"קמפיין מוזר": כך הגיבו בעולם לסרטון של שקד

הסרטון השנוי במחלוקת של שרת המשפטים איילת שקד זכה לסיקור נרחב בעולם, כשרבים פירשו את הסרטון באופן לא נכון בעקבות השימוש באנגלית. בארה"ב טענו: "זה המקום הראשון לקמפיין המוזר ביותר"

"קמפיין מוזר": כך הגיבו בעולם לסרטון של שקד

הסרטון השנוי במחלוקת של מפלגת הימין החדש, בו נראית שרת המשפטים איילת שקד מציגה את הבושם "פאשיזם", עורר סערה נרחבת בישראל וזכה גם לסיקור נרחב ברחבי העולם. באתרים גדולים בעולם העלו כתבות על הסרטון, כשרבים פירשו את כוונת הקמפיין בצורה מוטעית.

"כל מי שאינו דובר עברית עלול לפרש את כותרת הסרטון כפשוטה, ולהניח ששקד מקדמת פאשיזם" נאמר בעיתון ה"גרדיאן" הבריטי. לטענתם, העובדה ש"פאשיזם" היא המילה היחידה שנכתבה באנגלית, בעוד שהשאר נכתבו ונאמר בעברית, עלול להותיר רושם מוטעה בקרב אלו שאינם בקיאים במצע הפוליטי של שקד. גם בעיתון "בלומברג" האמריקני נטען כי "המטרה הייתה אולי אירונית, אך שרת המשפטים הישראלית זכתה בפרס הסרטון השערורייתי במערכת הבחירות הנוכחית".

"הקמפיין המוזר" של שקד:

"ישראל מוכרת בזכות קמפיינים פוליטיים מוזרים ולעיתים מביכים, ומערכת הבחירות הנוכחית אינה שונה כלל. אבל שרת המשפטים איילת שקד לקחה כנראה את המקום הראשון עבור הקמפיין המוזר ביותר" אמרו בעיתון "וושינגטון פוסט". "המטרה הייתה לתקוף את השמאל, הפרסומת גרמה לסערת ברשת וזכתה לשלל ביקורות על חוסר המחשבה כיצד זה ייראה לקהל הבינלאומי: שרה שמוכרת פאשיזם".

מנגד, אחרים טענו כי מדובר בסרטון סאטירי, ביניהם סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק", שם השוו בין הסרטון של שקד למערכון מתכנית הטלוויזיה האמריקנית "סאטרדיי נייט לייב", שבו הציגו פרסומת פארודית של איוונקה טראמפ המשיקה בושם בשם "משתפת פעולה". בסרטון דמותה של טראמפ תיארה את הבושם בתור "הבושם לאישה שיכלה לעצור את הכול, אבל לא עשתה זאת"- זאת בהתייחס לטענות למעורבות רוסית בבחירות לנשיאות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
גנץ לשלטון
י ב | 19-03-2019 21:08
גנץ לשלטון
גנץ שוונץ משקר כנראה למד מלפיד
סס | 24-03-2019 15:40
גנץ שוונץ משקר כנראה למד מלפיד
2
פרסומת מבריקה
מאגיסט במיל | 19-03-2019 21:39
היא מאוד יפה השקד הזאת
3
איילת שקד
ששי | 19-03-2019 23:23
על איילת שקד, לגבי תשדיר הדוגמנית, הציבור שאיילת שקד פונה אליו בתשדיר הזה הוא , נשים שמולניות פמניסטיות , שהרי אחרי שהתבטל מהשמול כל הזכות להיקרא ציוני , אז מה שנותר להם זה שיוויון זכויות הנשים ומיעוטים , כך שתשדיר הדוגמנית ודאי מופנה לשמולניות הפמניסטות למשוך קולות מהשמול , כי אחרי שהשמול הפסיד את התואר ציוני , אז מה שנישאר לו זה זכויות נשים ומיעוטים , ואם גם את זה שקד לוקחת לו אז הוא יפסיד המון מנדטים
4
שלב הבא איילת תתפשט ע"מ לעבור את אחוז החסימה
קילו מייק אפ | 20-03-2019 0:06
איילת נואשת ומחפיצה את עצמה,בושה למדינה שזאת שרת המשפטים ששמרה על דינה זילבר,ושיפרסמו את ההתכתבויות שלה עם אפי נוה כולנו נתבייש שהצבענו לה פעם.
קמפיין מעולה.
חלי | 20-03-2019 18:23
ברור ששמאלן כמוך מטורלל ושונא ישראל, כל אשר יעשה הימין לא יהיה מקובל עליך. הרי ברור לך שאישה כאיילת שקד שקולה וחכמה לא תגשים את חלומותיך הרטובים. הסרטון מעולה ומדגיש את יעדה במילוי תפקידה, מכל השרים היא לחמה כלביאה נגד החונטה של הבגצ. ישר כח איילת, מעריכים אותך.
5
ישר כוח איילת שקד !
איתן | 20-03-2019 23:52
מי שאינו מעוניין למחירת החיסול של יוש שמתכננים גנץ ולפיד שיבחר ימין חדש .