דיווח: נעצרו חשודים במעורבות הפיגוע הרצחני

צה"ל עצר חשודים במעורבות בביצוע הפיגוע הכפול שאירע היום (ראשון) באזור אריאל.  מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל תגבר כוחותיו במרחב. בשעה זו מתנהל מרדף אחר המחבל"

דיווח: נעצרו חשודים במעורבות הפיגוע הרצחני
  כוחות מיוחדים במצוד אחר המחבל (צילום: דובר צה"ל)

צה"ל עצר חשודים במעורבות בביצוע הפיגוע הכפול שאירע היום (ראשון) בכניסה לעיר אריאל ובצומת גיתי אבישר. מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל תגבר כוחותיו במרחב. בשעה זו מתנהל מרדף אחר המחבל".

סריקות הלוחמים אחר המחבל (באדיבות דובר צה"ל)

הפלסטינים בערוץ הטלוויזיה "פלסטין אל-יום" מדווחים שכוחות צה"ל וזרועות הביטחון עצרו את המחבלים מהפיגוע. צה"ל סגר את הכניסות לכפרים שנמצאים באזור הפיגוע: כיפל חארס, ג'מאעין ודיר איסתיא, זאת לילד היישוב ברוכין שבשומרון.

על פי הפרטים מדובר צה"ל, מסע הטרור החל כאשר המחבל  דקר לוחם צה"ל, לאחר מכן חטף את נשקו, ירה לעבר אזרחים, בהם אזרח זר ירה עליו ונמלט עם רכבו.

בשלב הזה המשיך המחבל לכיוון תל אביב בכביש 5 ובצומת גיתי- אבישר ירה על צעיר נוסף ונטש את הרכב. במסגרת המצוד אחר המחבל, צה״ל תגבר כוחותיו במרחב. בשעה זו מתנהל מרדף אחר המחבל.

הרב אחיעד אטינגר (באדיבות המשפחה)

מוקדם יותר הותר לפרסום כי הרב אחיעד אטינגר הוא הפצוע אנוש שנפגע בפיגוע בצומת אריאל. ביישוב עלי ביקשו להתפלל לרפואתו- אחיעד אהוד בן כרמית לרפואה שלימה.

הרב אטינגר, בן 47 אב ל- 12 ילדים ומתגורר בישוב עלי, ראש ישיבת 'עז ואמונה' שקמה בלב שכונת נווה שאנן בתל אביב. הוא  מאושפז בבית החולים בלינסון עם פגיעת ראש.

אורן שחר, עובד באריאל, שהיה עד לפיגוע, סיפר: "הייתי בתחנת דלק, שמעתי עשר עד חמש עשרה יריות מכיוון הכיכר למטה, ומיד ראיתי כוחות וחיילים מתחילים לרוץ".

עד ראייה לפיגוע (צילום: בלב החדשות)

ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפיגוע הרצחני בשומרון: ״אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל", סיפר נתניהו. "אני מחזק את ידיהם של חיילי צה״ל, השב״כ וכוחות הביטחון שרודפים אחר המפגעים. אני בטוח שהם ילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל המקרים האחרונים.״

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב גם הוא לפיגוע: "אני רוצה לחזק את ידי המשפחות המתמודדות ברגעים אלא עם הבשורות הקשות המגיעות מהפיגוע הנורא ולחזק את ידי כוחות הבטחון המצויים ברגעים אלה ממש במרדף אחר המחבלים. מדינת ישראל תגיע אל כל המרים ידו על אזרחינו, תרדוף את הטרור ומבצעיו ותשיגם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
פיגוע
תמרי | 17-03-2019 14:28
דיי נימאס אין כוחות לשמוע יותר פיגועים !!! הכל בגלל עוונותינו הרבים , ושינאת חינם .
2
ריבלין
טרור | 17-03-2019 15:54
ריבלין אתה במילים ובתמיכה גם נותן לגיטימציה לטרור....אז אל תתחכם ותתייפייף...תחזק את בלעדיות הלאום היהודי שלנו לארץ ולתומכיה....ולא לטרוריסטים שלא מכירים בך,בנודי לצביעות!!!!?
3
הפיגוע באריאל
אני | 17-03-2019 16:43
הכל בגלל השלום של אוסלו. רבין עליו השלום חילק 50.000 רובים לרוצחים . כל כך האמין לפרס שדחק בו לעשות שלום בכל מחיר זו התוצאה הרצח בעם ישראל לא נגמר ולא יגמר. ישו.אמן
מר ביטחון
שמעון הצדיק | 17-03-2019 20:05
ביבי אתה גורם לכל מה שרע במדינה הזאת חוץ מלגנוב את ואשתך כלום לא יצא ממך תן לבנת. לנהל ותראה שנה אחת נסיון ואתה עוד תבקש מבנת סליחה שלא נתתה לו את תיק הביאחון
עם ישראל עם הנצח
יהודיה | 17-03-2019 18:10
לא היוונים, הבבלים, הרומאים, הספרדים האנגלים הגרמנים ועוד עמים שהתנכלו לא יכלו לנצח את עם הנצח, המוסלמים האלה הם רוצחים מבטן ומלידה איפה שהם יהיו יהיה חורבן רצח והרס , עם ישראל עם קטן ואמיץ רק חבל שלא הולכים בדרך התורה וחוקיה, כי אז המחבלים ומשפחותיהם היו תחת האדמה.
4
צריכים בן ארי בכנסת
נעל אדומה | 17-03-2019 23:30
אם היו 120 חכ בן ארי - לא היו פיגועים. לבגץ אין היגיון , הם גייס חמישי