הכר את המועמד: משה (קינלי) טור-פז- כחול לבן

בפינתנו 'הכר את המועמד' אנחנו מנסים להכיר את אלו שהחליטו לקפוץ אל המים הפוליטיים הסוערים ולרוץ לכנסת ה-21. בקשנו מהם לענות על כמה שאלות ולשלוח תמונה מייצגת

הכר את המועמד: משה (קינלי) טור-פז- כחול לבן
  (צילום: אילן בשור)

שם: משה (קינלי) טור-פז

גיל: 46

מצב משפחתי: נשוי +5

מפלגה: כחול לבן

מקצוע: איש חינוך

איך היית מגדיר את עצמך במשפט אחד: אני  איש משפחה, איש חינוך. אוהב אנשים. אוהב את ישראל. אוהב את היהדות. עוסק בחינוך כמקצוע ובמילואים כסוג של תחביב. וקינלי זה כינוי מילדות שהוא קיצור של שם המשפחה הקודם שלי (קילנגולד).

איך אתה מתחיל את הבוקר שלך: מתחיל את הבוקר עם כוס קפה שחור. מעיר את הילדים. מכין להן אוכל למהלך היום. מתפלל ויוצא לעמל יומי.

למה לי פוליטיקה עכשיו: לקבוצת הווטסאפ של אנשים שמסייעים לי בהתנדבות בכניסה לפוליטיקה קוראים "למה לי פוליטיקה עכשיו". התשובה הפשוטה היא שזו הדרך להשפיע ולשנות. בחינוך. בחברה. בביטחון ובכל תחום בו אוכל לתרום.

האישה שאיתי: שלומית, מנהלת מזה 6 שנים את בית מדרש אלול לדתיים וחילונים בירושלים וברחבי הארץ. יו"ר ארגון רשות הרבים המכנס כ-40 ארגונים להתחדשות יהודית. עוסקת בלימוד תורה בגישה רחבה ומכילה. מרצה בחסד ושותפה לחיים.

אם לא הייתי במפלגה הנוכחית הייתי רץ ב:  אם לא הייתי במפלגה הנוכחית אני לא חושב שהייתי רץ בפוליטיקה. אני נמצא בצד הימני של המפה וחשובה לי שותפות אמת עם כל חלקי האוכלוסייה לכן המרכז הוא המקום בשבילי.

 כך נראה שולחן השבת שלי:  שולחן השבת שלנו מורכב מאוכל שאשתי ואני מכינים. אני אופה חלות ומכין את הבשר או הקדירה, היא את המרק, הסלטים והתוספות. הילדים מסביב. לעיתים קרובות חברים ואורחים. הרבה דיבורים. צחוקים. משחקים "שני דברים שמחים ודבר לא שמח שהיו לי השבוע" בסבב שמתנהל מהקטנה לגדול. אומרים דברי תורה ופותרים את החידונים ממקור ראשון ומהארץ. שילוב ייחודי שאהוב עלינו. בדרך כלל השולחן נגמר מאוחר. הילדים פורשים בשלב מסויים לחברים מבני עקיבא ונשארים רק המבוגרים. הברכה מתבצעת במדורג, לפי היוצאים.

אני הכי אוהב: לשבת לדבר עם אנשים טובים. את התחושה שאחרי עשיית  כושר גופני כשהאנדורפינים זורמים בדם. ואת הסיפוק מעשיית מעשים חשובים ומשמעותיים לחברה.

מעצבן אותי כש: מעוותים את היהדות ומשתמשים בה לדברים שאני מאמין שמחללים שם שמים. רבי ומורי הרב עמיטל ראש ישיבת הר עציון נהג לומר בכל הזדמנות שבסוף כל המעשים הם או חילול השם או קידוש השם.

ספר שאני קורא עכשיו: סיימתי את "הראיון האחרון' של אשכול נבו. נמצא באמצע מסכת חולין בלימוד הדף היומי.

בחרתי את התמונה הזו כי זו תמונת שנה טובה שאנו מחלקים כמשפחה כבר 20 שנה. מאז שנולד ילדנו הבכור והיא מבטאת את העוגן שלי בחיים. המשפחה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
החיבור ל"מפלגה" האיומה הזו הוא חילול ה'.
מקום מגורים? | 07-03-2019 16:02
החברים הדומיננטים בה הם אנשי שמאל קיצוני (דוגמא בולטת: יעל גרמן,עופר שלח)אנטי דתיים(דוגמא בולטת: יאיר לפיד),אנטי חרדיים( כמעט כולם...).הנסיון לדמות אותה כמפלגת מרכז הוא שקרי.הם משתמשים בקינלי ודומיו כעלה תאנה.
2
נשמע איש נהדר
עמיר | 07-03-2019 19:02
מאחל לו שיצליח להשפיע בחיים הציבוריים. צריך אנשים טובים כמוהו.