שבועיים לנחיתה: תמרון נוסף לחללית הישראלית

שבועיים לפני הנחיתה הצפוייה על הירח, החללית הישראלית "בראשית" ביצעה תמרון מוצלח נוסף, אשר קירב את החללית למסלול האליפטי הנדרש למפגש עם הירח. החללית צפויה לנחות ב-4 באפריל

שבועיים לנחיתה: תמרון נוסף לחללית הישראלית
  שיגור החללית הישראלית "בראשית" (צילום: SpaceIL)

שבועיים לפני הנחיתה הצפוייה על הירח, החללית הישראלית "בראשית" ביצעה היום (שני) תמרון מוצלח נוסף, שהופעל על ידי הצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית. במהלך התמרון הופעל המנוע הראשי של 'בראשית' במשך כ- 60 שניות.

בעקבות התמרות, החללית בדרכה למסלול אליפטי המתאים למפגש המתוכנן עם הירח, בו הנקודה הרחוקה מכדור הארץ הינה במרחק של כ- 405,000 ק"מ.

מהתעשייה האווירית נמסר כי "מערכות החללית מתפקדות כמצופה, היא מתקשרת עם חדר הבקרה ביהוד, צוותי הבקרה וה-flight dynamic המנהלים את תכנון המסלול הצליחו למזער את הקשיים בעוקבי הכוכבים על ידי התאמת תצורת ההפעלה של העוקבים כך שבכל שלבי התימרון העוקבים יופנו לחלל ולא אל השמש או כדור הארץ".

"ככל שהמסע בחלל נמשך, כמות הדלק במיכלי החללית יורדת- ולכן השבוע הפעלנו גלגל תנע שמייצב את תנועת החללית, כדי ששיכשוך הדלק במיכלים לא יטלטל אותה" הוסיפו וציינו. בהמשך הצוות ההנדסי נערך לביצוע מספר תמרונים קטנים לטיוב מסלול החללית, בדרך ללכידת הירח הצפויה ב-4 באפריל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו