הליכוד נעתור נגד "דרכנו": "פועלת לטובת לפיד וגנץ"

מפלגת הליכוד תגיש הבוקר (חמישי) עתירה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה להוציא צו מניעה נגד תנועת ״דרכנו״: "מפירה ברגל גסה את החוק"

הליכוד נעתור נגד "דרכנו": "פועלת לטובת לפיד וגנץ"
  (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)

מפלגת הליכוד הודיעה כי תגיש הבוקר (חמישי) עתירה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה להוציא צו מניעה נגד תנועת ״דרכנו״ (לשעבר v15), האוסר עליה לפעול לטובת לפיד וגנץ ונגד תנועת הליכוד.

הליכוד בדקה ומצאה ש״דרכנו״ לא נרשמו "כגוף פעיל בבחירות" כדרישת החוק במשרד מבקר המדינה. למרות זאת הם מנהלים קמפיין דיגיטלי במיליוני שקלים שמיועד להעביר קולות מהליכוד למפלגת השמאל של לפיד וגנץ.

בנוסף התברר כי ״דרכנו״ משתמשים במאגר של מאות אלפי מצביעים, פעילות שאסורה לפי חוק מימון מפלגות (חוק וי 15).

״הבקשה למתן צו מניעה כלפי המשיבה מתבקשת לאחר שהובהר כי דרכנו מתכוונת להיות שחקן מכריע בבחירות 2019 ולפעול בכל כוחה לשם הפלת שלטון מפלגת הליכוד והעומד בראשה״, נכתב בעתירה שהגיש בשם הליכוד עו״ד מיכאל דבורין.

״דרכנו הינה גלגול והמשך ישיר של שני ארגונים קודמים שהתאחדו לפני בחירות 2015 במטרה מוצהרת להפיל את שלטון הליכוד ולהעבירו לידי מפלות השמאל־מרכז. דרכנו מפירה ברגל גסה את החוק החדש ולפיכך יש להוציא צו מניעה דחוף כנגד כל פעולותיה הנוכחיות והעתידיות במערכת הבחירות הנוכחית״.

פולי ברונשטיין מנכ״לית דרכנו מסרה:

״דרכנו היא תנועת שטח רחבה הפועלת על פי חוק, עם שנות פעילות רבות של יצירת חיבורים בחברה הישראלית המשוסעת.

בפעילויותינו הרבות השתתפו עד היום מאות אלפי ישראלים בהם חברי כנסת מימין ומשמאל, כולל בכירים ממפלגת הליכוד, דתיים וחילונים מהמרכז ומהפריפריה.

דווקא בתקופה של הסתה ופילוג אנו זוכים להצטרפות אדירה של אנשים מכל גווני הקשת הפוליטית המתחברים למסר מאחד: ישראל לא רוצה קיצוניות והסתה – הישראלים רוצים לבחור במי שמחבר בינינו.

עתירת הליכוד לא התקבלה אצלנו עד לרגע זה״

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
גם ערוץ 20 לא נירשם
טול קורה | 14-03-2019 10:55
והוא מגוייס כולו לליכוד ולביבי