עיריית תל אביב מגיבה לביקורת על הרמזור: "מנסים לצמצם את הסיכון"

לאחר שגולשים רבים זעמו על ההחלטה להציב רמזורים חדשים המיועדים למכורים למסכי הסמארטפון, בעיריית תל אביב הגיבו לביקורת הקשה: "הרמזור משמש כפיילוט לצורך בחינת האפשרויות לצמצום הסיכון של התופעה"

עיריית ת"א מגיבה לביקורת על הרמזור: "מנסים לצמצם"
  הרמזורים החדשים שזכו לביקורת (צילום מסך מתוך פייסבוק)

לאחר שגולשים רבים זעמו על ההחלטה להציב ברחובות תל אביב רמזורים חדשים השקועים ברצפה ומיועדים למכורים למסכי הסמארטפון, בעיריית תל אביב הגיבו היום (שני) לביקורת הנרחבת סביב הרעיון.

"בניגוד לנטען, עיריית תל אביב-יפו אינה מעודדת שימוש בסלולארי בעת חציית הכביש" נמסר. "העירייה ערה לתופעה כי הולכי הרגל מקדישים תשומת לב מוגזמת לסמארטפון תוך כדי התהלכות במרחב הציבורי, וכתוצאה מכך בחרה לבדוק כיצד ניתן להתמודד עם התופעה על מנת למזער את הנזקים והמפגעים האופציונאליים. הרמזור המדובר משמש כפיילוט לצורך בחינת האפשרויות לצמצום הסיכון של התופעה הקיימת ממילא".

כאמור, הרמזורים החדשים התקבלו בקרב גולשי הפייסבוק בכעס, כשרבים טענו כי הרעיון מעודד אנשים לעבור כביש מבלי להרים עיניים מהטלפון, דבר מסוכן ונוגד את החוק. בעמוד הפייסבוק "מחזירים את הבטיחות להולכי הרגל" יצאו נגד הרעיון והסבירו: "החוק אוסר שימוש בסלולר בעת חציית מעבר חצייה! אסור לקרוא להולכי הרגל ולרוכבים להמשיך להשתמש בסלולר בעודם חוצים את המעבר". 

"מדבריכם משתמע, שהרמזורים הללו – טובים לכשעצמם, מאפשרים המשך שימוש בסלולר תוך כדי חצייה. חלילה יפספסו הודעה כלשהי. אבל עלולים לפספס את החיים!" הוסיפו "לא רק החוק – כל בר דעת צריך להבין, שאין להשתמש בסלולר בחציית כביש אלא להיות מרוכז אך ורק בחצייה, לבחון לפני ובמשך החצייה את כל צדיו ולחזור לסלולר רק לאחר שעולים בחזרה למדרכה (שגם שם ובעיקר באבן גבירול – צריך להמשיך לבדוק כל הזמן ומאחר והמדרכה שם הפכה לכביש)".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
שני הצדדים צודקים.הבעיה שיש אנשים בלתי אחראים
יפה יוסף | 25-03-2019 13:44
לגמרי בלתי אחראים.ברוך הד' אני אחראית מעל ומעבר רק הקבה עוזר לי.קרה גם לי מקרה מצער.חיכתי שעות לאוטובוס.חמש דקות לפני שהאוטובוס צריך להגיע שקעתי בפלאפון והוא עבר.והוצרכתי לחכות עוד שעה וחצי.הד' שמר עלי שלא אפול לעצבות ודיכאון.
2
כל האמת
יוסי | 25-03-2019 15:40
הגיע הזמן להפסיק לחפש דרכים איך למנוע מאנשים להתעסק עם הטלפון בנהיגה או במעבר חצייה. צריך להגיד להם את האמת בפרצוף !!! מי שרוצה למות שימות!!! זה כמו שהערייה לא תולה שלטים ברחובות לא לקפוץ מהגג
נכון אך לא נכון
לא לגמרי | 26-03-2019 19:14
מי שרוצה שיסכן את עצמו אבל! אנשים שנוהגים ומסמסים מסכנים את כל הסביבה שלהם ולא רק את עצמם. לכן צריך לעצור את זה.
הסכמה
יורם גלילי | 26-03-2019 15:42
יפה מאד מה שכתבו קודם. מי דרומה לקצר את חייו שיחפש דרכים יותר פרטיות ולא בציבור!
3
די ביקורת על העירייה
יורם גלילי | 26-03-2019 15:30
מאז שראש העיר רון חולדאי נכנס לתפקידו ב1998 וגם נבחר שוב למרות ניסיון הכושל של סגנו להדיחו אז האדון חולדאי ממשיך לעשות רק דברים חיוביים למען תושבי העיר בכל חלקיה עד יפו כולל ולכן צריך גם להבין שהכל מתוך דאגה עמוקה לשלומם של תושבי העיר וקצת אורחים של העיר. אין לי ולו שום טענה כנגדו וגם לא לכל תושבים ותיקים ולא ותיקים כאחד! עוד לא הכרנו ראש עיר פה שכל כך משתדל לשפר את איכות חיינו בכל הכוונים! מי יתן והוא יוכל להמשיך המחאה ללא הפרעות ככל שיוכל.
4
ויראלי
יורם גלילי | 26-03-2019 15:40
אם אתם מודים שהנושא הוא ויראלי למה להמשיך את בנושא? העיריה שדואגת לשלום הולכי הרגל היא הרשות הכי טובה.