אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אבישי בן חיים: "אין לי חופש עיתונות בחדשות שלנו"

העיתונאי ד"ר אבישי בן חיים מתח ביקורת חריפה על חדשות 13 בקבוצת וואטספ פנימית: "אין חופש עיתונאי, לעיתונאי שהוא בעל עמדה מזרחית-מסורתית"

אבישי בן חיים: "אין לי חופש עיתונות בחדשות שלנו"
  (צילום מסך: חדשות 10)

העיתונאי נתי טוקר מפרסם בדה- מרקר תכתובת וואטספ פנימית בה מותח העיתונאי והפרשן הבכיר ד"ר אבישי בן חיים מותח ביקורת על חדשות 13: "במערכת החדשות שלנו אין חופש עיתונאי, לעיתונאי שהוא בעל עמדה מזרחית-מסורתית"

על פי הפרסום, כותב בן חיים בקבוצה: "יש לכם חופש עיתונאי כאן? כי לי לא.

אני כותב את זה כאן כי אני לא רוצה לכתוב בחוץ כדי לא לפגוע חלילה במערכת. מצד שני, אני חושב שאסור לי לשתוק. הדברים צריכים להיאמר: במערכת החדשות שלנו אין חופש עיתונאי, לעיתונאי שהוא בעל עמדה מזרחית-מסורתית".

הוא מתאר את העריכה של הסדרה שלו על המסורתיות שהוא עובד עליה בימים אלו, אך פסלו לו פרק בסדרה שעוסק בעובדה ש "מי שמובילים כיום את המאבק בכפייה הדתית והחרדית הם דווקא מסורתיים מזרחים כמו ביבס במודיעין  ורון קובי, ראש עיריית טבריה. ויש אמירה חשובה נוספת בפרק: שהמזרחיות נותנת אופציה לחיים משותפים".

בן חיים מוסיף "אלא שהפרק נפסל, ולא במקרה. זה היה פרק ערוך, כמעט סגור, והוא פשוט נפסל. נמחק. לא ראוי לשידור במהדורה שלנו".

מעולם לא הגבילו את חופש הדיבור שלי מחוץ למערכת, אבל במסגרת החדשות שלנו? דווקא כן".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
תחזור למרוקו ותבדוק שם את חופש הביטוי...
בהצלחה | 14-03-2019 11:01
בכיין
2
הוא בכלל לא מסורתי, ו
יצחק | 14-03-2019 12:46
והוא משתמש בתורה כקרדום לחפור בה! הוא גם מסית ומדיח נגד הדת! מי שמגן על רון קובי ראש עיריית טבריה האטאיסט, כנראה שהוא גם אטאיסט והוא לא ראוי ליהיות העיתונאי שלנו.
3
מה זה מזרחיות?
ג | 14-03-2019 14:08
ג
4
די
התמים | 15-03-2019 7:32
נמאס מסיפורי הקיפוח המזרחי. כן, אני אשכנזי ( כמה שירים ביידיש או בפולנית אתם שומעים ברדיו במשך שנה ? ) וכמעט כל ילדי נישאו למזרחיים או מזרחיים למחצה, והילדים לא יודעים מה זה מזרחי ומה זה אשכנזי. הורי פליטי השואה שהגיעו לישראל ( תחת המנדט הבריטי ) ב1946 עברו חיטוי בדי די טי , התיישבו בגוש עציון, לחמו על הקמת המדינה, נפלו בשבי ונלקחו לירדן - וכשחזרו קיבלו אפס בריבוע. בנו את עצמם ב10 אצבעות, לימדו אותנו שחינוך ולימודים הם ערך עליון וראו ברכה בעמלם : ילדים, נכדים ונינים מצליחים ולא מתקרבנים. למזרחים שהגיעו לארץ, כמו לאשכנזים, בתחילת קיום המדינה לא היה קל. אין לשפוט את שהיה אז בעיניים של היום. החיים היו שונים וקשים . גם אם היה קיפוח, כפי שקורה בכל מדינת הגירה בה כל הקודם זוכה, היום 70 שנה אחרי - הגיע הזמן להפוך דף ולהפסיק להתרפק על הקשיים של אז.
5
בן חיים ניסה להגיע לכנסת דרך קשרים עם דרעי
ד"ר למה הוא? | 16-03-2019 21:20
נימאס מכתבותיו על שס ופטרונה דרעי. רוב הכתבות הן קיטוב בעמ. כבן עדות מזרח אנו לא רוצים פילוגים עם השמאל/מרכז/מרצ/גנץ/לפיד ++. ולא בתוך הימין עם אגודה/כחלון/ישי /פרץ/ פורוש/ ליברמן/בלוך/ /קובי /אמסלם / לוי/כס-כיפות סרוגות ++ מה ?!,!?! בשביל קולות ןנוחות אישית של אד-מ איד נריב עם כולם ?! שבוע טוב.
סוף סוף
עינת | 27-03-2019 13:40
תגובה אנושית על רקע כל הרפש שסובב אותנו
6
רחמי שמים
ירושלמית | 27-03-2019 13:39
רחמנות ממש.אולי שינסה להיות עיתונאי אמיתי, מסקרן, מנומק- יצליח? המלצה- לא על רקע קברים