אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נצחון לאלי בן דהן: נמחקה העתירה נגד שריונו בליכוד

בית המשפט העליון דן בעתירה נגד השריון של סגן השר הרב אלי בן דהן במפלגת הליכוד, זאת חרף אישור ועדת הבחירות המרכזית. לבסוף, בהמלצת בג"צ משכה התנועה לאיכות השלטון את העתירה

נצחון לאלי בן דהן: נמחקה העתירה נגד שריונו בליכוד
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

בית המשפט העליון דן היום (רביעי) בעתירת התנועה לאיכות השלטון נגד השריון של סגן השר הרב אלי בן דהן במפלגת הליכוד, זאת חרף אישור ועדת הבחירות המרכזית.

בהרכב של שלושה שופטים, ענת ברון, אלכס שטיין ובראשות יצחק עמית דנו השלושה בעתירה, לקראת סוף הדיון קיבלו בתנועה לאיכות השלטון את המלצת השופטים למשוך את העתירה ובכך להימלט מהוצאות המשפט ומשמעות פסק הדין.

השופט עמית פותח בשאלה מקשה על התנועה לאיכות השלטון: "מכוח איזה סעיף אנחנו יושבים כאן"? עו"ד תומר נאור מהתנועה לאיכות השלטון שעתרה נגד השריון משיב: "אנחנו מודים ומתוודים שגם שהגשנו את הבקשה לוועדת הבחירות, גם אז תהינו מאיזו כוח אנחנו נכנסים לכאן".

השופט מקשה בשנית: "הייתם יכולים לבוא לכאן לבג"ץ בלי לעבור לוועדת הבחירות אבל אתם הכנסתם את עצמיכם למסלול של ועדת הבחירות, משעשיתם את זה זה מאיזה סעיף אתם נכנסים לכאן"?

עורכי הדין של בן דהן (צילום: סרוגים)

נאור עונה: "אנחנו סבורים שהבאנו שאלה תקדימית לפני שהגשנו את העתירה ניסינו לחשוב מה המטריה המשפטית". השופט עמית: "אתה מערער על החלטת ועדת הבחירות, אבל יכולת לא ללכת לשם, אולם משנכנסת לשם נכנסת למסלול של ועדת הבחירות או שאישרה או שסירבה, אחרי שמודיעים לך יו"ר הוועדה, אתם טוענים וחוקרים נגדית ואז רוצים להעביר את זה לבג"צ"? הוא תמהה על העתירה. והדגיש: "אנחנו מערערים לגבי הפרקליט".

נציגות היועץ המשפטי לממשלה ולכנסת אוחדו למגיבות, בכך כי "המדינה אומרת שלא הייתה להם ברירה, אם היו הולכים לבג"צ, השופטים היו אומרים להם שהם חייבים ללכת לועדת הבחירות, וזה מה שקרה בפועל וכן אין לערעור הזה מקום".

בתנועה לאיכות השלטון הסכימו לטענה: "יש פה מקרה חריג, אם היינו מגיעים ישירות לבג"צ היינו נמצאים באותו דיון ושאלתם אותנו למה לא פנינו לוועדת הבחירות"? השופט עמית: "אתם טוענים שזה הסכם פוליטי, קומבינה. אחרי שאנחנו מקלפים את כל מה שעשיתם בוועדה אתם תוקפים הסכם פוליטי ויכולים לבוא לכאן עוד חצי שנה שוב".

נאור משיב: "אנחנו סבורים שבית המשפט יכריע גם לדורות הבאים כי פרשנות החוק מאד בעייתית".

רה"מ רצה להראות את הקשר עם הציונות הדתית

עו"ד שמייצג בן דהן טוען: "לקחו מפלגה ששייכת לציונות הדתית ובמסגרת זאת שראש הממשלה רצה להראות את הקשר שלו עם הציונות הדתית לקחו את המפלגה הזאת, היא לא מפלגת מדף".

עורך הדין, אלי שמוליאן שמייצג את איחוד מפלגות הימין: "הרב בן דהן לא מופיע ברשימת הבית היהודי שהוגשה לוועדת הבחירות, מה רוצים ממני"? הוא תמהה. "ולגופו של עניין", הוסיף" "הם נותנים פרשנות לאדם שלא נמצא ברשימה. בסופו של דבר מדובר באישיות פוליטית ומותר לחברי כנסת לעשות שינויים".

ביום שלישי לפני כשבועיים, וועידת הבחירות המרכזית אישרה את האיחוד של מפלגת הליכוד ומפלגת אח"י, ובכך גם אישרה סופית את שריונו של הרב אלי בן דהן במקום ה-27 ברשימת הליכוד.

"שמח שוועדת הבחירות אישרה את המועמדות שלי, העתירות היו לא במקום" טען לאחר מכן בן דהן בראיון לסרוגים. "סך הכל היה פה הסכם מכובד בין שתי מפלגות, כמו שנהוג בכנסת שנים רבות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הפסוק אומר: 'מרשעים יצא רשע' =ביה''מ התחתון
עידו 2 | 20-03-2019 10:41
מבית המשפט [הקורא לעצמו] העליון. רק פסקים רעים יוצאים ממנו. מעולם לא פסקו הבגצי''ם שר''י הללו לטובת ''איש ימיני''. כי הימין נכדי מרדכי בן יאיר בן קיש איש ימיני.
בן דהן נבחר 2ונדחק ל9.יוגב1וממוקם3.היתר מינוי
נחמה28במחל. | 21-03-2019 1:02
ובבית המילכודי יש שמאלנים בתחפושת ימין.
2
העיקרון: פוגעים בימין בגדול, מצ'פרים בקטן
שי | 20-03-2019 11:00
פוסלים את בן ארי, אבל מכשירים את אלי בן דהן, הופה היי, איזו שמחה!
בן דהן27סרוג/מחל עדיף עפ בן גביר7מתחזה לימין
מתחזה טב=רע מאד | 20-03-2019 19:42
האריק שרון בבית המילכודי הוא הגביר. בן גביר טרם נתן הסבר למי מימן את פעילותיו המפוקפקות ובעלות הוצאות כספיות רבות ואמצעים לא שיגרתיים. אגב. ליברמן טועה, השבכ הכחיש העסקת בן גביר. אבל ברור שממומן עי גורם שלא אוהב , בלשון המעטה את ההתיישבות בישע. בן ארי על הרבה פחות ניפסל. בפורים מותר להתחפש. חג פורים שמח.
3
התנועה לשיבוש איכות השילטון
אילה | 20-03-2019 11:06
התנועה לשיבוש איכות השילטון
4
העליון כל הזמן זורק אותם והם
מני | 20-03-2019 11:47
ממשיכים לבלבל את המוח