אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שני צל"שים ואות הערכה בסיום מבצע ״מגן צפוני״

קצין בדרגת רס"ן מחיל ההנדסה, יחידת יהל"ם זכו לציונים לשבח על חלקם במבצע ״מגן צפוני". האותות הוענקו אתמול במסגרת עצרת לסיום המבצע בהשתתפות מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק

שני צל"שים ואות הערכה בסיום מבצע ״מגן צפוני״
  (צילום: דובר צה"ל)

עצרת לסיום מבצע ״מגן צפוני" התקיימה אמש (שלישי) במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, מפקד ״עוצבת הגליל״, תת-אלוף רפי מילוא, קצינים מ"עוצבת הגליל" והחטיבות המרחביות, גדודי ההגנה, היחידות הטכנולוגיות, גורמי המודיעין, כוחות הנדסה, נציגי ההתיישבותיות בגליל ועוד.

לאחר היערכות טכנולוגית, מודיעינית ומבצעית שנמשכה למעלה מארבע שנים, יצא צה״ל למבצע "מגן צפוני" לחשיפה ונטרול של מנהרות טרור התקפיות של ארגון הטרור חיזבאללה, שהגיע לסיומו עם חשיפת כלל המנהרות שחצו לשטח מדינת ישראל. המבצע שלל מחיזבאללה רכיב חשוב מתכנית ההתקפה ובכך שיפר את המציאות הביטחונית בזירה הצפונית. במבצע לקחו חלק כוחות רבים, והשילוביות ביניהם תרמה לביצוע המשימה והשלמתה ביעילות, עוצמה ונחישות.

במסגרת סיום המבצע הוענקו ציונים לשבח: ציון לשבח מטעם מפקד עוצבת "הגליל" הוענק לרב-סרן י', על שהראה דבקות במשימה וחתירה לניצחון, אחריות ומקצועיות.

במסגרת הנימוקים לציון לשבח נכתב: "עם קבלת התראה לנוהל קרב למבצע, קיבל על עצמו רב-סרן י' להוביל את הפרויקט לבניית היכולות המבצעיות באיתור ובניית תוכנית מבצעית למבצע "מגן צפוני". רב-סרן י' הוביל את נוהל הקרב בחיבור מספר רב של גורמים בצבא ההגנה לישראל ומחוצה לו לכדי יצירת תוכנית ויכולות מבצעיות לביצוע המשימה בפועל.

שלב ניהול הקרב היווה י' סמכות מקצועית והיה לעוגן משמעותי במהלך המבצע ואף השתתף בחלק ממשימות מבצעיות באיתור המנהרות והשמדתן.  רב-סרן י' הביא לפריצת דרך משמעותית ביותר במבצע בכך שיצר סינרגיה בין כלל הגורמים ומיצוי מיטבי של יכולות צבאיות לידי הצלחה במבצע. כל זה ביצע תוך מקצועיות, צניעות, ירידה לפרטים ויצירתיות. רב-סרן י' הראה במעשיו דבקות במשימה לאור המטרה, חשיבה מבצעית-יצירתית, חדשנות ואחריות. על מעשים אלה מוענק לרב-סרן י' ציון לשבח ממפקד האוגדה".

ציון לשבח מטעם מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק הוענק ליחידת יהל״ם, יחידת העילית של חיל ההנדסה הקרבית, על הובלת מאמץ רציף ומקצועי לאיתור ונטרול המנהרות ההתקפיות של ארגון הטרור חיזבאללה במבצע ״מגן צפוני״.

לוחמי היחידה המוכשרים להוביל ולבצע משימות נטרול מורכבות בתוואי שטח מאתגרים, עשו לילות כימים ופעלו במזג אוויר קיצוני למען הבטחת ביטחון תושבי הצפון ואזרחי מדינת ישראל, כדי לסכל את איום המנהרות. את המבצע הובילה יחידת יהל״ם באמצעות מאמץ מודיעיני והנדסי, תוך שימוש בכלים חדשניים ובטכניקות נטרול מתקדמות.

במסגרת הנימוקים לציון לשבח נכתב: "בשנה האחרונה ביצעה יחידת ״יהל״ם״ מבצע מורכב, רב שלבי לאיתור מנהרות התקפיות בגבולה הצפוני של מדינת ישראל והשמדתן.  למבצע קדמו תהליכים מודיעיניים טכנולוגיים ופיתוחי אמצעי לחימה רבים. בעת ביצוע הפעילות גילתה היחידה דבקות במטרה, נחישות, עשייה, דייקנות ויצירתיות שהביאו להצלחת המבצע. היחידה אתרה ונטרלה את המנהרות ובכך השיגה הישג מבצעי משמעותי שתורם באופן ישיר לביטחונה של מדינת ישראל. על מעשים אלה מוענק ליחידת יהל״ם ציון לשבח ממפקד הפיקוד".

כמו כן, לפני מספר חודשים עם סיום מבצע " מגן צפוני" הוענק לעוצבת "הגליל" אות הערכה מטעם הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט. על הובלת מבצע "מגן צפוני" שתרם לחיזוק עוצמתו של צה"ל ולביטחון מדינת ישראל.

 באות ההערכה נכתב: "אות ההערכה ניתן על הישג מבצעי יוצא דופן בתכנון, בהערכות ובהוצאה לפועל של מבצע ״מגן צפוני״ לאיתור מנהרות טרור התקפיות בגבול לבנון ולהשמדתן. אוגדה 91 הובילה מאמץ טכנולוגי, מודיעיני, טכנולוגי ומבצעי שהגיע לשיאו בשנה וחצי האחרונות, תוך גילוי יוזמה ויצירתיות, למידה מתמדת, נחישות ודבקות במטרה ובשיתוף פעולה פורה עם גורמי ביטחון נוספים, עד להוצאתו לפועל של המבצע. המבצע נוהל בדיוק ובמקצועיות, מתוך חתירה למגע, עד השגת מלוא יעדיו. המבצע השיג תוצאות מבצעיות בולטות, שלהן, השלכה אסטרטגית מרחיקת לכת. הישגי המבצע תרמו לחיזוק ביטחונם של תושבי צפון המדינה. נוכח ההישג במבצע ״מגן צפוני״, תרומתה של "עוצבת הגליל" לחיזוק עוצמתו של צה״ל ולביטחון מדינת ישראל בתעוזה רבה, ועל כן ניתן לה אות הערכה זה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
בזיון
אריק | 20-03-2019 19:35
עם כל הכבוד (ויש כבוד) למקצועיות ולסינרגיה ולכל המילים היפות, לתת צלש על מבצע של הזרמת מלט למנהרות זה זילות של כל הגיבורים האמיתיים שקיבלו צלש של ממש על סיכון חייהם
בורות
אריה לונצר | 20-03-2019 21:34
את הבורות שלך תשמור לעצמך נראה אותך מסכל את המנהרות של החיזבאלה.
2
כל הכבוד
אמא | 21-03-2019 7:04
תענוג לראות תכנון מוקפד וביצוע מושלם והכל בחשאיות, ביעילות, ובטוח שעם הרבה יצירתיות ואומץ. תבורכו כולם