ניצחון ביניים לאיחוד מפלגות הימין: היועמ"ש יעביר את חוות דעתו

יו"ר ועדת הבחירות לא דחה על הסף את הבקשה לקדם את איתמר בן גביר ממקום 8 ל -5 ברשימה במקום מיכאל בן ארי. היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט יעביר את חוות דעתו בנושא עד מחר

ניצחון ביניים לאיחוד הימין: יועמ"ש יעביר את חוות דעתו
  (צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90)

ניצחון ביניים לאיחוד מפלגות הימין. יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר לא דחה על הסף את הבקשה לקדם את איתמר בן גביר ממקום 8 למקום 5 ברשימה במקום מיכאל בן ארי, שנפסל על ידי בג"ץ.

מלצר ביקש את עמדת היועמ"ש מנדלבליט עד מחר בשעה 12:00 לפני קיום דיון בנושא.

במכתב בקשה, עליו חתומים יו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ויו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, מבקשים השניים כי למרות שעבר המועד הקבוע בחוק להגשת הרשימות יש להתחשב במצב המשפטי המורכב שנוצר בעקבות הפסיקה.

"כידוע לך, ובאופן חריג ביותר, פסל בג"ץ את מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי המוצב כיום במקום החמישי ברשימה", נאמר למלצר. "פסילה זו של מועמד מרשימה המורכבת ממספר מפלגות פוגעת פגיעה אנושה בייצוגה של מפלגת עוצמה יהודית בכנסת ועלולה להשפיע לרעה על תוצאת הבחירות דבר שלא יעלה על הדעת", טענו השניים לשופט.

עוד הוסיפו כי "הזכות לבחור ולהיבחר היא זכות יסוד חוקתית ומניעת ייצוג של חלק מהאוכלוסייה הרי היא כפגיעה הזכות יסוד זו. בשל המצב המשפטי המורכב שנוצר כתוצאה מהפסיקה, על אף שעבר המועד הקבוע בחוק להגשת הרשימות, המועד הקבוע בחוק בו ועדת הבחירות נדרשת לאשר את רשימת המועמדים שברשימה, את הכינוי ואת האותיות כנדרש בחוק טרם חלף וממילא הרשימה לא אושרה סופית".

"על כן, נבקש לתקן את רשימת המועמדים באופן שבו במקומו של ד"ר בן ארי יבוא מספר 8 שברשימה עו"ד איתמר בן גביר ובמקום 8 שברשימה יבוא מר יצחק שמעון וסרלאוף נציג 'עוצמה יהודית' המוצב כעת במקום ה-39, בדרך זו ישמר הייצוג כפי שסוכם בין המפלגות.

בנוסף הדגישו כי "אין ספק כי עמידה דווקנית על הוראות החוק לעניין מועד הגשת הרשימות אינו שווה ערך לפגיעה היסודית בזכות החוקתית של להיבחר לכנסת, שכן החלטת בג"צ הפכה את החלטת וועדת הבחירות שבראשותך ולא הייתה סבירות במועד הגשת הרשימות כי ד"ר בן ארי יפסל".

בסוף דבריהם כתבו השניים כי "נראה כי בקשה זו עומדת בכללים שקבעת בה"ש 21/21 יעקב בן סעדון נ' מפלגת הליכוד – תנועה ליברלית לאומית שם עולה כי במקרים בהם המפלגה היא שמבקשת את השינוי ברשימה ניתן יהיה לשנות את סדר הרשימה גם לאחר מועד הגשת הרשימות".

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
חוות דעתו? נראה כי הוא קובע את הכל במדינה...
יעקב | 19-03-2019 11:16
עדיף כבר לקיים בחירות ליועץ המשפטי לממשלה במקום להצביע לכנסת. מי קובע פה מי יהיה היועץ?
2
שודדודקרטיה
חגי | 19-03-2019 13:43
נמאס לשחק את המשחק, יש כאן חבר שודדים שמחליטים הכל ובכל דבר. ואף אחד לא מינה אותם.
3
צריך פעם אחת לסתום חמוציות המשפטיות את הפה
ג | 19-03-2019 20:49
הממשלה צריכה למשוך בעל הבית הוא עם ישראל שבחר ממשלה הם עושים הפיכה במדינה כל השמאלנים במדינה הגיע הזמן להחזיר אותם לממדים הנכונים רצוי להעביר את כולם לגולגים בסיביר נמאסו הבוגדים המשתתפים האלה מהשמאל על כל צורותיהם
4
העליון צריך להלחם על שמירת הסדר הדמוקרטי.
מילא, פסלת. אבל גם | 19-03-2019 21:13
לא לעזור להליך הדמוקרטי? אתמהני. מקומות 5, 8 הם שיא הדמוקרטיה אז תלחמו על הדמוקרטיה. קדימה. אתם העליון תדאגו אישית לצדק.
5
קדם-בחירות
אני | 19-03-2019 22:46
אנדרלמוסיה רגילה.