אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

קמפיין תנועת חזון: מחצית השקל לכותל המערבי

קמפיין חדש של תנועת חזון קורא לתת מחצית השקל לכותל המערבי. הקמפיין יוצא בעקבות הביקוש הרב לאוטובוסים לקראת התפילה ביום שישי הקרוב מול האירוע של נשות הכותל

צילום: קמפיין תנועת חזון

קמפיין חדש של תנועת חזון קורא לתת מחצית השקל לכותל המערבי. הקמפיין יוצא בעקבות הביקוש הרב לאוטובוסים לקראת התפילה ביום שישי הקרוב, ר"ח אדר ב', ברחבת הכותל. בקמפיין מזמינים תנועת חזון את הציבור להצטרף למימון המונים על מנת שהם יכולו להיענות לכל הדרישות הרבות.

בתנועת חזון מסבירים את המהלך ואומרים כי ישנה דרישה גבוהה מאוד לאוטובוסים שיגיעו מכל רחבי הארץ במטרה להשתתף באירוע התפילה. בארגון אומרים שביום שישי תוכרע בכותל המערבי השאלה האם יהיה חילול השם ברחבת הכותל או קידוש השם גדול, וכל זה תלוי במספר האנשים שיגיעו לרחבת הכותל ביום שישי. לכן, החליטו בתנועה לפתוח פרוייקט שדרכו כל מי שרוצה לעזור במימון האוטובוסים ובכך להביא עשרות אנשים נוספים לתפילת ראש חודש, יוכל לעשות את זה. כל אדם יוכל להחליט האם הוא תורם סכום של מושב אחד, אוטובוס אחד, או סכום הגעה של מוסד שלם.

עוד מסבירים בתנועת חזון את החשיבות של המהלך ואומרים כי בעקבות פנייה של ארגון ליב"ה לרב הכותל ולקרן למורשת הכותל בבקשה לאשר להם להשתמש במערכת הגברה במהלך תפילת ר"ח אדר ביום שישי הקרוב, השיב הרב רבינוביץ כי הוא לא משנה את דעתו בעניין ושהם יפעלו על פי שיקול הדעת במקום. לכן, על פי דבריו של הרב רבינוביץ, רק במידה ויהיה רוב של מתפללים אורתודוקסים ברחבה, הם יכלו להפעיל מערכת הגברה במקום. במידה ולא יהיה רוב, זכות ההפעלה של מערכת ההגברה תועבר לטובת הטקס תפילה של נשות הכותל, תוך פגיעה במתפללים ובניגוד להלכה.

במכתבו, ציין הרב רבינוביץ כי רק לאחר הערכת מספר המתפללים, ועיבוד הנתונים, ייבחן הצורך לאפשר שימוש במערכת הגברה. "בפועל, נראה כי בראש החודש הקרוב לא ייושם הנוהל, וכתוצאה מכך לא תתאפשר תפילה ראויה בה קולו של שליח הציבור, וקולו של הקורא בתורה מגיעים לאוזני ציבור המתפללים" נכתב במכתב התגובה של הרב רבינוביץ.

במכתב ששלחו בארגון ליב"ה לרב רבינוביץ נכתב בין היתר כי האירוע ההלכה אינה מכירה באירוע שמתכננות נשות הכותל, של מניין נשים, וכן ששירת נשים מהווה איסור הלכתי והפרתו תפגע בשאר המתפללים. כמו כן, טוענים במרכז ליב"ה כי הדבר אינו תואם את מנהג המקום, וממילא הרי שאין כל מקום לשקול בכלל לאפשר שימוש במערכת הגברה, לכל ארגון אחר, ש"ביקוריו" בכותל והטקסים המאורגנים על ידו, אינם מוכרים, לא בהלכה ולא על פי מנהג המקום.

נזכיר כי, האירוע של נשות הכותל נועד לציין 30 שנה להקמת הארגון וכן לציין את יום האישה הבינלאומי שנופל ביום הזה. על מנת להיערך לפרובוקציה בצורה מקסימלית, פנו לאחרונה הנשים הרפורמיות לרב הכותל, הרב שמואל רבינוביץ, בבקשה שיאפשר להם להשתמש במערכת הגברה בזמן האירוע. על פי הבקשה של נשות "הכותל", היות שלהערכתן מספר המשתתפים בתפילה צפוי לעלות על 1,000 ובהתאם לנוהל "רחבת תפילה – תפילות בלבד", מבקשות נשות הכותל לעשות שימוש במערכת ההגברה בתפילתן ולקיים טקס תפילה רפורמי על פני כל הרחבה.

בפוסט שפרסמו נשות הכותל בדף הפייסבוק שלהן נכתב כי "ב-1967 שחררו את הכותל גברים בקסדות, היום משחררות את הכותל נשים בטליתות". בהמשך הפוסט קוראות נשות הכותל לנשים נוספות לבוא ולהצטרף למאבק שלהן על מנת שנשים לא ימחקו מהמרחב הציבורי וכן והמשיך את השינוי שהן החלו בתודעה הציבורית". בפוסט נוסף הן טענו כי המניעה מנשים לקרוא ולגעת בספר תורה היא פגיעה בצביון היהודי ומדובר בכפייה.

לקמפיין תנועת חזון  לחץ כאן >>

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
צריך לתכנן שאת מחצית השקל כאשר ידבנו ליבו
יפה יוסף | 25-03-2019 14:03
לתת לבנית מקדש מפואר ביותר לאורך כל הכותל המערבי.מה אנחנו עושים לכבוד הקב"ה?