשר המבוגר מביניהם בן 82 והצעיר בן שמונה חודשים בלבד. בין העולים שייתשבו בעוטף עזה נמנים ולדימיר ל' ואשתו,המגיעים להתיישב בקיבוץ צאלים בעקבות בנם. לדבריהם, כשם שבנום אינו נרתע ממגורים בצאלים, גם הם מתכוונים להשתקע שם ככל שיוכלו, ובכל אופן- לא יעזבו מסיבות בטחוניות.

לא רחוק משם, גם כן במועצה איזורית חבל אשכול, בחרו ילנה טקצ'נקוב ומשפחתה לגור בקיבוץ עין השלושה- הקיבוץ שספג את המספר הרב ביותר של רקטות במהלך מבצע עמוד ענן, ואת מספר פצצות המרגמה השני בגודלו בצוק איתן. "עבר עלינו לילה לא פשוט. בני ומשפחתו בחרו במקום הזה לביתם, ואנו שלמים עם הגעתינו לכאן ומחכים לרגיעה" תיארה את האירועים אמש, בהם רקטות רבות נורו לעבר היישוב בעקבות המתקפה של צה"ל בעזה.

דניאל פופוב, עולה נוסף כבן 25, הוסיף ואמר כי "אני לא פוחד מהמצב, חבריי שירתו בצבא ארבע שנים וסיפרו לי מנסיונם. אני יודע שצה"ל חזק, ושמח להיות כאן!".

בין העולים, שהגיעו לארץ בטיסות שאורגנו ע"י הקרן לידידות, ישנם לא מעטים שחוו מציאות של מצב מלחמה דוקא באוקראינה. אנסטסיה איבנובסקי, מקייב, מספרת כי בעלה, במקור מלוגנסק שבמזרח המדינה, נאלץ לעזוב את ביתו וכל נכסיו בשל המלחמה עם רוסיה המתנהלת באיזור. גם הזוג דומינה מקונסטנטינובקה סבלו מהלחימה המתמשכת, כאשר ביתם ספג הפגזות ישירות וגגו התפוצץ. הם חששו לחייהם ואף איבדו את מקור פרנסתם, ונאלצו לחזור לעיר הולדתם, גורלובקה, על מנת למצוא עבודה. בישראל קבעו את מקום מושבם בכרמיאל.

הקרן לידידות פועלת מזה יותר מעשרים שנה בסיוע בהעלאת יהודים לישראל, והשקיעה במהלך השנים מעל ל-200 מיליון דולרים שסייעו לעלייתם של כ-750,000 עולים. העולים של הקרן זוכים לסיוע מקיף, זאת לצד פעילות נרחבת הדואגת לקליטתן של כל משפחות העולים בבתיהם החדשים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו