הצעיר מהכפר הערבי קבע מזוזה בדירתו

ל. נולד בכפר ערבי לאם יהודייה ואב מקומי, אך מותה הפתאומי של אמו בתאונת דרכים, גרמה לו לרצות לחזור לשורשיו היהודיים בעודו בן 16 בלבד. לאחרונה נפתח פרק חדש בחייו החדשים עם קביעת המזוזה בדירה שנשכרה במיוחד עבורו

הצעיר מהכפר הערבי קבע מזוזה בדירתו

ל. נולד וגדל בכפר ערבי בגליל כבן לאם יהודייה שעלתה מחבר העמים ולאב ערבי. אמו נדרסה למוות בעודו בן 16 בתאונה מסתורית, שעד היום לא ידוע האם הייתה רצח מכוון על ידי הבעל הערבי או אכן בתאונת דרכים. מותה הטראגי של אמו, הביאה את ל' לחקור את מוצאו היהודי שעליו סיפרה לו אמו. הוא לא ידע ולו אות אחת בעברית או מושג קלוש ביהדות, אבל כוח רצון עז להמשיך את המורשת של אמו שנקטפה ממנו באכזריות דחף אותו לצאת למסע ארוך.

הוא עזב את הכפר באישון לילה ופנה לעמותת רווחה בעיר יהודית סמוכה שהפעילה מקלט לנערים שנפלטו מבתיהם או ממסגרות חינוכיות וביקש עזרה. אנשי העמותה עזרו לו ללמוד את כתיבת וקריאת השפה העברית ונתנו לו מקום חם להניח את ראשו. כשל' סיפר לאחד המתנדבים במקום שאליו נקשר, את קורות חייו ואת העובדה שהוא רוצה ללמוד יותר על העם היהודי, חיפשו השניים ברשת האינטרנט אחר ארגון שיוכל לתת מענה לצרכיו, וכך הגיע ל. ליד לאחים.

בשלב זה חל אירוע מצער נוסף בחייו של ל., כאשר אחיו לא יכל לעמוד בקושי שבפטירת אמם, חלה מרוב צער ונפטר. ל. נשאר בודד בחייו החדשים, אבל למרות זאת החליט שלא לסטות מהמטרה שהציב לעצמו והתעקש להמשיך בדרכו למרות כל הקשיים הטראגיים והלא נתפסים בהם נתקל.

צילום: יד לאחים

אנשי יד לאחים מיהרו להגיע למקלט שבו שהה ל. ולבקשתו החלו ללמוד אתו יהדות. בתקופה האחרונה נפתח פרק מרגש נוסף בחייו החדשים של ל. ובחזרתו לעם היהודי. אנשי יד לאחים עזרו לו למצוא מסגרת תורנית הולמת שבה יוכל להשלים את היהדות שנגזלה ממנו בכוח הזרוע, ובו בזמן מצאו עבורו מקום עבודה הולם ודירה באזור לימודיו שתתאים לצרכיו. לצד אלו נרכשו עבורו תלושי מזון, ביגוד הולם וכל צרכי הבית.

הרב יואב-זאב רובינסון מיד לאחים המלווה אותו באופן הדוק ומשתדל למלאות את כל חסרונו, התכבד לקבוע יחד עם ל. את המזוזות בדירה החדשה. "ל. היקר התקדם לאחרונה בשלב מכריע נוסף, ואנו במשפחת יד לאחים נמשיך ללוות אותו ולתת לו את המעטפת המשפחתית שכה חסרה לו. בשביל עזרה כה גדולה ליהודי, כיף לקום בבוקר" מסכם רובינסון בסיפוק.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
זה הפיתרון! לגייר את כל הערבים!
להמשיך | 11-03-2019 19:12
לגייר את כל הערבים בעזה ובשומרון! גם יפתור את הבעייה הדמוגרפית, גם לא ישארו אוייבים.
צעיר "ערבי" קבע מזוזה
ירון | 12-03-2019 14:42
ה' יקום דמה ! ובתקווה שהאם יהודייה , אז גם הבן בעצם יהודי לפי ההלכה ( להבדיל מהאיסלם - דת של אלימות אפילו כלפי עצמם קל וחומר כלפי יהודים שהם פשוט אכולי שנאה עלינו ! )
2
יהי ה' עמו ויצליח בדרכו החדשה בנעימים וכל טוב
עידו 2 | 11-03-2019 21:25
מחמם את הלב
3
תצליח אחי היקר- ה' אתך
חבר | 11-03-2019 23:12
כיף שעוד יהודי מתוק כמוך יושב איתנו בארץ שלנו
4
הערבי שחזר לשורשים
תמרי | 11-03-2019 23:40
שורש של יהודי לא משתנה !!! זה מה שקורה שאימהות עושות טעויות וילדים משלמים מחיר יקר , טוב לפחות שהאמא סיפרה לילד את זהותו שהוא יהודי , וגם אני בטוחה שלא היה לא טוב בכפר כי כולם שם סובלים ..... וטןב שחזר לשורשים נאחל לו בהצלחה בדרך החדשה .