הנתונים של טרור האבנים ביו"ש נחשפים

במענה לדרישה של ארגון 'לביא' משטרת ישראל פרסמה את נתוני טרור האבנים ובקבוקי התבערה באיו"ש בשנת 2018 השופכים אור על היקף התופעה החמורה

הנתונים של טרור האבנים ביו"ש נחשפים
  (צילום: Issam Rimawi/Flash90)

ארגון 'לביא' חושף הערב (חמישי) את נתוני טרור האבנים ובקבוקי התבערה באיו"ש בשנת 2018, את הנתונים קיבל הארגון במסגרת בקשת חופש מידע שהגיש למשטרת ישראל.

מתשובת המשטרה עולה כי חרף הנתונים המדאיגים וההיקף הענק של התופעה, לא קיים במשטרת ישראל נוהל איסוף ראיות מזירות הפיגועים, וכן לא קיים נוהל של הגעת זיהוי פלילי לזירות הפיגועים, דבר המפחית באופן משמעותי את פיענוח האירועים ומעצר חשודים.

מהנתונים עולה כי בשנת 2018 נפתחו במחוז איו"ש 2847 אירועי זריקות אבנים ועוד 338 אירועי זריקת בקבוקי תבערה. חשוב לציין כי מדובר רק באירועים אשר דווחו למשטרה ואשר בגינם נפתחו תיקים.

באשר לשאלת לביא על נוהלי הגעת מז"פ ואיסוף ראיות בזירות הפיגועים לרבות איסוף DNA מהאבנים ומהמרבצים של המחבלים, נדהמו בארגון לקבל את התשובה כי לא קיים נוהל בעניין.

מארגון לביא הפועל למען זכויות האזרח בישראל נמסר: "נדהמנו לראות שלמשטרת ישראל אין נוהל לאיסוף ממצאים פורנזיים מאירועי זריקות אבנים ובקבוקי תבערה בכבישי יהודה ושומרון, מדובר בתופעה רצחנית ורחבת היקף הפוגעת מידי יום ביהודים הנוסעים בכבישי יהודה ושומרון, מצופה ממשטרת ישראל להשתמש ביכולותיה ולאסוף ממצאים פורנזיים מזירות הפשע על מנת לאפשר את מיצוי הדין עם הפורעים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שקר גס ברוטלי: קרוב ל5000 זריקות וכ1000 תבערה
עידו 2 | 15-03-2019 9:22
ואולי יותר. 6000 כדורי קלצ'ינקוב היו פותרים את הבעייה