אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב רפי פרץ באולפן סרוגים: "כחול לבן" יפנו 150 אלף יהודים מהבית

הרב רפי פרץ, יו"ר איחוד מפלגות הימין, באולפן סרוגים מתייחס לחברות שלו עם גנץ אבל מבהיר: "הם יקפיאו מחוץ לגושי ההתיישבות", על גדודים מעורבים בצבא: "זה לא בריא, זו סכנה"

הרב רפי פרץ נגד כחול-לבן: "יפנו 150 אלף יהודים"
  צילום: סרוגים

יו"ר איחוד מפלגות הימין הרב רפי פרץ מתייחס באולפן סרוגים לסוגיות הרבות שעל הפרק, ביניהן, מיכאל בן ארי, "זהות", והקשר עם הרב טאו והרב צוקרמן:

בראשית דבריו, מתייחס הרב פרץ לגירוש מגוש-קטיף, ונדרש לשאלת ההתחבקות עם חיילים במכינה בעצמונה: "זה לא נבע ממחשבה עמוקה, זה הדי.אן.אי הפנימי שלי, הדי.אן.אי הפנימי של המכינה, החבורה הזו התגייסה שבועיים אחרי זה לצה"ל, אוי ואבוי אם היו צריכים להתעמת חס ושלום עם חילי צה"ל, זו סיטואציה בלתי אפשרית. אני התחבקתי עם בחור בן המכינה, עם צוער אח שלו, גם הוא למד במכינה".

על בני גנץ הוא אומר: "מפלגת כחול לבן – אפשר להחביא את זה – אבל הם נוקטים בדרך שאומרת שמאל. אומרת שיש גושי התיישבות וזה אומר להקפיא את כל השאר, או אם זה בתוכנית טראמפ, אז זה אומר לפנות 150 אלף יהודים מאדמתם".

לא אכפת לי שיהיו לוחמות

על סוגיית גיוס לוחמות לצה"ל, מחלק זאת הרב רפי בין לוחמות לבין לוחמים ולוחמות יחד: "אני נגד זה שהיו גדודים מעורבים. אני חושב שזו סכנה, שזה לא בריא, בנות שצריכות לסחוב כמו בנים והצבא נתן על זה את הדעת, בנות ובנים שנמצאים בזמנים מאוד אינטימיים יחד, יש לוחמים ולא אכפת לי שיהיו לוחמות, אבל לא ביחד. אני נאמן לפסק הרבנות הראשית שבת צריכה ללכת לשירות לאומי"

מיכאל בן ארי

הראיון התבצע תוך כדי הדיון על פסילתו של מיכאל בן ארי, והרב רפי נשאל על חוות הדעת של היועמ"ש שביקש לפסול את מיכאל בן ארי: "אני אדבר אחרי, אנחנו נאמנים לחוק, וחוות הדעת אומרת דבר אחד.. אני רואה את חנין זועבי ועופר כסיף ובכל זאת הוא ממשיך, אם שמה הוא ממשיך ופה לא משהו לא ברור לי. לכן אני מחכה".

הרב רפי מוסיף: "הלכנו לבלוק טכני מתוך אחריות לאומית. אני שאלתי אותם האם אתם תזלזלו בחיילי צה"ל- התשובה הייתה לא, האם אתם תאפשרו איזשהו פתח לפגיע בערבי חף מפשע- התשובה הייתה לא,  שאלתי האם תג מחיר זה דבר שאתם קורצים עליו עין- התשובה הייתה לא, אני לא מאותו בית מדרש אבל אחרי שלושת התשובות הללו אמרתי אנחנו הולכים יד ביד".

מכבד את נפתלי בנט

נראה שהרב רפי ממתן את יחסו לנפתלי בנט כשנשאל על הביטויים הקשים נגדו אמר: "אמרתי שהמעשה לא ראוי ומכאן ואילך אני מאוד מכבד את הדרך שהוא בחר בה ואני חושב שהבוחר יאמר את דברו, ולציונות הדתית יש רק בית אחד.  אם יהיו כאלה שיבחרו ללכת איתו, הם לא אויבים".

איך סרוג מצביע 'זהות'?

"זהות זו תופעה שאני עוד לא מספיק קולט אותה" אומר יו"ר איחוד מפלגות הימין, "תופעה שאני לא מבין בדיוק איך מישהו מהציונות הדתית בוחר להיות בה".

בקשר עם הרב טאו

על הקשר עם רבני הר המור: "אני בקשר גם עם הרב טאו, גם עם הרב צוקרמן גם עם הרב דרוקמן, גם עם עוד רבנים, אנחנו מדברים מעת לעת, זה לא בכדי לברר סוגיה מסוימת, אני רואה את כל הקשת של הציונות הדתית כולם, מהקצה האחד ועד הקצה השני בתוך האורתודוקסיה של הרבנות. אני רוצה לראות את כולם במועצה גדולה, אני רוצה לראות נשים"

"אנחנו מדברים מעת לעת זה לא בכדי לברר סוגיה מסוימת, אני רואה את כל הקשת ומדבר עם כל הקשת של הציונות הדתית". מוטת הכנפיים שלי היא מוטת כנפיים שמכילה את כולם, פריפריה, חרד"לים, מיינסטרים לייטים כולם, דרך אגב גם הבית הפרטי שלי הוא כזה, יש לי כאלה ואחרים וגם חילוניים וכולם בניי".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
גדעון סער יפנה 400 אלף
מה עדיף? | 06-03-2019 19:24
גאולה וגדעון אבן כבר סגרו את כל הפרטים. השועלים מחכים להגשת כתב האישום
2
צמרת סרוגים נכנעו ל-וטו/אוסלו.בן קודם למקום27
הולכים למקור=מחל. | 06-03-2019 19:44
עדיף בן דהן על פני בן גביר. טוב שבן ארי לא ניפסל. לסרוגים מגיע 4-5 מנדטים. לא ראויים לדו סיפרתי.
3
מראיינים רפורמיים, בושה. 7 שאלות על "לוחמות"
לצנזר דחוף | 06-03-2019 19:58
איזה לוחמות בדיוק? בנות יכולות להיות לוחמות בצהל? אמורות להיות לוחמות?? תתביישו על השטויות שאתם מפיצים נגד התורה ונגד ההלכה. אתר הוצאה בשאלה.
4
גם טובים מסוגלים לריקנות ערכית
חיים | 07-03-2019 11:35
ממש רואים איך הכסף התפקידים והפרנסה מעוותים נפש אדם. מפלגת הימין מנוגדת לדת משה וישראל והכל למען הכסא בכנסת. בושה לסרוגים שפויים.
5
למנהיג חלש וחסר כריזמה אין ברירה אלא לדקלם
ינקול | 07-03-2019 13:41
כתוכי את מה שמכתיב לו אדונו (חובב הסיגרים והשמפניה,המבלה במסעדות טריפה בניו יורק )
6
הכי משמעותי: סוף הראיון
משה | 07-03-2019 14:45
בעיני הדבר הכי משמעותי הוא סוף הרעיון: רפי פרץ משבח את עצמו בכך שיש לו ילדים חילונים...