ניסיון אחרון של מיכאל בן ארי למנוע את פסילתו בבג"צ

מיכאל בן ארי העביר שורה של הבהרות לנשיאה חיות לאחר הדיון בבית המשפט העליון במטרה למנוע את פסילתו מלרוץ לכנסת. הנשיאה חיות קיבלה את הבקשה והורתה על תגובת התנועה הרפורמית

נסיון אחרון של מיכאל בן ארי למנוע את פסילתו בבג"צ
  (צילום: חיים גולדברג/ סרוגים)

בדקה ה-90: ד"ר מיכאל בן ארי העביר הבהרה דחופה לעליון. הנשיאה חיות הורתה למזכירות לקבל את הבקשה והורתה להעביר ההבהרה לחבריה להרכב ולתגובת התנועה הרפורמית.

עורך דינו של בן ארי, יצחק בם, העביר מספר שעות לפני כניסת השבת, הבהרה דחופה לבית המשפט העליון ובה התייחסות לשורה של  ציטוטים שעמדו במרכזו של הדיון ביום חמישי האחרון בבית המשפט העליון בעניינו של בן ארי.

מההבהרה עולה כי אנשי התנועה הרפורמית ניצלו את העובדה ששופטי העליון לא חייבו אותם להגיש תמלילים מלאים והוציאו דברים מהקשרם. כך לדוגמה באשר לדבריו של ד"ר בן ארי על ערביי חיפה, נטען כי התנועה הרפורמית הסתירה מבית המשפט את העובדה כי הדברים פורסמו בערב בו נערכו בחיפה הפגנות ענק בתמיכה בחמאס בעזה, וכי הושמטו מדבריו של בן ארי, אמירות כי הוא מדבר על האויבים ועל חלקם הגדול של ערביי חיפה, אך לא על כלל הערבים במדינת ישראל.

בנוגע להתבטאות על העסקת ערבים בגוש עציון מתייחס עו"ד בם לעובדה כי מהמסמך שהמערערים העבירו לבית המשפט עולה כי הם הסתירו את העובדה שהדברים נאמרו לאחר הירצחו של ארי פולד, וכי בדבריו של בן ארי הוא מדבר על ערבים מהרשות הפלסטינאית המועסקים בגוש עציון. גם באשר לחיילים הבידואים הסתירו בתנועה הרפורמית את העובדה שהדברים נאמרו על רקע פרשת איחוד משפחות, ובכל מקרה בעניינם של החיילים בני המגזר הבדוואי הבהיר ד"ר בן ארי כי חשוב לו לציין שאין לו כל בעיה עם מי שמשרת בצה"ל ונאמן למדינת ישראל.

לבסוף, הורתה חיות חצי שעה לפני כניסת השבת למזכירות בית המשפט לקבל את הבקשה ולהעביר את ההבהרה של ד"ר בן ארי לחבריה בהרכב ולתגובת התנועה הרפורמית.

אם בן ארי ייפסל, קמפיין נגד השופטים

במידה ולא, באיחוד מפלגות הימין משגרים איום כשהם נערכים לפתיחה בקמפיין ענק במקרה שבן ארי אכן ייפסל ואילו חברי בל"ד, חד"ש תע"ל וכסיף לא. במפלגה צפויים לצאת בשלטי ענק עם תמונות השופטים שהורו על פסילה, תחת הכותרת: "הם לא יקבעו – העם יקבע בקלפי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
התעוררו חשש אמיתי לפסילת בן ארי
חיים | 16-03-2019 21:28
כשהימין לא יודע לשלוט,המפלגות הערביות יאושרו,והנאמנים לעם ישראל יפסלו.בן ארי זעק מעל כל במה ,שמלחמתו רק נגד אויבי ישראל ובשום פנים ואופן לא נגד ערבים אוהבי ישראל.הלזאת יקרא גזנות. האם אנחנו השתגענו.האם חפצי חיים אנחנו.
יש בתי כנסת המתכננים לעשות פולסא דנורא לבג''ץ
עידו 2 | 16-03-2019 23:01
אין ברירה. ידוע לכולם כי כמה ''אישים'' שלחמו נגד עולם התורה לפני שנים רבות. ונערך להם ''פולסא דנורא'' והם הסתלקו מהעולם זמן קצר אחרי ה''פולסא''
מצב לא קל
יוסי | 16-03-2019 21:53
מיכאל בן ארי מספר שעות לפני שהגיש את זה , אמר לי בג''צ לא הותיר לי סיכוי אני כמעט בכיתי כל השבת הייתי פשוט קרוע ורק התפללתי לאלוקיים , מקווה שיקרה נס ובג''צ לא יפסול
2
טוב שיפסלו אותו
שלמה | 16-03-2019 22:50
אם יפסלו אותו, זה יגרום לרבים להצבעת מחאה דווקא לאיחוד הימין, וכך גם בן גביר ייכנס וגם עוד נציג.
3
חלילה פסילה של בן ארי
תמר | 16-03-2019 23:14
אין ספק לדרישות העם עוצמה יהודית בכנסת ישראל די לבגץ ולעליון מהשקר הצבוע !
4
בן ארי
א.ב.י | 17-03-2019 4:59
דר בן ארי יותר כשר מהשופטת חיות. אם היא ראויה לשבת על כס השופטת אז בוודאי שדר בן ארי ראוי לשבת בכנסת.