הניסים שקורים היום יותר גדולים מיציאת מצרים

הרב שמואל אליהו, מביא נתונים המעלים כי הניסים שקורים היום ושיהיו בגאולה שאנחנו שרויים בה הם יותר גדולים מיציאת מצרים

הניסים שקורים היום יותר גדולים מיציאת מצרים
  עולים לישראל (צילום: מרים אלסטר\פלאש 90; תמונה קטנה: יונתן זינדל/ פלאש90)

לפי חכמים, גם לעתיד יזכירו את יציאת מצרים. אבל יציאת מצרים תהיה טפלה לנס של קיבוץ הגלויות שיהיה הרבה יותר גדול. לפי זה יוצא שהניסים שיש ושיהיו בגאולה שאנחנו שרויים בה הם יותר גדולים מיציאת מצרים.

ואם מתבוננים מבינים את כוונתם:

א] במצרים יצאנו ממדינה אחת. היום אלוקים אסף אותנו מ-102 מדינות.

ב] במצרים היינו בגלות 210 שנה. בגלות אדום היינו 1900 שנה.

ג] במצרים גזרו רק על הזכרים, האינקוויזיציה, היטלר וכל רודפינו גזרו על אנשים, נשים וטף, ורובנו הגדול ניצל מהם.

ד] ביציאת מצרים רדפו אחרינו 600 רכב ברזל, ואנחנו מנינו 600,000 לוחמים. בגאולה הזאת עמדו מולנו 70 מיליון ערבים מוסלמים, אנשי מלחמה מנעוריהם, ואנחנו מתי מעט לוחמים.

ה] בגלות מצרים באנו לארץ שיש בה שבעת עממים והיינו צריכים להילחם אתם קשות. היום באנו לארץ שהמלריה והקדחת והצרעות השאירו אותה כמעט ריקה, וכך יכולנו להילחם בקיימים ולהתיישב בה ביתר קלות.

יש עוד ניסים רבים שלא מנינו, ועדיין איננו בגאולה השלמה. שם נראה בוודאי ניסים רבים וגדולים מאלה ונודה לה' על גאולתנו ועל פדות נפשנו.

והיה רגיל מרן הרב אליהו זצוק"ל לומר: "אז יאמרו בגויים הגדיל ה' לעשות עם אלה". הגויים יודעים מה הם תכננו לעשות לנו, הם יודעים טוב מאתנו אילו ניסים ה' עשה לנו ועצר את מחשבותיהם הרעות.

מה הם תכננו לעשות לנו, הם יודעים טוב מאתנו אילו ניסים ה' עשה לנו ועצר את מחשבותיהם הרעות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
אכן כן.
מיכאל | 26-03-2019 12:27
במציאות המושחתת של חלק נכבד מהממסד הרבני,אל מול שתיקת הכבשים של חלקו האחר של אותו ממסד,אכן קיומנו היום הוא נס גדול לאין ערוך לעומת ניסים גדולים אחרים.אך, בל נטעה זה לתקופה מוגבלת מאד.כדאי לכולנו להתעורר בזמן.
2
ריכוז מקסים של מה שאנו יודעים ונוטים לשכוח.
מעניין | 26-03-2019 12:54
והיה ביום ההוא לא יאמרו חי ה' אשר הוציאנו ממצרים אלא חי ה' אשר הוציאנו מכל הארצות האל
3
יישר כוח לרב!
בן | 26-03-2019 14:38
הוא מלמד אותנו להביט על העולם בעין טובה.
4
התחלתה של הרציחות
זהבה | 27-03-2019 6:16
אם יש משהוא שהוא חושב שיצאנו מגלות אדום הוא לא יודע מה הוא שח גם שיש ליהודים שפה וכסף אבל יש הרבה הרוגים ופצועים יותר מכל גלות אדום בלי השנים של השואה יש לאנשים השליות שהם שולטים פה כמו שויץ באירופה
כמה שטויות בתגובה אחת...
ללמוד היסטוריה | 22-05-2019 1:01
יותר מכל גלות אדום? בדקת כמה מתו במסעות הצלב? באינקוויזציה? בגירושים? בפרעות? בפוגרומים שהיו ספורט לאומי באירופה? ולגבי הצרות... בואו נבדוק מה קרה בגאולה הראשונה: ב-480 שנה שעברו מיציאת מצרים עד בניין בית המקדש היו לנו 40 שנה במדבר עם מלחמות וכמה ירידות רוחניות שעד היום משפיעות עלינו, 300+ שנה של תקופת השופטים שהיו סבבים חוזרים ונשנים של רדיפות הגוים כשידנו על התחתונה, ועוד כמה עשרות שנים של מלוכה בהם שאול המלך ודוד המלך עסקו בייצוב הממלכה וחיזוק הגבולות במלחמות שונות. גאולה שניה: עלו מדלת העם, שלא ידעו עברית, נשאו נשים נכריות (כולל בני הכהן הגדול), לא היתה תחושת ערבות חזקה בעם, כל אחד התעסק בשלו, הגוים בארץ עשו לנו צרות, כל לילה היה צריך להציב שומרים קבוע, התלוננו עלינו למעצמה, וכל זה בלי שלטון עצמאי וצבא חזק עד ימי מלכות בית חשמונאי שרק הדור הראשון שלה היה בסדר, הדורות שאחר כך היו נגד התורה, רדפו את החכמים (במוות, לא במאמרי עיתון) והעם התפורר. והנה, בפרק זמן קצר יחסית המצב שלנו הרבה יותר טוב מתקופת השופטים או תקופת שיבת ציון... מספיק לפתוח תנך (זה בעברית), וקל וחומר שמצבינו יותר טוב מתקופת הגלות. יש קשיים? זה לא מושלם? מסתבר שככה גם היה בגאולה הראשונה והשנייה, אבל מה, עכשיו הרבה יותר טוב יחסית לאז...
5
תוספת חשובה למה שנכתב
ואבל | 31-03-2019 14:39
המהרל בנצח ישראל מסביר את העניין בצורה יפה - הניסים שבגאולה השלישית גדולים יותר מיציאת מצרים (ואכן זה מה שאנו רואים בימינו כמו שכתב הרב שמואל אליהו שליטא). אבל מצד שני מסביר המהרל, יציאת מצרים היא המאורע המכונן של עם ישראל ושל לקיחת ה' אותנו לעם ועל ידי זה שה' עשה ניסים של שבירת הטבע במצרים אז נצרבה בתודעת עם ישראל את היותו עם ה', ולכן יציאת מצרים תשאר לנצח המאורע החשוב והמכונן של עם ישראל, לא משנה כמה ניסים יעשו וכמה טוב יהיה בעתיד. כשם שחתונה היא המאורע המכונן של זוג נשוי אף על פי שייתכן שכעת טוב לזוג הנשוי בהרבה מזמן החתונה.
6
הנס הכי גדול זה שאתם סוחטים את החילוניים
בני | 09-08-2019 14:58
אם תצאו לעבוד זה באמת יהיה נס בטלנים ואכליי חינם