בגיל 46: הלך לעולמו איציק רייזנברג ממופע הארנבות של ד"ר קספר

המוזיקאי איציק רייזנברג, הלך היום לעולמו בגיל 46. רייזנברג היה הבסיסט וממייסדי להקת מופע הארנבות של ד"ר קספר ועזב אותה עקב חזרתו בתשובה

עצוב: הלך לעולמו המוזיקאי הישראלי שחזר בתשובה
  (צילום: מתוך אינסטגרם/ orenbarzilay1@)

המוזיקאי איציק רפאל רייזנברג, הלך היום (ד') לעולמו בגיל 46, בעקבות המחלה טרשת נפוצה איתה נאבק למעלה מעשור.

רייזנברג שהיה אחד ממייסדי להקת מופע הארנבות של ד"ר קספר, היה גם הבסיסט הראשון של הלהקה במשך שלושה אלבומים, שיצאו בתחילת שנות ה-90 והניבו להיטים כמו "את לא מבינה(בשמלה אדומה)", "אחלום לנצח" ו"תראו אותי" . בעקבות חזרתו בתשובה פרש מהלהקה, ומשנת 2003 חלה בטרשת נפוצה.

חברי הלהקה "מופע הארנבות של ד"ר קספר", נפרדו מרייזנברג ומסרו: "אחינו האהוב, מוזיקאי מחונן ואדם יקר, המורשת שלך תהיה איתנו לנצח, יהי זכרו ברוך".

גם חברו ומנהיג הלהקה, אורן ברזילאי שלקה בתסמונת גיאן-בארה, ששיתקה את כל גופו והצליח להירפא. נפרד מרייזנברג בפוסט מרגש: "היינו שנינו הילדים של התעשייה, קיבלנו הצלחה בגיל מוקדם. גדלנו יחד לתוך העולם של הקספרים. היית האדם הכי מצחיק שהכרתי וכישרון ענק. אהבת מוזיקה והיא אהבה אותך חזרה. לך לדרכך בשקט ושלווה אח יקר איציק רייזנברג יהי זכרו ברוך".

בראיון לNRG, שנערך ב2012, סיפר רייזנברג על חזרו בתשובה והרגע בו החליט לפרוש מהלהקה "קראתי את הספר 'בין מאגיה שחורה למיסטיקה', שהראה שתורות האינדיאנים וההודים קשורות לקבלה היהודית", נזכר רייזנברג. "פתאום הבנתי שיש קדוש ברוך הוא. גיליתי את האור. ויחד עם חברה שלי התחלתי לחזור בתשובה".

בשנת 1995, בתוכנית של דני סנדרסון בערוץ הראשון הצהיר רייזנברג לראשונה שהוא לא מוכן להופיע יותר בשבתות "אני זוכר את הרגע  הזה ישבנו, חברי קספר, מאחורי הקלעים והכרזתי לראשונה בפניהם שאני לא מופיע בשבת. הם קיבלו את זה רע מאוד."סיפר רייזנברג "יכול להיות שהייתי ממשיך ומסכים להופיע בפני קהל מעורב לו רק היו מוצאים נגן מחליף לשבתות. אבל הם לא קיבלו את זה, ולכן עזבתי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
מחלת הטרשת הנפוצה אינה מחלה סופנית כלל!
חולה בטרשת נפוצה | 15-03-2019 13:14
מאיפה הבאתם את זה שהוא נפטר מהמחלה? פשוט אין דבר כזה, בלתי אפשרי למות מהמחלה הזאת!