איחוד מפלגות הימין הגישו בקשה לשינויים ברשימה

ראשי איחוד מפלגות הימין, הגישו בקשה ליו"ר ועדת הבחירות לערוך שינויים ברשימה בעקבות פסילתו של בן ארי. השינוי העיקרי: קידומו של בן גביר למקום החמישי

איחוד מפלגות הימין הגישו בקשה לשינויים ברשימה
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

איחוד מפלגות הימין העבירו היום בקשה דחופה ליו״ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר לעדכן את הרשימה ולשבץ את עו״ד מיכאל בן גביר כמספר חמש במקום מיכאל בן ארי שנפסל.

במכתב בקשה, עליו חתומים יו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ ויו״ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, מבקשים השניים כי למרות שעבר המועד הקבוע בחוק להגשת הרשימות יש להתחשב במצב המשפטי המורכב שנוצר בעקבות הפסיקה.

"כידוע לך, ובאופן חריג ביותר, פסל בג"ץ את מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי המוצב כיום במקום החמישי ברשימה. פסילה זו של מועמד מרשימה המורכבת ממספר מפלגות פוגעת פגיעה אנושה בייצוגה של מפלגת עוצמה יהודית בכנסת ועלולה להשפיע לרעה על תוצאת הבחירות דבר שלא יעלה על הדעת", כתבו השניים לשופט מלצר.

השניים הוסיפו כי "הזכות לבחור ולהיבחר היא זכות יסוד חוקתית ומניעת ייצוג של חלק מהאוכלוסייה הרי היא כפגיעה הזכות יסוד זו. בשל המצב המשפטי המורכב שנוצר כתוצאה מהפסיקה, על אף שעבר המועד הקבוע בחוק להגשת הרשימות, המועד הקבוע בחוק בו ועדת הבחירות נדרשת לאשר את רשימת המועמדים שברשימה, את הכינוי ואת האותיות כנדרש בחוק טרם חלף וממילא הרשימה לא אושרה סופית".

"על כן, נבקש לתקן את רשימת המועמדים באופן שבו במקומו של ד"ר בן ארי יבוא מספר 8 שברשימה עו"ד איתמר בן גביר ובמקום 8 שברשימה יבוא מר יצחק שמעון וסרלאוף נציג 'עוצמה יהודית' המוצב כעת במקום ה-39, בדרך זו ישמר הייצוג כפי שסוכם בין המפלגות.

עוד הדגישו השניים כי "אין ספק כי עמידה דווקנית על הוראות החוק לעניין מועד הגשת הרשימות אינו שווה ערך לפגיעה היסודית בזכות החוקתית של להיבחר לכנסת, שכן החלטת בג"צ הפכה את החלטת וועדת הבחירות שבראשותך ולא הייתה סבירות במועד הגשת הרשימות כי ד"ר בן ארי יפסל".

בסוף דבריהם כתבו השניים כי "נראה כי בקשה זו עומדת בכללים שקבעת בה"ש 21/21 יעקב בן סעדון נ' מפלגת הליכוד – תנועה ליברלית לאומית שם עולה כי במקרים בהם המפלגה היא שמבקשת את השינוי ברשימה ניתן יהיה לשנות את סדר הרשימה גם לאחר מועד הגשת הרשימות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
ברית אחים - איחוד מפלגות הימין הציוני
מצביע עוצמה יהודית | 18-03-2019 17:16
כל הכבוד לאיחוד הלאומי ולבית היהודי שמגלים אחראיות כלפי מצביעי עוצמה. תמשיכו כך בכוונה מלאה וכנה ותזכו בקולות שלנו - מצביעי עוצמה יהודית
עבודה בעיניים כאילו הם דואגים לעוצמה
איתמר | 18-03-2019 17:41
אחרי שהשמיצו אותנו, וסמוטריץ' מתווכח עם הנשיאה, כדי שהיא תפסול אותנו, רועדים שלא נבחר בהם, לכן מראים כאילו דואגים לנו. אם באמת דואגים אז שיורו למקום 5 ו6 שיפרשו??? הרי הם יודעים שהבקשה לא תתקבל.
בעזרת השם נעשה ונצליח!
יוסי | 18-03-2019 17:25
שמח שהתפקחתם מהסגנון של : אין מה לעשות, לא אנחנו פסלנו..
2
עפי חוק.אין נכנס ואין יוצא.רק התפטרות6+7.
צל שר למרזל+2לבי | 18-03-2019 17:19
.
3
אם לא תתקבל הדרישה אנחנו עוברים ליחד של אלייש
איתמר | 18-03-2019 17:39
אנחנו פעילים מרכזיים בעוצמה, לא נבחר באלו שהשמיצו אותנו, באלו שנתנו רוח גבית לבגץ לפסול אותנו. ה0מאולאנים האלה יכנסו על חשבונינו ובן גביר בחוץ?? הרי מקום 7 זה לא ריאלי. נבחר אלי ישי, זה ימין עוצמתי וחזק לא פחות מבן ארי.
מנסה לעשות עלינו סיבוב
עוד ספין של סמוטריץ | 18-03-2019 21:11
סמוטריץ יודע שאין סיכוי לשינויים,וסמוטריץ צריך לדעת שבלי עוצמה,הם לא עוברים את אחוז החסימה.
מה בדיוק אלי ישי עשה בש"ס למען הסרוגים??
אתה מצחיק | 18-03-2019 18:08
אלי ישי פעל למען שס ועכשיו הוא מחפש קולות אצל הסרוגים. תצביעו ישי ותקבלו שוב כמו בחירות 92 את נצחון השמאל
4
כל הכבוד
יוסף שיש | 18-03-2019 17:49
על היצירתיות
5
לאיתמר
דן | 18-03-2019 19:13
נראה לי אתה שמאלני שרוצה לגרום למצביעי עוצמה להצביע לאלי ישי ובדרך זאת לאבד כמה שיותר קולות מגוש הימין . אתה פעיל של מרץ שמתחזה לפעיל של עוצמה או שאתה בכלל אחמד ולא איתמר. איך הם השמיצו אותכם ???
6
ל 3
. | 18-03-2019 19:22
מקום השביעי הוא ראלי מאד במיוחד אחרי פסיקת הבג''צ. אחרי פסיקה זאת גם מקום השמיני מאד ראלי . אני רציתי להצביע לש''ס ועכשיו אני מצביע לאיחוד מפלגות הימין רק בגלל בן גביר ופסיקה של בג''צ .ויש הרבה כמוני.
7
הכל הצגה ובלוף. אין סיכוי שיאשרו בקשה זו.
ציוני דתי | 18-03-2019 20:10
רפי פרץ בצלאל סמוטריץ יודעים שלפי החוק אי אפשר להזיז מקומות אחרי סגירת הרשימות. הועדה כבר דחתה בקשה דומה מהליכוד. אבל פרץ וסמוטריץ רוצים להעמיד פנים כאילו הם באמת מנסים לקדם את מקומו של איתמר בן גביר. פרץ וסמוטריץ דוקא שמחים שהבג''ץ פסל את מיכאל בן ארי כי עכשיו הם ירוויחו עוד מנדט לבית היהודי.