הרב יצחק יוסף: "נשות הכותל דוחקות את רגלי השכינה מהכותל"

הרב הראשי לישראל יצחק יוסף פנה ליועץ המשפטי לממשלה ודרש להתערב בהיתר שניתן לנשות הכותל לקיים תפילה עם רמקולים: "השכינה לא זזה מעולם מהכותל, אבל נשות הכותל דוחקות את רגליה"

הרב יצחק יוסף: נשות הכותל מפריעות לשכינה
  צילום: דוד כהן פלאש 90

"מבזות את כל היקר והקדוש לנו": הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף פנה היום (חמישי) במכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומחה על ההחלטה לאשר לנשות הכותל לקיים תפילה בליווי רמקולים בראש חודש.

"מעולם לא זזה שכינה מהכותל המערבי. במעשיהן של 'נשות הכותל' יש משום דחיקת רגלי השכינה חלילה ואוי לנו שכך עלתה בימינו. כל מטרתן היא ביזוי כל הקדוש והיקר לעם ישראל".

הרקע למכתבו של הרב יוסף, היא עמדת המשנה ליועמ"ש, המתירה לנשות הכותל לקיים את תפילת ראש חודש בליווי רמקולים. במכתבו, מבקש הרב הראשי מהיועמ"ש לפעול "בכל דרך למניעת ביזוי הכותל".

"אני פונה אל כבודו בלב קרוע" כותב הרב, "לאחר שנחרדתי לגלות במכתבו של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מתן הכרה לחילול הכותל המערבי על ידי הקבוצה הנקראת 'נשות הכותל'. יובהר, הכותל המערבי הוא מקום קדוש ודינו כבית מקדש מעט ואין כל היתר לנהוג בו קלות ראש. מטרתן של אותן נשים היא אחת, ביזוי הקדוש והיקר לעם ישראל. ועתה הגדילו לעשות כשהן מבקשות להפעיל מערכת הגברה ברחבת הכותל המערבי על ידי מה שהן מכנות 'חזניות' תוך חילול נורא של המקום."

הרב הראשי מדגיש כי הרבנות הראשית לישראל נושאת באחריות לכותל: "על פי חוק ועל פי כל מידה של צדק והיגיון, הרבנות הראשית היא הגורם האחראי הבלעדי על שמירת קדושת המקום, היא זו שקובעת מהו מנהג המקום והיא זו שעליה מוטלת האחריות והחובה לוודא כי קדושת הכותל תישמר"

"מעולם לא זזה שכינה מהכותל המערבי" ממשיך הרב. "במעשיהן של 'נשות הכותל' ובמתן ההיתר להן לפעול כרצונן במקום, יש משום דחיקת רגלי השכינה חלילה ואוי לנו שכך עלתה בימינו. אבקשך לפעול בכל דרך למנוע את חילול המקום".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
רל"ש של הקב"ה
mch | 07-03-2019 19:48
אני מאוד מתנגד לפעולות של נשות הכותל. אבל לא ראיתי מינוי של הרב יצחק יוסף לראש הלשכה של הקדוש ברוך הוא. למיטב ידיעתי הוא גם לא חשוף לדיווחים של הלשכה.
תודה לבורא עולם ששתל בדורנו את מרן הרב שליט'א
עידו 2 | 14-03-2019 7:47
מרן הרב שליט''א, הולך צעד אחד צעד בעקבות אביו הגדול זצ''ל. יהי ה' עמו להורות לנו את הדרך אשר נלך בא.
2
אין
בת דל | 08-03-2019 7:15
דוס מחורבן
את בהמה
לתגובה 1 | 11-03-2019 16:26
פמיניסטית בחצי שקל שמרוב חוסר ביטחון בוחרת להתחכות אחר הגברים, מחורבן זה הרב ההומו שלך
3
הרבנות והמקום
שילה | 11-03-2019 21:08
המוסלמים הפונים את הישבן למקום המקדש, זה מה שהיה צריך להדאיג את הרב הראשי. שיניח את הנשים האלה ויעלה להר הבית!
4
רבנו
יצחק עובדיה | 07-05-2019 17:58
רבנו!!!!!!