אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו נועד עם פומפאו: "זכותה של ישראל להגן על עצמה"

ראש הממשלה נפגש בארבע עיניים עם מזכיר המדינה האמריקני. נתניהו הודה לארצות הברית "על מאבקה באיראן, ואת העובדה שהם מגבים אותנו", פומפאו הודיע: "זכותה של ישראל להגנה עצמית"

נתניהו נועד עם פומפאו: "זכותה של ישראל להגנה עצמית"
  (צילום: קובי גדעון/ לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בארבע עיניים עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, בלשכת ראש הממשלה בירושלים. ראש הממשלה הודה לארצות הברית "על מאבקה באיראן, ואת העובדה שהם מגבים אותנו בנושא", פומפאו הודיע כי "נדון גם בבלימת איראן, רוסיה וסין".

נתניהו הוסיף כי הוא "מצפה לפגישתי עם נשיא ארצות הברית טראמפ בשבוע הבא, וחושב שנוכל למנף את היחסים ביננו ולהתקרב עוד יותר". לדברי פומפאו, "ממשל טראמפ מחויב גם למלחמה באנטישמיות. הנציג המיוחד שלנו היה פה לאחרונה לבחון דרכים להתמודד עם הנושא".

הוא העיד על נתניהו ש"דיבר בפני הקונגרס על האיום שמולו ניצב העם היהודי, האיום מפני הרפובליקה האסלאמית של איראן המבקשת להשמיד את ישראל. הם הציבו את השמדת ישראל כמטרה עליונה שלהם. מול איומים אלה, אנו מבקשים להבטיח את ביטחונה של ישראל ותומכים באופן מלא בזכותה להגנה עצמית"

שר החוץ: "משטר טראמפ מחויב להילחם בתופעת האנטישמיות. אילן קאר, האחראי מטעמנו על הנושא, היה בישראל לאחרונה כדי להבין איך נוכל להעמיק את המחוייבות שלנו במלחמה בדעות הקדומות, ובכל מבע אחר של חוסר סובלנות".

פומפיאו התייחס בסיום על האיום האירני. "כמעט לפני 4 שנים ביום הזה דיברת על האיום הגדול שנשקף לעם היהודי מצד הרפובליקה האסלאמית של אירן, ששואפת להשמדתה המוחלטת של ישראל. כבר 4 עשורים שמשטר האייתוללות מפיץ שנאה, תומך בטרור ופועל להשיג נשק גרעיני כדי להילחם נגד שכונתיה – הם לא שואפים לחיות בשלום. הם הכריזו שהשמדת ישראל היא המטרה העיקרית שלהם. עם איומים כאלה על בסיס יומיומי, ארה"ב עומדת בתוקף על זכותה של ישראל להגן על עצמה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו