שביתה במנהל האזרחי: דחייה באישור 4500 יח"ד ביו"ש

ועד עובדי המדינה ביהודה ושומרון הודיע על עיצומים בקרב עובדי המנהל האזרחי, זאת בעקבות היעדר הסכם שנחתם. כתוצאה בוטלה ישיבת המת"ע בשבוע הבא, שבה היו אמורים לאשר בניה של 4500 יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון

שביתה במנהל האזרחי: דחייה באישור 4500 יח"ד ביו"ש
  (צילום: גרשון אלינסון\פלאש 90)

ועד עובדי המדינה ביהודה ושומרון הודיע הערב (חמישי) על עיצומים בקרב עובדי המנהל האזרחי, זאת עקב המחלוקות על משרד האוצר והיעדר הסכם שנחתם. בעקבות העיצומים הוחלט לבטל את ישיבת מת״ע בשבוע הבא, שבה היו אמורים לאשר בניה של 4500 יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון.

"אנו מנהלים משא ומתן החל מחודש ינואר 2018 ועד כה טרם נחתם ההסכם. עד לסגירת כל פערי ההסכם לא יתקיימו בשלב זה ועדות תכנון" נאמר במכתב שהועבר לגורמים במשרד האוצר, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, והסתדרות עובדי המדינה.

"עובדי המדינה באיו"ש ובעזה עובדים עם לויאליות ארגונית, ועובדים תוך סיכון חיים לשמירה וייצוג האינטרסים הישראליים באיו"ש ובעזה" הבהירו. "אנו מרגישים זלזול ואי אכפתיות למצב שלעובדים אין הסכם למרות שוויתרנו על דרישות רבות".

זו לא הפעם הראשונה שבה עובדי המנהל האזרחי פותחים בעיצומים בעקבות המחלוקות. בספטמבר האחרון הועד עובדים נקט בצעד דומה, דבר שהוביל לביטול של שתי ישיבות ולהקפאה בקידום של  מעל 1,300 יחידות דיור ברחבי יהודה ושומרון.

רק לפני יומיים דווח כי משרד הבינוי והשיכון צפוי לפרסם מאות יחידות דיור חדשות ביהודה ושומרון, כאשר חלק מהם ייבנו גם מחוץ לגושי ההתיישבות. לפי התכניות, יותר מ-700 יחידות דיור ישווקו בירושלים מעבר לקו הירוק, בשכונות פסגת זאב ורמות. ומ-260 יחידות דיור נוספים ישווקו באלפי מנשה, עמנואל ואדם. כמו כן, חלק מהדירות ייבנו ביישובים בית אריה (הנחשבת ל"אצבע אריאל") ומעלה אפרים, הנחשבים מחוץ לגושי ההתיישבות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
יו״ר הוועד מכר את עובדי המנהל האזרחי
אחת שיודעת | 15-03-2019 20:07
הכל תמורת הסכם בכירים, ותנאי פנסיה מפליגים, לו ולעוד 5 עובדים בכירים שצריכים לפרוש בקרוב.