אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

על חודו של קול: בן ארי יוכל להתמודד בכנסת

ועדת הבחירות בראשות השופט חנן מלצר, דחתה את החלטת היועמ"ש וקבעה כי ד"ר מיכאל בן ארי מעצמה יהודית יוכל להתמודד לכנסת. ההחלטה עברה בחודו של קול: 16 נגד הפסילה ו-15 בעד

על חודו של קול: בן ארי יוכל להתמודד בכנסת
  צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

לאחר דיונים שנמשכו החל מהשעה 10 בבוקר (רביעי), ולאחר דיון סוער ויצרי, ועדת הבחירות החליטה לאחר הצבעה כי ד"ר מיכאל בן ארי יתמודד בכנסת.

הדיון התקיים לאחר חוות דעת של היועמ"ש הבוקר בה החליט כי מועמדותו של בן ארי צריכה להיפסל.

ההצבעה נערכה בשלושה שלבים: הצבעה על ההצעה והבקשה של אורי בכור על חבירה טכנית של עצמה יהודית עם הבית היהודי והאיחוד הלאומי. ההצבעה נדחתה ברוב קולות. 1 – בעד, 25 – נגד, ו-5 נמנעו.

הצבעה שנייה היא האם לפסול את ד"ר בן ארי. 16 נגד, ו-15 בעד.

הצבעה שלישית: גם מועמדותו של בן גביר לא נפסלה.

בדבריו בדיון התגונן בן ארי, כאשר היה אחרון העולים על הדוכן, ואמר כי "אני האיש המסוכן שהיועמ"ש חושב שהוא לא יכול להיות בכנסת ישראל – אני,שהבן שלי הבכור עמד בסוף מסלול בגבעתי, שהבן שלי מתגייס עוד שלושה שבועות למסלול סייעת שריון. זו המסה הקריטית של הראיות".

עוד הוסיף: "יש לי תשעה ילדים. שניים מהם קרויים בנימין וטליה. בנימין בנו של מורי ורבי הרב כהנא הי"ד שנרצח ע"י איש אלקעידה".

"רבותי, אני לא גזען. ודאי ודאי ולא אשמות מכוערות אחרות. אפשר להפוך את בן ארי למטורף. אולי אפשר להתייחס לדברים שלי שאני אומר בצורה ברורה וקוהרנטית".

בן ארי התייחס לראיות קטועות וחלקיות שהציגו בעתירת הרפורמים: "שיטתיות של הוצאת דבריי מהקשרם", והוסיף לעצם הדיון: "אני מדבר רק על מי שלא נאמן למדינה. מי שנאמן לנו שיישאר פה. מי שלא נאמן לנו צריך ללכת מפה." "ניחמתי משפחה ערבייה נאמנה למדינת ישראל שבנה נרצח בפיגועה"."אני מדגיש גם היום: הערבים שנאמנים למדינת ישראל, אין לי בעיה איתם".לגבי התבטאויותיו על ערביי חיפה: "מדובר שם במפגינים שהפגינו למען רוצחי משפחת פוגל".

בן גביר: מאבק באויבי ישראל זה גזענות?

בדיון בוועדת הבחירות, התבטא בחריפות בן גביר על עצם הדיון בפסילת ד"ר בן ארי. לדבריו, כאשר דנו בפסילתה של זועבי, בית משפט העליון אמר כי על אף האמירות הקשות של זועבי, גם בתמיכה בארגון מזויין, אמרו כי יש להביא משקל להסבריה של זועבי אשר מטים את הכף נגד הראיות ומעוררים ספק באשר לעצמת הראיות. ולכן אין לפגוע בזכות שלה להיבחר לכנסת. גם כאשר קראה למצור על ישראל, גם בהשתתפותה בעצרת ניצחון לאחר צוק איתן, וכי יש צורך חיוני ביכולת לבחור ולהיבחר ולכן השתתפותה של זועבי חשובה. כך פסק העליון. גם היועמ"ש אמר אמר כי מדובר במקרה זה בהתבטאויות להבדיל ממעשים ולכן אין למנוע התמודדות.

אולם, הוסיף בן גביר, בית המשפט איפשר לחנין זועבי להיבחר לכנסת, וגם את עזמי בשארה, וגם באסל גטאס "והכל לתפארת הדמוקרטיה של מדינת ישראל". עוד הוסיף בן גביר, שנציגי היועמ"ש מונע את בן ארי זו "צביעות". בית המשפט אמר במפורש כי ציטוטים בפייסבוק, עיתונות והקלטות – זה לא מספיק, המבחן הוא המעשים. איך בוחרים מעשים? ישנם שני פרמטרים: מצע וחקיקה, כך לדבריו של בן גביר.

לאחר מכן הציג בן גביר דוגמאות של עצמה יהודית: האם מדינת ישראל כמדינה יהודית – זה גזעני? האם מאבק באויבי ישראל זה גזענות? עוד הוסיף כי מעולם לא אמרו כי כל הערבים הם אויבי ישראל, ולדבריו דווקא "מי שאומר שכל הערבים הם אויבים – הוא הגזען האמתי".

עו"ד איתמר בן גביר הוסיף כי חברת הכנסת שפיר ניסתה לקשר ביניהם כממשיכי מפלגת כך, אך לא מצאה הוכחות לכך. לדבריו: "הרב כהנא היה חבר כנסת, מנהיג, ונאבק למען יהודי ברית המועצות, נאבק נגד מי שאינו נאמן למדינה. אנחנו לא חותמים על כל חוק של הרב כהנא. הגשנו תצהיר על כך. אנחנו כן חושבים שהרב כהנא צדק בכך שדיבר על אם אין נאמנות אין אזרחות, צדק על יישוב ארץ ישראל, צדק על עונש מוות למחבלים, שפתח את שערי ברית המועצות".

עוד הוסיף: "אנחנו לא אנונימיים, נמצאים בתקשורת, בהרצאות, בחוגי בית, בהופעות, פעם אחת לא נשמע מאיתנו שכל הערבים הם אויבים".

עיסאווי פריג' ממרצ: אתם מכניסים לכנסת עם שטיח אדום טרנספריסט

במהלך הדיון בוועדת הבחירות המרכזית עיסאווי פרג' כינה את בן גביר: "גזען", בן גביר השיב: "אתה חושב שאתה על המרמרה? בסוריה לא היו נותנים לך לדבר"

לאחר מכן צרח פריג' על ח"כ דוד ביטן "אני נלחם על קיומי, אתם מכניסים לכנסת עם שטיח אדום טרנספריסט, בלי הגזענות לא הייתה שואה".

את הבקשה הגישה מפלגת מרצ, ואתמול מסר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את עמדתו כי הוא סבור כי יש לפסול את בן ארי בשל התבטאויות גזעניות שלו בעבר אך אין די בראיות שהוגשו לפניו כדי לפסול את עו"ד מיכאל בן ארי שהוצב במקום ה-8 ברשימה.

לשאלתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' מדוע הגיש היועמ"ש את חוות דעתו לוועדה, ענה יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר: "אני בקשתי מהיועמ"ש שיגיש חוות דעת כמשיב"

במהלך דיוני הפסילה: בן גביר הגיש כתב תביעה ע"ס חצי מליון ש"ח נגד סתיו שפיר – שפיר סירבה לקבלו בן גביר הגיש את כתב התביעה לידיה של שפיר, אלא שזו סירבה לקבלו מידיו; זאת לאחר שכתב התביעה הוגש הבוקר לבית משפט השלום בירושלים.

הנתבעות בכתב התביעה הן חברות הכנסת סתיו שפיר ומיכל בירן, לאחר שאלו כינו את אנשי עוצמה יהודית לפני מספר ימים 'נאצים'.

סתיו שפיר הגיבה: "ממשיכיו של כהנא מורגלים בשיטות האיומים אבל הפעם זה לא יצליח להם. הם לא יאיימו עלי, ולא יאיימו יותר על אזרחי ישראל. אנחנו נדאג להרחיק את הגזענים האלימים והמסיתים הללו – ממשיכי כהנא שגם תנועת הליכוד השוותה בינו לבין חוקי הנאציים – מבית הנבחרים של המדינה היחידה של העם היהודי"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
מיכאל כססנו צפורניים 8 שעות שמחים בנצחונך
אריק | 06-03-2019 17:30
שירבו רבים כמותך בעם הזה לאהבת ישראל אמיתית שאתה משדר לנו .
כן יאבדו כל אוייבך הרב בן ארי. יהי ה' עמך
עידו 2 | 06-03-2019 17:54
אמרו חז''ל מי שיש לו דין ודברים משפטיים שיערוך את המשפט בחודש אדר ואז וודאי ינצח. אמנם המנדלבליט הלז אינו גויץ אבל מעשיו של גויים הם.
2
ד"ר מיכאל בן ארי
אברהם פישר | 06-03-2019 17:35
יישר כוח גדול לחברי הכנסת שהצביעו נגד הפסילה והוכיחו בהצבעתם שהאמת בסופו של דבר מנצחת ככתוב בספר תהילים:אמת מארץ תצמח וצדק משמים נשקף
3
מי הצביע בעד ומי נגד?
מאיר | 06-03-2019 17:42
מי
4
תשכנעו חרדי ימני שרוף להצביע לו
מנש | 06-03-2019 17:48
יש לי בעייה גדולה עם הבית היהודי. לא עם הימניות שלו. אלא עם הטעויות החריפות שלו בהשקפה . מיסמוס דברי גדולי הדור.לפעמים גם בצביעות בדת .ואני לא נכנס לעניין של התנשאות למזרחים זה החל באבנר שאקי. שבסוף הודח. זה דומה למפ העבודה שמחסלים את ראשיהם שגם חשוב אבל כעת אנו בעת צרה היא ליעקוב. ונלחמים על כל קול. אם כן תשכנעו אותי אז אתן לכם 25 קול של משפחתי
5
מכניסים את בן ארי ובן גביר לכנסת
ציוני דתי | 06-03-2019 18:01
ומוציאים את העיניים לכל האויב הערבי והשמאל הבוגדני! כהנא צדק! רק טב בקלפי - לרשימת הימין המאוחדת.
כהנא אולי צדק, אבל הוא מת.
לא מדויק | 07-03-2019 8:30
גם ברוך גולדשטיין מת. לפעמים עדיף לחיות.
6
התלבטתי. כבר לא
ניר | 06-03-2019 18:04
חשבתי שאלך להצביע לשקד ובנט. היום ברור לי שהקול שלי יהיה טב וזה כדי שבן גביר יראה וישמע במליאה. 7 קולות של משפחתי
7
ונהפוכו נס פורים
צביקה | 06-03-2019 18:12
ראש חודש אדר ב פורים נס פורים כאן מתחילה נפילת הצוררים השמאל , תקשורת ופרקליטות ממש נס פורים גלוי , בעה הימין יגדל ויתעצם על אפם וחמתם של הנל .
8
הוא הא מי זה בא?
חוליו | 06-03-2019 18:40
כהנא חי לממשלה! בן גביר שר המשפטים. בן ארי השר לשיוויון מגדרי.
9
בגץ יפסול אותו
לא למהר | 06-03-2019 18:43
מישהו חושב שבגץ יפסוק נגד המלצתו של מנדלבליט?
10
בן ארי
אהרן דרעי | 06-03-2019 20:40
איש צדיק בן ארי מה לא מקבלים בכנסת צדיקים רק רשעים
11
לטובת הימין
צריך שכל לא רק רגש | 06-03-2019 20:52
במחשבה שנייה עדיף לציונות הדתית להצביע לשקד ובנט. נראה שמיכאל בן ארי ושבן גביר רק יזיקו לדימוי של הציונות הדתית. קיצוניות והתלהמות יגרמו נזקים ארוכי טווח. זה היה טעות להתחבר לשוליים הקיצוניים שעכשיו הופכים למיין סטרים של הבית היהודי. זהירות סכנה לכולנו!