אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

22 שנות מאסר למחבל שניסה לרצוח מאבטח בי-ם

22 שנות מאסר נגזרו על יאסין אבו אל-קרעה, המחבל האחראי לפיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים שבו המאבטח אשר אלמליח נפצע קשות. עוד נגזרו על המחבל שנתיים מאסר על תנאי ותשלום פיצויים בסך 200 אלף ש"ח

22 שנות מאסר למחבל שניסה לרצוח מאבטח בי-ם
  זירת הפיגוע בו נפצע אשר אלמליח (צילום: קבוצת מדברים תקשורת)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר 22 שנות מאסר על יאסין אבו אל-קרעה, המחבל האחראי לפיגוע הדקירה בתחנה המרכזית בירושלים בדצמבר 2017 שבו נפצע המאבטח אשר אלמליח. בנוסף נגזר על המחבל מאסר על תנאי של שנתיים, והוא גם יפצה את אלמליח בסך של 200 אלף שקלים.

"גזר הדין שניתן היום מבטא את ההכרה בכך שיש להטיל ענישה מחמירה על כל מי שבוחר ליטול חלק במעשי טרור ופגיעה בחפים מפשע על רקע לאומני" אמרו בגזר הדין. "אנו מחזקים את ידי המאבטח אשר חייו ניצלו אך בנס, לאחר שהנאשם נעץ את הסכין בחוזקה בחזהו, שעה שמנע את כניסתו של הנאשם לתחנה המרכזית ובכך סיכל את מטרתו הקטלנית של הנאשם להרוג כמה שיותר יהודים".

כזכור, ב-10 בדצמבר 2017 אל קרעה התנפל על המאבטח בכניסה לתחנה המרכזית בירושלים ודקר אותו פעמים רבות- זאת לאחר שסירב לעבור את בדיקת המגנומטר בכניסה לתחנה. במהלך הדיון המשפטי בעניינו אל-קרעה הודה כי  החליט לבצע את הפיגוע בעקבות הצהרת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ההכרה בירושלים כעיר הבירה של ישראל והעברת שגרירות ארה"ב לירושלים.

באירוע אלמליח נפצע קשות, ופונה במצב קשה עד אנוש לבית החולים שערי צדק- שם אושפז במשך כחודש כשהוא מורדם ומונשם. מצבו של אלמליח הוגדר תחילה כקריטי, והרופאים נאבקו על חייו במשך כל תקופת אשפוזו.

לאחר שיקומו הגיע להעיד בדיון המשפטי נגד אל-קרעה. "באתי להסתכל למחבל בעיניים ולהגיד לו 'לא הצלחת לעשות את מה שבאת לעשות. אני עומד כאן חי וקיים'" אמר. "אני צריך להסתובב עם פלסטר על החזה כדי להסתיר את הצלקת, והיא לא נעימה בכלל. אני חי במדינה הזו ושמעתי על פיגועים, אבל כשזה בא אליך זה משנה את כל החיים שלך. אני חושש ללכת ברחוב, חושש ללכת במקומות הומי אדם, אני תמיד מסתובב לראות מי מאחורי. ברוך השם אני עומד על הרגליים, חזרתי לתפקוד אבל לא לתפקוד מלא".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו