"הצדק ניצח": טל רוסו "כשיר" להתמודד במפלגת העבודה

השופט חנן מלצר נתן גושפנקה, למועמדות של השיריון, טל רוסו במפלגת העבודה וקבע כי הוא "כשיר להתמודד" בבחירות לכנסת ה- 21. רוסו: "עכשיו זה סופי. אני רץ ואני צריך אתכם איתי"

"הצדק ניצח": טל רוסו "כשיר" להתמודד בעבודה
  (צילום: תומר ניוברג/ פלאש 90)

המועמדות כבר אושרה בדיונים בוועדת הבחירות ביום שני שעבר, אך רק היום (ראשון)  ניתן לה גושפנקה השופט חנן מלצר שקבע כי "טל רוסו כשיר להתמודד" במפלגת העבודה בבחירות לכנסת ה- 21.

השופט שיפרסם בהמשך את ההחלטה המלאה, הוביל את הדיון המשפטי המורכב, לפיו, רוסו השתחרר משירות קבע בצה"ל לפני יותר משלוש שנים וכך הסתיימה תקופת הצינון הנדרשת לאלופים בצה"ל וכי שירות מילואים בתנאי קבע כפי שביצע, הוא שירות מילואים בהתנדבות.

רוסו, אלוף במיל' ששוריין במספר 2 בעבודה אמר לאחר ההחלטה: "עכשיו זה סופי. אני רץ ואני צריך אתכם איתי", פתח את הקמפיין שלו. "למפלגת העבודה יש דרך ברורה, יש לנו את הערכים הנכונים ויש לנו נבחרת מצוינת. קול למפלגת העבודה – זה קול בטוח לשינוי. מהפך שלטוני יקרה רק אם מפלגת העבודה תהיה חזקה".

בתום הסאגה הארוכה הוסיף: "דיברנו מספיק. עכשיו חוזרים הביתה, לעבודה. תצטרפו אלי וביחד נוביל לשינוי במדינה".

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי אמר גם הוא בתגובה על האישור: "הצדק ניצח. הישראלים ניצחו. שמח שהישראלים שמשרתים במילואים ותורמים למדינה ניצחו. טל הוא לוחם ומנהיג ששירת את המדינה עשרות שנים, מנהיג שדורות של לוחמים הלכו והולכים אחריו. היום טל מתגייס סופית לשורות מפלגת העבודה וביחד נוביל שינוי בישראל".

השופט מלצר הודיע ביום שני שעבר כי ישנה בעייתיות במועמדותו של האלוף במיל' במפלגת העבודה, וזאת מכיוון שלא חלפו 3 שנים מיום פרישתו מהצבא עד לכניסתו לפוליטיקה, כפי שמחייב החוק. אתמול פנתה מפלגת העבדה למלצר בדרישה לאשר את מועמדותו של רוסו שאמר כי היה בשירות מילואים פעיל, אך לא נשא כל אופי של שירות של קצין בצבא קבע.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אחרי אישורו.עדיף בן דהן/מחל,מבן גביר/טב=רע
סרוג אמת ולא מתחזה. | 11-03-2019 10:10
עמדות אפשר ביושרה ולא באלימות. בן דהן או ישי.