לפיד: "אם לא ננצח ב-6 מנדטים נתניהו יהיה רוה"מ"

מספר 2 במפלגת 'כחול לבן', חבר הכנסת יאיר לפיד, מביע דאגה מהירידה המשמעותית של מפלגתו בסקרים ומסרב לראות פגם בתמלילי חקירת אשכנזי

לפיד: "אם לא ננצח ב-6 מנדטים נתניהו יהיה רוה"מ"
  (צילום: יוסי זליגר/ פלאש90)

מספר 2 במפלגת 'כחול לבן', חבר הכנסת יאיר לפיד, מביע דאגה מהירידה המשמעותית של מפלגתו בסקרים, ואומר כי אם הם לא ינצחו את נתניהו בפער של 5-6 מנדטים, נתניהו יהיה זה שיקים את הממשלה הבאה.

בראיון ל'כאן רשת ב', התייחס לפיד לירידה בסקרים ואמר: "אנחנו עדיין המפלגה הגדולה, ככה זה סקרים, עולים ויורדים. כן, יש מצב שיש פה סיכון. אם לא ננצח בהפרש של 5-6 מנדטים נתניהו יקים את הממשלה הבאה. זה לא זמן להתפנק. יש רק שתי אפשרויות – או שיעבירו חסינות או שתהיה ממשלה אחרת".

לפיד התייחס גם להחלטת המפלגה שהוא יהיה זה שיוביל את קמפיין הבחירות לאחר הכשלון של השבועות האחרונים: "אני לקחתי את הקמפיין כי יש פה מצב חדש. יש פה ראש ממשלה שאיבד כל רסן ובושה. אין לו סכין בין השיניים, אלא שקרים בין השיניים. הוא משקר כמו שהוא נושם. ראש ממשלה שמשקר, מסית ומשסע הוא לא ראש ממשלה שיש לו יכולות, אלא פשוט אדם שהופך את העם הנפלא הזה לחבורה של שבטים".

לפיד הסביר מה לא עבד בקמפיין ואמר כי "אף אחד לא לקח בחשבון שראש הממשלה יגיע למקומות האלה. היינו בעוטף עזה אתמול, וישבה איתנו ילדה יפה שסובלת מפוסט טראומה והתפרצה בבכי תוך כדי דיבור, כשניסתה להסביר לנו איך חיים בעוטף עזה. היא והחברים שלה יודעים שהממשלה לא רואה אותה ממטר. בשביל הילדה הזו כולנו שמנו הכל בצד והלכנו לשנות את מדינת ישראל".

לפיד נשאל מה עמדת מפלגת 'כחול לבן' לגבי פינוי יישובים ואמר: "מי שעד היום פינה זה בנימין נתניהו, אם אני זוכר נכון. הוא פינה את עמונה וחברון. האמת היא שאנחנו דיברנו על היפרדות מהפלסטינים. דיברנו על זה במצע. בסוף הדרך של הסכם שלום יש ארבעה תנאים יסודיים. הראשון הוא הביטחון. לא נפקיד את הביטחון שלנו בידי הפלסטינים".

על תמלילי חקירת גבי אשכנזי מהם עולה כי הרמטכ"ל לשעבר לא בחל בשום אמצעי כדי להמשיך שנה מנוספת בתפקידו אמר לפיד: "ככה גבי מדבר. אתמול כששיחקנו שש- בש הוא אמר לי דברים גרועים יותר. הוא גולנצ'יק, זה קסמו. תשאלו עשרות אלפים שהוא הוביל אותם לקרבות מפוארים איך הוא מדבר".

כשנשאל על מצגת ההכפשות שאשכנזי הפיץ נגד אהוד ברק אמר לפיד: "אתה לא צריך ללכת אחורה ולהביא חלקי קלטות. יש לך כרגע ראש ממשלה שמדבר. הוא היה מפקד מעולה ומנכ"ל משרד ביטחון מעולה. הוא לא חנה בבלי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הבא הבא
אבי גבאי ראש הממשלה | 14-03-2019 9:44
בוז ביבי
גם אביו טומי שחיק טמיא התרסק מ16 מנדטים לאפס!
עידו 2 | 14-03-2019 10:26
כך יקרה גם לכחול שחור וללפיד אוכל בשר סוסים
2
לא זה מה שיקבע
שלום | 14-03-2019 9:47
אלא מפלגת לשון המאזניים היא שתקבע, שזו תהיה כנראה זהות.
3
הבחירות
משה גואטה | 14-03-2019 9:55
יאיר תכניס לראש שלך ביבי חכם ממך בשביל להחליף את ביבי יקח לך הרבה שנים אולי בשנת2450 תודה
4
ההסתה של כלול לבן
אבי ארד | 14-03-2019 11:12
מר לפיד עיתונאי עצם השם כחול לבן שימצתם זה כבר הסת. ???? מה אני כלא שמאלני לא כחול לבן שהוא סמל מדינתי !!! שירתתי בצהל 3 שנים ועוד שנה וחצי בבית ספר הטכני של חיל האויר ששם לימדו אותי מקצוע צבאי על חשבוני !!! וכל זה למען הדגל כחול לבן !!! הוי שכחתי גם 30 שנה מילואים למען הכחול לבן !!! מה אתה עשית למען המדינה ???? כלום !!!! הוי שכחתי נלחמנו בסיני שלושה אחים למען. מדינה שהגנרלים שלך קודמיהם שלחו אותנו למות שם !!! איפוא אתה נלחמת ואם בכלל !!! את אמא שלי שלחו הגנרלים שלך למות ברעב עם קיצבת ביטוח לאומי מגוכחת !!!!!!! ואתם המסיתים הגדולים טוענים שאנחנו הלא שמאלנים מסיתים !!! מה השלב הבא בהסתה שלכם לשלוח אותי לתורכיה ממנה עלו הורי ???????
5
קונה או מוכר
אבו נאצר | 14-03-2019 11:42
לדידו של כתב במחנה, יש דברים שצריך להסתכל אחורה, אבל לגבי אשכנזי לא צריך להסתכל אחורה! תגיד לי מי אתה ואגיד לך מי חברך...
6
אני לא מסוגל לומר אמת. אני נכלולי
לפיד | 14-03-2019 14:04
אין אצלי משפט אחד שהוא אמת. שיקרתי בע-ות שנתתי במשטרה נגד נתניהו. שיקרתי בעניין מילצ'ן. שיקרתי כאשר טענתי שהצבעתי פעם לבגין ופעם לרבים אתם יודעים שהייתי אז ילד ולא הייתה לי זכות הצבעה. תעזרו לי לומר אמת. תצביעו לי... ואמשיך לשקר לכם