בממשלה מתחייבים: "תהיה תגובה לירי ככל שיידרש"

במערכת הפוליטית הגיבו בחריפות לירי הרקטות לעבר גוש דן, וקראו לממשלה לפעול בתקיפות כתגובה. כחלון: "אירוע חמור, תהיה תגובה ככל שיידרש". איחוד מפלגות הימין: "רק תגובה לא מידתית תחזיר לישראל ביטחון"

בממשלה מתחייבים: "תהיה תגובה לירי ככל שיידרש"
  (צילום מסך)

התגובות לירי: במערכת הפוליטית הגיבו בחריפות לירי הרקטות שנרשם הערב (חמישי) מרצועת עזה לעבר גוש דן, וקראו לממשלה לפעול בתקיפות בתגובה לאירוע ולמנוע הסלמה נוספת.

"מדיניות ההכלה של ממשלת ישראל קיבלה הערב טיל למרכז תל אביב" אמרו באיחוד מפלגות הימין. "את ההתייעצויות הביטחוניות והמילים המכובסות צריך להחליף במעשים. רק תגובה לא מידתית תחזיר למדינת לישראל ביטחון וכבוד לאומי". יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ, הוסיף ואמר כי "הרתעה לא קונים בכסף. בתשובה למזוודות הכסף הקאטרי קיבלנו הערב טילים על תל אביב. הם יורים ואנחנו משלמים".

שר האוצר משה כחלון הוסיף כי יתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים כתגובה לירי. "האירוע הערב חמור ביותר ותהיה תגובה ככל שיידרש. אין חסינות לאף אחד. כל הארגונים ברצועה הם ארגוני טרור וכך צריך להתייחס אליהם" אמר. "אתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים כי בעיני אין חסינות לאיש בדרג המדיני בחמאס או בכל ארגון טרור אחר".

גם במפלגת עוצמה יהודית קראו לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים. "אנו דורשים מראש הממשלה להורות עוד הלילה לצה"ל להשיב את מדיניות הסיכולים הממוקדים ולחסל עוד הלילה חמישים מחבלים לפחות מקרב הג'יהאד האסלאמי. ידע כל מי שמרים ידו על מדינת ישראל ושולח טיל לריכוזי אוכולוסייה כי יימחק מעל פני האדמה" אמר יו"ר המפלגה, ד"ר מיכאל בן ארי. "ממשלת ישראל חייבת להגיב בנחישות ובעוצמה, ולו תמשיך במדיניותה המתרפסת תמשיך להחליש את בטחונה של מדינת ישראל".

"הגיע הזמן להכריע את חמאס"

במקביל, רבים הביעו ביקורת על ההתנהלות של הממשלה מול חמאס ברצועת עזה וקראו לפעול נגד ארגון הטרור. "רק השבוע אישרה הממשלה העברת עוד 20 מיליון דולר לחמאס. גם תשלום פרוטקשיין נוסף, לא מביא שקט- אלא להיפך, הוא גורר עוד פרובוקציות" טען שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן. "אני קורא לממשלה לחזור לאלתר למדיניות הסיכולים הממוקדים ולהעניש את האחראים. חייבים לגבות תשלום אישי מראשי הטרור".

""לא משנה מי עומד מאחורי הירי הערב, חמאס נושא באחריות" הוסיף השר נפתלי בנט. "בשנה האחרונה אני אומר בבירור: מי שמרחם על משגרי עפיפונים יקבל טילים. מי שמבליג על טילים על שדרות, יקבל טילים על תל אביב. הגיע הזמן להכריע את חמאס אחת ולתמיד. לא עוד ירי על דיונות ללא פגיעה באויב, אלא מרדף בלתי מתפשר וחיסול שיטתי של ראשי החמאס. אני קורא לראש הממשלה להטיל על צה״ל להציג לקבינט תכנית להכרעת החמאס".

גם בארה"ב הגיבו לירי, כאשר השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלאט גינה בחריפות את חמאס על התנהלותו. "בחמאס דיכאו באלימות את המחאות נגד השלטון שלהם, על כל כישלונותיו- ועכשיו יורים טילים לעבר ישראל. זה פשוט מטורף" אמר. "זו הסיבה שמדינות העולם לא יכולות לעזור לתושבי עזה. אנו עומדים לצד ישראל ותמיד נתמוך בפועלה להגן על אזרחיה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
סיכולים
זאב דורפמן | 14-03-2019 22:48
יש היום מצלמות זיהוי פנים ! יאלללללה להרכיב על מזלטים את הפרצופים המכוערים של מנהיגי החמאס ותוך כמה ימים לשלוח אותם לחפש בתולות
2
כחלון הילדון, לך לפעוטון, הורד את הטון.
בון טון | 15-03-2019 9:14
לא תהיה יותר בשלטון. כולך איזה פיליטון איש קטון
3
כחלון היה הכי חברתי.אין לו יחצנות כמו לדרעי.
לא וטו,גאווה ושינאה | 15-03-2019 11:04
כחלון הצביע בכנסת נגד ההתנתקות. עוד הצביעו בכנסת נגד ההתנתקות. אדלשטיין. גילה גמליאל. ארדן. סער. אלי ישי+11 חכיו. ליברמן +4 חכיו. אפי איתם + 5חכיו. ליצמן +6 חכיו. רובי ריבלין. אהוד יתום. דוד לוי. גורולובסקי.בני אלון זל. והאחרון חביב איוב קרא. שבת שלום.