נתניהו: "מתנהלים מגעים עם 6 מדינות מוסלמיות"

ראש הממשלה חשף כי הממשלה מנהלת מגעים עם מדינות מוסלמיות, שעד לאחרונה היו עוינות למדינה. לדבריו, "זו בשורה חשובה מאין כמוה לטובת תהליך השלום"

נתניהו: "מתנהלים מגעים עם 6 מדינות מוסלמיות"
  נתניהו נפגש עם שר החוץ של עומאן (צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף היום (שלישי) כי הממשלה מנהלת מגעים עם מדינות מוסלמיות, שעד לאחרונה היו עוינות למדינה. את הדברים אמר בנאומו בטקס האזכרה לראש הממשלה לשעבר לוי אשכול.

"ישראל מקיימת יחסים עם שש מדינות מוסלמיות חשובות שהיו עד עכשיו עוינות כלפי מדינת ישראל" אמר. "זו בשורה חשובה מאין כמוה לטובת תהליך השלום".

(וידאו: עומר מירון, לע"מ, סאונד: ניר שרף, לע"מ)

עוד ציין כי "חלק משכנותינו יכירו בישראל רק כאשר הם יראו בה עובדה מוגמרת. ישראל מקדמת את תהליך ההכרה וההסכמה עם יתר שכנותיה, אך לא עם כולן. אנחנו מקדמים זאת מול חלקים נרחבים בעולם הערבי והמוסלמי- אך הציבור רואה רק חלק קטן מהנורמליזציה עם העולם הערבי. הרוב הגדול בסתר".

נתניהו הוסיף והתייחס לפועלו של לוי אשכול, זאת לרגל ציון 50 שנה לפטירתו של ראש הממשלה השלישי. "אשכול לא שש למלחמות מיותרות, בדומה לכל מנהיג אחראי של מדינת ישראל" טען. "הוא הבין את מחיר המלחמה, אבל כשהיא נכפתה עליו היה לו ברור שעלינו להדוף בעוצמה את התוקפנות. אמנם דיין החליף אותו כשר ביטחון כמה ימים לפני המלחמה, אבל צריך לומר בבירור – נצחוננו המוחץ, כולל הסרת האיום הסורי מעל צוקי רמת הגולן, הושג באמצעות המוכנות של צה"ל שאשכול קידם בשנים שלפני המלחמה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מספיק להתלהב מכול מדינה ובמיוחד מוסלמית שמסתכ
קובי | 12-03-2019 21:37
לא מעניין אותי קשר עם מדינות מוסלמיות,מעניין אותי בטחון האישי בארץ.