בנט ושקד- שיתוף פעולה יוצא דופן בפוליטיקה

בנט ושקד הם הדבר הכי קרוב בפוליטיקה הישראלית לרעיון המקורי של "אידיאה אלוהית יהודית". השלב הבא אחרי אידיאה דתית. זה עדיין לא לגמרי זה, אבל בהחלט הדבר הכי קרוב. ובעצם, זה גם הדבר היחיד שקרוב לאחדות אמיתית בפוליטיקה הישראלית

בנט ושקד- שיתוף פעולה יוצא דופן בפוליטיקה
  צילום באדיבות: דוברות שר החינוך

מדוע דווקא "הימין החדש" הוא הדבר הכי קרוב לאחדות אמיתית? משני צדי המשוואה: היעד והחזון למנהיגות "יהודית" ולא למנהיגות "דתית". הוא בנוי על התובנה שהמכנה המשותף של הציבור הישראלי איננו דתי אלא יהודי. על הזהות היהודית. וכל זה בלי צורך לבסס את זה על אידאולוגיות זרות, אלא כתובנה שמוצדקת ומבוססת מתוך עצמה. כמושכל ראשון.

בנט ושקד עצמם הם דוגמה לשיתוף פעולה יוצא דופן בפוליטיקה בין דתיים וחילוניים על בסיס הזהות היהודית. הם לא "הדבקה" טכנית של דתיים וחילוניים ברשימה משותפת. הם באים מאותו מקום.

זה בא להם בטבעיות. יש בדרך שלהם בשורה חדשה, אידאולוגיה ברורה ומגובשת, שמופיעה בטבעיות מתוך זרימת החיים עצמם והתהליכים המתחוללים בציבוריות הישראלית. זה גם היה הרעיון המרכזי של תנועת "הישראלים" שהם ייסדו עם הרב אבי רונצקי ז"ל ב-2010, לפני שהצטרפו ל"בית היהודי" ב-2013.

הפרישה מה"בית היהודי" מובנת לי לחלוטין. "הבית היהודי" חיסל פוליטית את חבר הכנסת והרב המופלא חנן פורת זצ"ל. חיסל את הגיבור אפי איתם. המפד"ל שהיתה ו"הבית היהודי" וממשיכיהם מוכרים לי מבפנים: מעט יכולת פוליטית מוכחת, מעט מאוד יכולת פסיכולוגית להתפשר, לשתף פעולה, לעגל פינות, ליצור קואליציות, לראות את הצד החיובי שבאחרים ולא לשלול אותם טוטאלית. הרב רפי פרץ שייך לאסכולת טאו. בצלאל סמוטריץ שייך לאסכולת מלמד. איתמר בן גביר שייך לאסכולת כהנא. אסכולות דוגמטיות. קנאיות. בלעדיות. מי שאינו שייך להם נראה להם ומרגיש חוצן. עב"מ. אחדותם היא טכנית בלבד. סמוטריץ גאון והוא המלך האמיתי בחבורה זו. ראוי לפרס ישראל על מפעל חיים.

לבנט ושקד ולשולי מועלם יכולת מוכחת לעבודה פוליטית קשה, להישגים בתוך מערכת פוליטית קשה ומסובכת שעבודה במסגרתה מחייבת יצירתיות, יכולת הכלה, יכולת עמידה, עורמה, רטוריקה מבריקה.

הימין החדש חייב להיזהר מקהילה מדומיינת עם רפורמים ועם קונסרבטיבים ועם להט"בים. כל אלה הם אחים ואחיות שלנו. אבל הם הכי מגזריים שיש והכי קנאים והכי מסוכנים לזהות היהודית כי הם מפרקים אותה בזעם של אגו.

עם זאת אני תומך בהם, שם כתף, משתדל לקדם, כותב ומשתף, וגם מותח לא אחת ביקורת, לא פעם מרומזת; כל זה על מנת לשכלל את מנהיגותו של נפתלי הקרוץ מרוח של ראש ממשלה. איילת שקד קרוצה מרוח של ראש ממשלה. הם כוחו של יוסף הצדיק אויבו של עשיו והשמאל הבוגדני. הם המהפכה הרצינית.

איני מאמין במפלגה של איש אחד, גם אם כתב ספר בן מאות עמודים, שהקים מפלגה מזדמנת, המתבססת על טרנד אופנתי חולף של לגליזציה לסמים ועל מצב רוח ליברלי קיצוני.

הבית היהודי הוא בכל זאת תנועה היסטורית, מבוססת-תורה, בעלת תשתית סוציו-פוליטי איתנה, תנועה מרובת פעלים ומפעלים. האיחוד הטכני שנוצר הוא בכל זאת עוצמה יהודית, גם אם מדובר רק בניצנים של אחדות.

רק אזהרה חמורה לבית היהודי. אם תתפתו ללשון הרע ושנאת אחים כדי לפגוע בימין החדש, תהיו ראויים להפסד היסטורי ולגירוש יהודים מארץ גיבורי התנ"ך. הלב היהודי שונא שנאת אחים.

מי שינקום את נקמתה של אורי אנסבכר, של גל קיידאן, של הרב אחיעד אטינגר, של קדושי עליון, הוא הקרוב ביותר למנהיגות יהודית אמיתית.

מבחינתי מ"הימין החדש" ומ"הבית היהודי" ושות' – ודווקא יחדיו – יכול להתפתח החזון הגדול – מנהיגות יהודית למדינת ישראל.

משה בן חיים- איש חינוך וביטחון

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
התכוונת הם הדבר הכי קרוב לחורבן היהדות
מישהו | 25-03-2019 13:13
אידאה אלוקית זה לא להפוך את התורה למסורת בעלמא ואיזה פולקלור
2
רק ביבי
בתיה | 25-03-2019 13:33
רק ביבי ורק הימין
3
רגשי נחיתות
קובי | 25-03-2019 14:00
ככ הרבה רגשי נחיתות דתית כמו של הכותב בר הרבה זמן לא ראיתי. בושה !
4
בעד הימין החדש
תרצה | 25-03-2019 14:04
מסכימה ויש גם תוספת נכבדה של אלונה ברקת
5
כמו ברק ודבורה הנביאה בזמן הנביאים
תמי | 25-03-2019 14:21
י
6
צריך רק אנשים כאלו בפוליטיקה
מצויינים | 25-03-2019 15:18
אנשים מוכשרים, ביצועיסטים ואנשי אמת, אמן בנט לביטחון ושקד למשפטים
7
פחחחחח כתבת פרסומת פאתטית ל-2 הדבילים הכושלים
לחץ מאחוז החסימה | 25-03-2019 16:03
שמנסים לחרב את הימין בדרך לכסא ראש הממשלה (בדמיונם הפורה). הלחץ מאחוז החסימה גורם לכם לפרסם בדיחה כזו? טוב שהכותב הליצן לא בונה מקדש בבית לזוג הנוכל. ולא צריך לאיים, נגיד את כל האמת, על אפכם ועל חמתכם.
8
רק שכחת לציין את הסיבוב הפוליטי שהם עשו עלינו
שי | 25-03-2019 19:33
את כל מה שאתה מציין כאן, עם כל הנימוקים שאתה לשיטתך מביא, בנט ושקד יכלו לעשות לפני 6 שנים. ולא אחרי שהם עשו אקזיט על גבה של הציונות הדתית ולהשאיר אחכ את הבית היהודי עם חובות ועוד לקחת לעצמם את מימון המפלגות. פשוט רמסו ברגל גסה את כל עקרונות המוסר הבסיסי
הם הרבה יותר גרוע, בהתחשב שהיא אשת איש,
השניים גנבו את כספי | 26-03-2019 16:53
הבית היהודי, שניהם היו תמיד נוכלים, ותראו שהם ישלמו בבחירות, הציבור בגדול לא אוהב בוגדים, מי שפירק את הממשלה ליברמן בנט וזוגתו אשת האיש. עשו כל הזמן צרות, לא הביאו שום תועלת,
9
ואי ואי ואי
שרה | 25-03-2019 22:13
קצת נסחפת. מרוב שהם עסוקים בלהגדיר מי הם כן ומי הם לא, מי שייך למפלגה ומי לא. ומתעסקים בפוליטיקה של זהויות הם בעצם ההיפך ממה שהם מציירים את עצמם. מי שהוא כללי לא צריך להגיד על עצמו שהוא כזה כי הוא פשוט כזה. ובינתיים שניהם רבים על אותו ציבור.
10
הבית היהודי
צבי | 26-03-2019 7:22
ומי שיחסל את הבית היהודי היום זה בצלאל שלא תזיק לו קצת ענווה.
11
התבלבלת אחי
שלום | 26-03-2019 9:57
המפלגה שאכן קרובה לאידיאה האלוהית שאתה מדבר עליה, הזהות היהודית - זה מפלגת זהות. פעם גם אני חשבתי שבנט הוא כזה. אם אתה צריך להזהיר אותו מהרפורמים - כנראה שזה רק פייק.
12
איילת המקסימה הלכה אחרי בחיר ליבה
שני צבועים | 26-03-2019 20:20
איך היינו תמימים ובחרנו בה? איך היינו תמימים וריסקנו את המפלגות הדתיות בשביל בנט, אחד עם כיפה. קיבלנו את איילת המדהימה שבאמת עושה עבודה יפה, למרות שהיא חילונית, ובחרנו בה. אבל, מי נטש אותנו ברגע האחרון? מי היה רוצה שהמפלגות הדתיות תתרסקנה כדי שהוא יעמוד בראש? אולי תוסיף את פייגלין מס. 5 אצלך, לאיזון האיחוד על ידי בדץ ולאיזון השפיות במפלגה שלך, האזרח לעתיד בנט?
13
הבעיה עם בנט ושקד זה הדרך בה פרשו וגם שברגע ש
האמת | 27-03-2019 18:55
כשביבי פורש הם מייד בליכוד ,כפי שהודו לא פעם ולא פעמיים. מי שרואה בהם בית יהודי או ימין חדש טועה. אלו רק תחנות בדרך לליכוד, שכל עוד ביבי שם הם לא יכולים להיכנס אליו..
14
בנט ושקד רוצים רק ליכוד
חנוך | 27-03-2019 18:58
כל שאר המפלגות שלהם אלו תחנות בדרך..