מטוסי קרב פוצצו מטה סודי של חמאס במרכז עזה

במקביל לתקיפות שמבצע צה"ל ברצועת עזה, פוצץ בין היתר מטה סודי של ארגון חמאס שמשמש את כוחות המודיעין. במטכ"ל מעריכים כי המתקפה תגרור תגובה של שיגור רקטות

עם ירידת השמש החלו בצה"ל לתקוף מטרות טרור של ארגון חמאס. בניהן מטה סודי של ארגון חמאס שמשמש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של הארגון וכן את משרדי ביטחון הפנים של הארגון בשכונת רימאל ברצועה.

המבנה בן שלוש קומות ממוקם ב'צברא' ברצועת עזה, ביו יושבת מחלקת המודיעין הצבאי של חמאס האחראית על איסוף ומחקר מודיעין כנגד מדינת ישראל. לדברי דו"צ, "מדובר בנכס שלטוני מרכזי" של ארגון הטרור חמאס שנתקף במקביל לתקיפות שמבצע צה"ל כעת ברצועת עזה.

תקיפת צה"ל ברצועה (קרדיט: מקורות פלסטינים)

מוקדם יותר היום, הזהירו בצה"ל את תושבי עוטף עזה כי תחל פעילות התקפית ברצועה, וכי על מועצת שדות נגב לקרוא לתושבים לשמור על ערנות וכי בזמן הקרוב ישמעו פיצוצים.

המועצה האזורית אשכול: "עקב המתיחות אנו ממליצים להגביר ערנות, להיערך לשהייה במרחבים מוגנים, או הכי מוגן שיש, לסגור חלון ברזל בממ"ד ולרענן לילדים את הנחיות ההתגוננות".

בדרום נערכו החל משעות הצהריים  לקראת מתקפה משולבת של צה"ל על רצועת עזה, שככל הנראה תגרור תגובה של שיגור רקטות ואזעקות צבע אדום בכל המרחב.

במקביל, הורתה עיריית אשקלון וראש המועצה האזורית מרחבים שבנגב הצפוני על פתיחת מקלטים, על מנת להיות ערוכים לכל תרחיש. בנוסף, על פי הוראות פיקוד העורף, הופסקה תנועת הרכבת בין אשקלון לשדרות, לפי שעה רכבות בקו הנגב המערבי (רעננה-באר שבע) תחלנה ותסיימנה את נסיעתן בתחנת אשקלון.

בתום הערכת מצב שהתקיימה בפיקוד העורף הוחלט לבטל כל התכנסות מעל 300 בני אדם בעוטף עזה, וכן בוטלו החוגים בשדרות, במועצה האזורית אשכול ובאשקלון. כמו כן, במסגרת ההיערכות, צה"ל תגבר את מערכת כיפת ברזל במספר מקומות בארץ.

מוקדם יותר הודיעו בצה"ל כי יבוצע גיוס מילואים למערך כיפת ברזל ופיקוד העורף, וכי 2 חטיבות יוקפצו לדרום: חטיבת שריון וחטיבת חי"ר. בנוסף, מתכננים בצה"ל למקם בצורה את מפקדת האוגדה כאשר הרמטכ"ל והמטה הכללי ישלימו הערכת מצב עם ראש השב"כ וייערכו לתגובה אפשרית מחמאס.

בתוך כך, המשלחת הערבית של מצריים ביטלה את ביקורה ברצועה, מאחר והבינה שישראל נערכת לתקיפה. בשבוע שעבר, לאחר ירי הטילים לגוש דן עזבה המשלחת במנוסה את הרצועה באמצע ביקור שערכה במקום.

הגיהא'ד האיסלאמי הגיב להיערכות הישראלית והודיע כי יגיב בהתאם ובעוצמה באם ישראל תתקוף ברצועה.

מצה"ל נמסר כי "לאור הערכת המצב וכחלק מצעדי שיפור המוכנות הוחלט באוגדת עזה על חסימת אזורים וצירים הסמוכים לגדר המערכת. בנוסף הוחלט על עצירת עבודות חקלאיות במרחבים הסמוכים לגדר המערכת. יש להמשיך להישמע להוראות שיימסרו ע״י צה״ל ככל שיידרש"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
עזה שלנו
אהרן דרעי | 25-03-2019 17:50
לתקוף מהר יותר גבוהה יותר חזק יותר להשמיד את עזה ולחזור לבנות את גוש קטיף.לישב שם עשרות אלפים
2
בהצלחה
התמים | 25-03-2019 17:55
ונקווה שהפוליטיקאים המאוסים יסתמו את הפה ולא ישעבדו את המלחמה לצרכיהם הפוליטיים.
3
פעם הבאה שיפוצצו מטרות של האוייב לפני שהוא תו
שימי | 25-03-2019 19:38
הרי ידעו על המטה ה״סודי״ קודם. זה לא שעם הטיל הגיע מכתב יש לנו מטה סודי.. אוטנטוטים
4
מלחמת בחירות
אני | 25-03-2019 19:40
זה היה ברוג שלפני בחירות תתחיל מלחמה כלשהי
5
האמת
שוקי | 25-03-2019 19:51
תתכוננו להתקפת פתע ממצרים
6
קשקש בגג
ציקי | 25-03-2019 20:04
האם הנוהל השמאלני , להתקשר למחבלים קודם התקיפה כדי לידע אותם , עדיין בתוקף ?
7
קוממיות
קומי | 25-03-2019 20:56
שמעתי שרבי הקומות בעזה החלו להסתתר במערות אחרי שהבינו שהם היעד המרכזי של חיל האויר הישראלי.... אני מקווה שלפחות עושים להם הקש בגג - סתם ככה להפציץ בתים חפים מפשע - לא נראה לי מוסרי... חייבים לשמור על מידתיות ואיפוק - מה קרה דיונות כבר לא מספיק לכם?!