רבנים סרוגים בקריאת חירום: "בואו לכותל"

לקראת הפרובוקציה הצפויה להיערך מחר בכותל המערבי על ידי נשות הכותל, רבנים סרוגים פרסמו קריאה לציבור להגיע מחר להתפלל בכותל "מול חילול השם"

רבנים סרוגים בקריאת חירום: "בואו לכותל"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

לקראת הפרובוקציה המתוכננת של נשות הכותל מחר בבוקר (שישי) ברחבת הכותל, הודיעו רבנים בכירים כי הם מצטרפים לתנועת חזון בקריאה להגיע מחר אל רחבת הכותל לתפילה מול הניסיון לפגוע בקדושת המקום. בין הרבנים ניתן למצוא את הראשון לציון לשעבר ורבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר, נשיא מוסדות ישיבת הר המור הרב צבי טאו וכן את הראשון לציון לשעבר הרב בקשי דורון.

במכתבם, כותבים הרבנים כי" הכותל המערבי הוא שריד בית מקדשנו אשר ממנו "לא זזה שכינה מעולם", ואותו פוקדים מיליוני יהודים בכל שנה לשטוח תפילותיהם לפני בורא עולם".

"לצערנו, בשנים האחרונות המקום הקדוש מהווה מוקד לפרובוקציות חמורות שחוזרות ונשנות על ידי קבוצת נשים המכנות עצמן כ'נשות הכותל', אך בפועל מחללות את הכותל, מפריעות לתפילה ומטרתן האמתית בשילוב הארגונים הרפורמים היא לפגוע במסורת ישראל והתורה המסורה מדור דור ולהחליש את היהדות במדינת ישראל" הוסיפו הרבנים.

עוד נכתב במכתב כי "הובא לידיעתנו, כי אותם ארגונים מתכוונים לעלות מדרגה בפעולתם הנוראה ולהגיע בראש חודש הקרוב, יום שישי א' אדר ב', עם קהל גדול של מאות פעילים לרחבת הכותל, בכדי ליצור במקום הקדוש פרובוקציית ענק וחילול הקודש רפורמי המוני תוך ביזוי המקום הקדוש וזלזול בתורת ישראל".

"על כן באנו בזאת, מחשש לחילול ה' הנורא העלול להיות במקום, ו"אין מקיפין בחילול ה'", לקרוא לכל מי שקדשי האומה יקרים ללבו לבא באותה העת אל הכותל לתפילת שחרית המונית שתתקיים בשעה 6:45, ולזכות להיות מהפועלים עם א-ל המודיעים קבל עם ועולם כי קדושת שריד מקדשנו אינה למרמס חלילה, וכי 'זאת התורה לא תהא מוחלפת" כתבו הרבנים.

לסיום כותבים הרבנים במכתבם "וכמאז כן עתה, נזכה שכל הצרות הרוחניות והגשמיות גם יחד ייהפכו לטובה, נגיע ל-'ליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר' בגאולת ישראל השלמה ובניין בית מקדשנו במהרה בימינו אמן"

על המכתב חתומים הרב עמיאל שטרנברג, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב משה בן אבו, הרב שלמה אבינר, הרב דוד פנדל וכן רבנים נוספים. רבה הראשי של ירושלים והראשון לציון לשעבר הרב שלמה עמאר, הוסיף בכתב ידו על המכתב, וכתב כי "מצווה גדולה לעמוד על משמרת הקודש והמקדש".

נזכיר כי בתנועת חזון הסבירו את החשיבות של המהלך ואמרו כי בעקבות פנייה של ארגון ליב"ה לרב הכותל ולקרן למורשת הכותל בבקשה לאשר להם להשתמש במערכת הגברה במהלך תפילת ר"ח אדר ביום שישי, השיב הרב רבינוביץ כי הוא לא משנה את דעתו בעניין ושהם יפעלו על פי שיקול הדעת במקום. לכן, על פי דבריו של הרב רבינוביץ, רק במידה ויהיה רוב של מתפללים אורתודוכסים ברחבה, הם יכלו להפעיל מערכת הגברה במקום. במידה ולא יהיה רוב, זכות ההפעלה של מערכת ההגברה תועבר לטובת הטקס תפילה של נשות הכותל, תוך פגיעה במתפללים ובניגוד להלכה.

אתמול (רביעי) פרסמו בתנועה כי הם יוצאים במימון המונים בעזרה למימון האוטובוסים לאירוע בכותל, תחת הכותרת "השנה נותנים מחצית השקל לכותל המערבי". בתנועת חזון מסבירים את המהלך ואומרים כי ישנה דרישה גבוהה מאוד לאוטובוסים שיגיעו מכל רחבי הארץ במטרה להשתתף באירוע התפילה. בארגון אומרים שביום שישי תוכרע בכותל המערבי השאלה האם יהיה חילול השם ברחבת הכותל או קידוש השם גדול, וכל זה תלוי במספר האנשים שיגיעו לרחבת הכותל ביום שישי.

לכן, החליטו בתנועה לפתוח פרוייקט שדרכו כל מי שרוצה לעזור במימון האוטובוסים ובכך להביא עשרות אנשים נוספים לתפילת ראש חודש, יוכל לעשות את זה. כל אדם יוכל להחליט האם הוא תורם סכום של מושב אחד, אוטובוס אחד, או סכום הגעה של מוסד שלם.

עוד נזכיר כי מחר מתכננות נשות הכותל אירוע גדול בו הן מציינות את יום האישה הבין לאומי וכן 30 שנה להקמת הארגון. על פי הצפי של נשות הכותל, לאירוע צפויות להגיע 1,000 נשים. בפוסט שפרסמו נשות הכותל בדף הפייסבוק שלהן נכתב כי "ב1967 שחררו את הכותל גברים בקסדות, היום משחררות את הכותל נשים בטליתות". בהמשך הפוסט קוראות נשות הכותל לנשים נוספות לבוא ולהצטרף למאבק שלהן על מנת שנשים לא ימחקו מהמרחב הציבורי וכן והמשיך את השינוי שהן החלו בתודעה הציבורית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מה הפחד מכמה נשים מוזרות טלית?
טירוף | 07-03-2019 17:28
מה זה כל כך מפריע?
2
רבנים סרוגים?
שרי | 07-03-2019 17:56
הכותרת מטעה - למה מכנים את הרבנים האלה סרוגים? הרבנים האלה הם חרדים, גם אם לאומיים.
3
הרב אלישיב והגרע יוסף סמל הורו לתת לרפורמים ח
ארבעה חילוקי כפרה... | 07-03-2019 21:12
בכלל לא רק לחרדים