אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מכה למשטרה: עד המדינה מיקי גנור ישוחרר

השופטת נאוה בכור מבית המשפט המחוזי קיבלה את ערעורו של גנור והחליטה לשחררו למעצר בית. עד המדינה שחזר בו מעדותו מסבך את המשטרה בפרשת הצוללות

מכה למשטרה: עד המדינה מיקי גנור ישוחרר
  צילום: פלאש90

הדרמה בפרשת הצוללות נמשכת: בית המשפט המחוזי בלוד קיבל היום (חמישי) את הערעור של עד המדינה מיקי גנור, והחליט לשחרר אותו לחלופת מעצר במקום מעצר בפועל. המשמעות: גנור ישוחרר למעצר בית עד יום שני.

ההחלטה התקבלה בתום דיון בערעור שגנור הגיש סביב מעצרו, שהוארך אמש בחמישה ימים. במשטרה טענו כי המעצר מוצדק, מכיוון שמייחסים לו עבירות חדשות שלא יוחסו לו עד כה. לדבריהם, "גנור רוצה ללכת עם ולהרגיש בלי".

במהלך חלופת המעצר, גנור לא יוכל ליצור קשר עם סביבתו ואף יהיה עליו לשלם ערבות ע"ס 100,000 ש"ח.

על גנור הוטל איסור יצירת קשר ועליו לשלם ערבות בסכום מאה אלף שקלים. עורך דינו של עד המדינה בפרשת הצוללות טען כי "המשטרה לא נקטה בצעד רציונלי, אלא בצעד אמוציונלי". לאור החלטת השופטת המשטרה תבקש לערער לבית המשפט העליון.

כזכור, במהלך השבוע, עד המדינה מיקי גנור חזר בו מעדותו והודיע לעורכי דינו כי הוא מעוניין לבטל את ההסכם שחתם עם המדינה. גנור מסר בימים האחרונים עדות סותרת לדבריו בתחילת הפרשה ואמר כי הוא לא שיחד איש וכי הגרסה שמסר בתחילה בחקירותיו אינה נכונה.

לאחר שעומת בדיון במחוזי עם העדויות והראיות שמסר למשטרה בתחילה על פרשת הצוללות, אומרים מקורבים לגנור כי המשטרה הנחתה אותו מה לומר וכי איימו לעצור את בני משפחתו.

גנור הוסיף כי הוא עומד מאחורי העובדות שנמסרו בחקירותיו אולם הפרשנות שהעניק בגרסתו הראשונה צריכה להשתנות. במהלך הדיון יצא גנור מאולם בית המשפט לכמה דקות לאחר שחש ברע.

המשטרה: נערער לעליון להמשך מעצרו של גנור

לאחר ששינה את גרסתו ונעצר על ידי המשטרה, השופטת נאוה בכור קבעה כי יש לקבל את ערעורו של גנור וכי "ניתן להסתפק בחלופת מעצר ושיהיה בה כדי לאיין כל חשש לשיבוש". בנוס, התחשבה השופטת בכור במצבו הרפואי.

בפרקליטות לא אהבו את ההחלטה ואמרו כי "גנור הפר לכאורה באופן מהותי את התחייבויותיו והצהרותיו על פי ההסכם", והוסיפו כי ישקלו לבטל את הסכם עד המדינה. המשמעות: ייתכן וגנור יואשם בפרשת הצוללות.

במשטרה הודיעו כי יערערו על ההחלטה לעליון.

כזכור, גנור היה נציגה של יצרנית כלי השיט 'טיסנקרופ'. זמן לא רב אחרי שנעצר פורסם כי הוא מנהל משא ומתן להפיכתו לעד מדינה. בעקבות אותם מגעים התפטר מתפקידו עורך דינו נתי שמחוני.

גנור נחשד בעבירות של מרמה, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע, והוא נעצר יחד עם בכירים ומקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, ביניהם עורך הדין דוד שמרון, מפקד חיל הים לשעבר, צ'ייני מרום ואבריאל בר יוסף ממלא מקון ראש המל"ל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מכה ראשונה+9 מכות יקבלו כמו פרעה
עידו 2 | 21-03-2019 14:28
כאשר החלו הפרקליטות ליפול כן ימשיכו ליפול כמו שקראנו היום במגילה על המן הרשע שהיה מראשי השמאל
חוסר הבנה בסיסי
קורא במגילה | 23-03-2019 2:07
מה הקשר ביין מיקי גנור , פרקליטות ושמאל לפי התגובה ההבנה שלך לא בדיוק חדה️‍♀️
מיקי גנור גנב קטן ומי שמגן עליו הוא אדיוט מוש
בהצלחה | 21-03-2019 16:41
לא הכל זה ביבי. מיקי גנור איש מושחת שגנב מהמדינה והשחית אחרים.
2
אתם שמחים כאשר אדם מושחת מצליח להתל בחוק?
ישעיהו | 21-03-2019 15:11
אבני דרך בהתדרדרות הציונות הדתית: 1. ארץ ישראל יותר חשובה ממדינת ישראל 2. שחיתות בכל הרמות לא חשובה כל עוד המושחתים תומכים בחזון ארץ ישראל השלמה 3. כהניסטים ברשימה לכנסת 4. תומכים במושחתים ולא במערכת החוק 5. טרוריסטים יהודיים שרצחו נשים וילדים זוכים לחיבוק חם ולסיוע בחקירות השבכ (ועוד בשבת) 6. דוחקים את הקץ ופועלים להקמת בית המקדש השלישי מעניין מה יקרה כאשר תתקלו בקיר המציאות. האם תתנצרו, תתאסלמו או תפנו לדת חדשה?
3
מכה למשטרה????
דודו אוהד הפועל חיפה | 21-03-2019 15:43
אין פה שום מכה. זה הליך רגיל. חכו לסוף הסיפור. כמו שהיה במשפט אולמרט ואולי למעלה מזה. כל מה שראש הממשלה ומקורביו פועלים כרגע זה רק כדי למנוע הגעה לביהמש. כי המימצאים יהיו ממש בושה לנתניהו וגם בושה למדינת ישראל. כרגע נתניהו הולך על הקצה. הוא מומחה בזה אבל לא יביא שום תועלת לעצמו. ימשוך ולמשוך עד כלות.
4
גנור
קלייר | 21-03-2019 17:56
איך שאני שמחה שהוא הפיל את הכל. אני מאמינה לו שהמשטרה השתמשה באמצעים לא חוקיים. אני מאמינה שלחצה סחטה שיקרה ולא היתה אמינה.אני מקווה שיפיקו לקחים. יצא גבר. מבוכה לפרקליטות.
5
מאמינה לו שהמשטרה השתמשה באמצעים לא חוקיים.
ליאת פרידמן | 22-03-2019 10:33
אני שמחה שהוא הפיל את הכל. מאמינה לו שהמשטרה השתמשה באמצעים לא חוקיים. מאמינה שלחצה סחטה שיקרה ולא היתה אמינה. אני מקווה שהחוקרים והפרקליטות יפיקו לקחים. יצא גבר. מבוכה לפרקליטות