אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נתניהו לגנץ: "מה אתה מסתיר מאיתנו?"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הצהרה לתקשורת ממעונו, במהלכו התייחס לטענות שנשמעו נגדו על פרשת הצוללות: "אין פה מידע חדש, חוץ מפאניקה של לפיד וגנץ. מה הם מסתירים מהציבור הישראלי?"

נתניהו לגנץ: "מה אתה מסתיר מאיתנו?"
  (צילום: חיים גולדברג)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נושא כעת (רביעי) הצהרה לתקשורת ממעון ראש הממשלה בירושלים, במהלכו הוא צפוי להתייחס להתקפות האחרונות מצד מפלגת כחול לבן על מעורבותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות ודרישתם לפתוח בוועדת חקירה ממלכתית. עוד נמצאים במעון השר יריב לוין וחברי הכנסת אבי דיכטר, אמיר אוחנה ושרן השכל.

דקות ספורות לפני תחילת ההצהרה, יו"ר ועדת הבחירות חנן מלצר השיב לעתירה של מפלגת כחול לבן נגד ההצהרה בטענה כי אין מניעה לקיים אותה. עם זאת, בהחלטה הובהר כי "אין לקיים במעון רה"מ תעמולת בחירות, ואין לתלות בה שלטי תעמולה"- זאת לאחר שבמעון נתלה שלט ענק עם הכיתוב 'נתניהו ימין חזק מצליח'.

בדבריו הביע ביקורת על המתקפות נגדו. "גנץ ולפיד הגיעו לשפל חדש על פרשה שנקבע בה שלא נפל רבב בהחלטותיי וכולן היו למען מדינת ישראל. אין פה מידע חדש, חוץ מהפאניקה של לפיד וגנץ. אנחנו והציבור שואלים מה הסיבה, מה קרה? משום שאיראן פרצה לטלפון של גנץ ולקחה ממנו חומרים רגישים" טען.

"ההיסטריה שלהם מעלה שאלות קשות. בני גנץ מה אתה מסתיר מהציבור הישראלי? מה האיראנים יודעים עליך שאתה מסתיר מהציבור הישראלי" הוסיף ותקף. "האם עשית שימוש חסר אחריות בטלפון האישי שלך? שיודע שהמכשירים האלו נגישים למידע הביון של האויב".

"בני גנץ, יש לך בעיה עקבית בשיקול דעת. הסתרת את המידע על פריצה מחבריך למפלגה, אולי חשבת שתוכל להסתיר אותו גם מאזרחי ישראל אבל אינך יכול לחשוף את אמונם לפני שתחשוף בפניהם את כל אמונם. ישראל צריכה ראש ממשלה לא סחיט" תקף. בסיכום דבריו פנה לאזרחי ישראל: "אם אקבל שוב את האמון שלכם, אנהג באחריות ובעוצמה לעוד ועוד הישגים כבירים למדינת ישראל".

"המחשבה שרה"מ יהיה נתון לסחיטה בלתי נתפסת"

בעקבות דבריו של נתניהו, יו״ר ועדת חוץ וביטחון אבי דיכטר נשא נאום בו תקף גם כן את גנץ. "אני מדבר כיו"ר ועדת חוץ ובטחון וראש השב"כ לשעבר. לפרשת הטלפון של גנץ עשוי להיו פוטנציאל קטלני" אמר, כשהוא רומז בעקיפין לחיסול של מחבלים דרך הטלפון. "המחשבה שראש ממשלה בישראל יהיה נתון לסחיטה היא מחשבה בלתי נתפסת ולא מתקבלת על הדעת. העובדה שאיראן הכחישה רק מעצימה את אימת הפריצה. הדרך היחידה שאני מכיר היא להציב את הדברים כהווייתם".

(צילום: חיים גולדברג)

בכחול לבן אמרו בתגובה לדברים: "מר נתניהו, במסגרת פרשת ״צוללות תמורת עמלות״ תענה רק על שאלה אחת עד 20:00 בערב: למה קיבלת 16 מיליון שקל מחברה שסוחרת עם יצרנית הצוללות ולמה הסתרת את זה מהציבור?".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
ו
ו | 20-03-2019 16:45
ביבי לך. אתה פרצת לפלפון של גנץ ביבי מסוכן לישראל
2
איראן: יש לנו את כל מספרי הטלפון של קציני צהל
בניטשקה חונטשקה | 20-03-2019 17:37
איראן: יש לנו את כל מספרי הטלפון של קציני צהל
3
גנץ שלח עשרות חיילים בנגמשים לא ממוגנים.
גיא | 20-03-2019 17:54
23 חיילים נרצחו כתוצאה מרשלנות איש הסמאל גנץ או שבעצם גנץ הקריב אותם לחבריו מעזה? הרי בתור איש סמאל, חיי ערבים חשובים מחיי יהודים. מקומם של פושעים מסוגו של גנץ בבית הסוהר.
4
נתניהו תוקף את גנץ שעשה שימוש לא אחראי בטלפון
נרקיס | 20-03-2019 20:41
שלו? שהוא לא מודע לסיכונים? נתניהו ביקש מעוזריו ויועציו להקליט שיחות שלו בטלפון מתוך תפיסה שטלפון הוא מכשיר mp3... בסופו של דבר - מה שיפיל את נתניהו זה שהוא לא התייחס ברצינות לאיומים שנשקפים מהטלפון...
5
גנץ אין לא מה להסתיר הוא לא עומד לפני כתבי
צביקה | 29-03-2019 11:20
אישום לך יש מה להסתיר נגיד שבחר תוך כמה זמן תכנס לכלבוש שפן