נגד תגלית: סטודנטים יהודים יפגשו עם פלסטינים

שדולת השמאל ג'יי סטריט תציע לסטודנטים יהודים מארה"ב לישראל סיורים ללא עלות ברמאללה וחברון ומפגש עם פלסטינים ופעילי שלום: "תגלית סירבה לפתח את הכיוון הזה. אנחנו נספק מודל חינוכי"

נגד תגלית: סטודנטים יהודים יפגשו עם פלסטינים
  תגלית. צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לא רק תגלית. כבר בחודש יולי גם שדולת השמאל ג'יי סטריט תציע טיול ללא עלות לסטודנטים מארה"ב לישראל. השינוי: עיסוק בנושא הכיבוש והצגת הסכסוך הישראלי-פלסטיני מהצד השמאל של המפה.

בטיול הראשון יצאו 40 סטודנטים מרחבי ארה"ב לסיור בישראל ויכלול סיורים ברמאללה ובחברון וסיור בהתנחלויות, ובנוסף גם פגישה עם פעילי שלום ישראלים ופלסטינים.

היוזמה החלה לאחר עצומות והפגנות שהתקיימו במחאה על החומרים המועברים בטיולי תגלית כשהם מראים רק צד אחד בסכסוך ולא כוללים גם פלסטינים שיספרו על החיים בכביש צבאי.

מג'יי-סטריט נמסר כי מאות סטודנטים פנו לנציגי תגלית בשבועות האחרונים אם הם יכילו בסיורים גם דיונים על "הכיבוש" ואם יכלילו שיחות עם פלסטינים, אולם לא נענו.

לדברי השדולה, צעירים יהודים חייבים לפתח הבנה עמוקה יותר על החיים בישראל ולכן יש צורך גם בשיחות עם ישראלים ופלסטינים רבים. כך יהיה ניתן להבין על אורח חיים בגדה המערבית, וכי "מאחר שתגלית סירבה לפתח את הכיוון הזה, אנחנו נספק מודל לביקור מגוון וחינוכי שבני דורנו ירצו להשתתף בו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
הכל במימון היהודון סורוס.
המשקיף | 14-03-2019 18:33
הכל במימון היהודון סורוס.