ילד בן 12 טבע בנחל פרת; פונה במסוק לאחר החייאה

ילד בן 12 טבע בנחל פרת, הוא נמצא מחוסר הכרה וטופל על ידי חובשים שביצעו בו פעולות החייאה והצליחו להחזיר לו את הדופק, ופינו אותו במסוק לבית החולים.

ילד בן 12 טבע בנחל פרת; פונה במסוק לאחר החייאה
  צילום: דוברות מד"א

ילד בן 12 טבע בנחל פרת, הוא נמצא מחוסר הכרה וטופל על ידי חובשים שהצליחו להחזיר לו את הנשימה, ופינו אותו במסוק לבית החולים.

מדוברות מד"א נמסר: "בשעה 11:26 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על ילד שנמשה מחוסר הכרה ממאגר מים בשמורת טבע נחל פרת. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לילד כבן 12 וביצעו פעולות החייאה מתקדמות עד שחזר הדופק. הילד יפונה לבי"ח בדקות הקרובות במסוק שהוזנק למקום.

צילום: דוברות מד"א

מהמשטרה נמסר: "במוקד המשטרה התקבל דיווח אודות ילד כבן 12 שטבע בבריכת מים בשמורת נחל פרת כוחות משטרה ומתנדבי יחידת חילוץ מגילות של במשטרה שהוזעקו למקום חילצו את הילד והוא פונה במצב קשה(על פי גורמי רפואה) באמצעות מסוק לביה"ח. נסיבות המקרה בבדיקה."

בטרם: 195 ילדים טבעו בעשור

על פי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, מאז שנת 2008 טבעו למוות בישראל 195 ילדים. שנת 2018 הייתה השנה הקשה ביותר בנתוני טביעה, כאשר 37 ילדים טבעו למוות.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים: "טביעה מתרחשת במהירות ובדממה ומכונה המוות השקט. בתוך 2 דקות מרגע הטביעה חל איבוד הכרה, 4 דקות מרגע הטביעה מתרחש מוות מוחי בלתי הפיך וכעבור 6 בלבד דקות הילד עלול לאבד את חייו. ניתן למנוע טביעה באמצעות השגחה צמודה ורציפה של מבוגר היודע לשחות.

לאור הנתונים העגומים ושיעורי התמותה הגבוהים של ילדים בדואים, ארגון בטרם ביחד עם משרד החקלאות מובלים תכנית משותפת לקידום בטיחות ילדים ברשויות בדואיות בנגב. מטרת התכנית העלאת המודעות בקרב הורים לכללי התנהגות בטוחה וכך להציל את חיי הילדים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו